• bu kadina ingiliz lena dunham demek hakarettir, kendisi lena dunham'in olmak isteyip de olamadigi hersey.
  • dünyanın en fransız görünümlü ingilizi.
  • tanımayanlara şöyle tarif edilebilir sanırım kendisi: gülse birsel'in gelişmişi. ama çok gelişmişi. yani pikachu ile raichu gibi değil de, charmander ile charizard gibi. adanalı ronaldo ile cristiano ronaldo gibi.

oyuncu, yazar, yapımcı, komik, sempatik ve belli ki akıllı.

fleabag ve crashing'in tadı damağında kalan biri olarak ortamı oldukça öveceğim seni arslanım.

arslanım "r" ile.
  • fleabag'e dair verdiği bir röportajdan;

--- spoiler ---

"yeah, i think she’s using a certain type of honesty as a weapon of distraction. she talks very openly and honestly about sex so you feel like she’s being open with you when, actually, she’s completely hiding by doing that. she’s distracting you from a completely different side of her, which is the side that’s traumatized and in pain. i think in being honest to a ‘t’ about one aspect of your life, you can give the illusion that you are confiding in somebody. she’s using it to be dishonest in a different way, by hiding."

--- spoiler ---

t: fleabag dizisinin yaratıcısı, oyuncu ve yazar.
  • ''we write to taste life twice'' demişti bir röportajında en sevdiği laf sorulduğunda. kendi kendime çok tartıştığım neden yazıyorum ki sorusuna verilmiş çok güzel bir cevaptı.

fleabag ile ilgili bir entry girmek istiyorum. uzun bir entry. diziyi tekrar izleyeceğim, birkaç yazı okuyacağım, bir iki kere defterime taslaklar yazacağım, ardından buraya bırakacağım.

dehasını gerçekten görmek isteyenler bu sırada fleabag 2. sezon 1. bölümü izleyebilir. birbirinden çok uzak karakterlerin çıkmazlarını, hangi durumlarda neler yapabileceklerini çok iyi bilmek ve senaryonun ritmini ayarlama konusundaki ustalığı çok büyük. harika bir yazar, muhteşem bir kadın. şu sıralar onun sayesinde kendimi yazmaya ikna ediyorum. yakında senaryo yazmayı da deneyeceğim. yine onun enerjisinden bulduğum ilham sayesinde. phoebe waller-bridge benim peygamberimdir. evet.
  • (bkz: 1.75 boyunda zeki esprili güzel kültürlü kadın) tanımına tam uyan oyuncu/yazar.
  • bir kadının emmy'de özellikle komedi dalında en önemli sayılabilecek üç ödülü kazanabilmesi öylesine muhteşem bir şey ki sabahtan beri mutluluktan uçuyorum. kendisini ekranda gördüğüm ilk günden beri gerçek bir dahi olduğunu düşünüyorum. yaşayan en büyük kadın komedyenlerden biri. mizahı öylesine karanlık ki suratındaki o buruk tebessümün nedenini iliklerinize kadar hissedebiliyorsunuz. ki yazım sürecinin kendisi için ne kadar sancılı olduğunu ödül sonrası konuşmasında da çıtlatıyor. hak eden hak ettiğini bulunca ben ciddi manada mest oluyorum. değmesinler keyfime.

edit: şu video'nun güzelliği nedir yahu: https://twitter.com/…tatus/1176033474626691073?s=20
  • tarzının anlaşılması açısından söylüyorum; gülse birselin daha iyisi, daha kısa yazanı, daha genci, daha komiği, daha her şeyi.
  • 71. emmy ödüllerinde 3 ödül birden kazanan oyuncu/yazar. kazandığı ödüller:

outstanding comedy series - fleabag
    lead actress in a comedy series - fleabag
    writing for a comedy series - fleabag

tebrikler.
  • arada 100 tl'ye 5 kiloluk bal reklamıyla kesilen flash tv'de halay programı çekse izlerim. sahurda dini sohbetler yapsa kayıtsız kalmam. çok ilginç tipleri süper psikolojik tespitlerle yaratan mükemmel bir komedyen.
hesabın var mı? giriş yap