• çocukken oynanan oyunlardan birisi. en büyük boy çivi veya tornavida ile oynanır.oyun için nemli bir toprak bulunur ve düz bir çizgi çekilir.çizgiye en yakın noktaya veya çizgi üzerine saplayan oyuna başlama hakkını kazanır,diğerleri sırayla devam eder. 2 kişi oynuyor ise düz çizgi, 3 kişi oynuyorsa mercedes yıldızı, 4 kişi oynuyorsa artı şekli çizilir ve oyun başlar.tornavida yakın bir noktaya saplanarak seçilen kol üzerinden düz bir çizgi ile birleştirilir,amaç diğerlerini çıkamayacağı bir şekilde helezonik bir şeklin içerisine hapsetmektir. oyunda başarılı olanlar,istediği noktaya tornavidayı saplayabilenlerdir,zira oyuncunun bir önce çizilen doğrunun yakınına saplayarak diğerlerinin çıkmasını önlemesi gerekir.saplanan nokta düz bir doğru ile ulaşılabilir olmalı ve daha önce çizilen doğruları hiç bir şekilde kesmemelidir.

(bkz: akillara zarar cocuk oyunlari)
  • kalin ses tonlari
  • (bkz: polyester)
  • kumaşta polyesteri ifade eder. %47 wool %43 pes %10 lyca gibi.
  • türk mizahında son zamanlarda yapılmış en iyi şeylerden biri.

bu seviyede bir mizah zaten herkese hitap etmesi beklenen bir şey de değil.
  • linç edildikleri videoyu izledim. çok güldüm ve programlarını izlemeye başladım, baya eğleniyorum. teşekkürler ülkemin linç severleri, iyi ki varsınız.

edit: yalnız bu videoyu “sosyal medyada tepkiye nedem oldu” şeklinde haber ajanslarının yayması da bir pr çalışmasının ürünü olabilir, şeyma şubası'nın airfryer olayı gibi yani. reklamcılarını tebrik ederim.
  • feyyaz yiğit'in gibi'sinden sonraki 2. arkadaş turnusolu. bu kafayı anlamayan adamla ahbaplık yapmam, yapamam
  • 1. sezonun ortalarındayım, ülkemizin kutsalı bol, alınganlığı çok ve mizah duygusu belli kalıpların içine sıkışmış olduğundan, neden bazı kimselerce beğenilmediğini ve ara ara linçlendiğini anlıyorum. fakat şahsım adına konuşmak gerekirse son dönemlerde kalt ile birlikte en çok güldüğüm ikili. mesela yemek bölümünde o klişeleri acımasızca eleştirmeniz gülmekten gözümden yaş getirdi. arabaya biner binmez "pes" açıyorum, dikkatim sürüşte dağıldığında geri alıyorum ki arada esprileri kaçırmayım diye. eğer burayı okursanız; bu işin fıtratında linç var, sert eleştiri var, mansplaining var, bunu çoktan öğrenmişsinizdir diye tahmin ediyorum ama çok başarılı iş çıkarıyorsunuz, sakın moral bozup bu işi bırakmayın. hatta daha çok projeyle mizahınızı çeşitlendirin, daha çok kitleye ulaşın.
  • cenk ve erdem neyse pınar ve fidan odur.

parodi yapmaktadirlar. kahkahalar katilaraktan gülünmesinden çok önce düşünüp sonra küçük tebessümlerin yeşerdiği yüzlere daha bir sempati ile baktıklarını düşünüyorum.

şöyle bir şey sattıklarını düşünmüyorum; bizimle kahkahalara doyacaksınız, zamanın nasıl geçtiğinin farkına varmayacaksiniz...

zor bir iş yapıyorlar. ülkede bu şaka, komiklik herneyse aptala anlatılır gibi saf hali ile aktarildigi için insanlar gülmek için kafa yormak istemiyolar. eee ne var burada gecikmesine bile tahammülleri yok. anlık gül ve geç.

cem yılmaz, ata, beyaz tarzı şakaları yok ve tarzlari da bu değil. bence zamanını tamamen kahkahalar atmaya odakladiysan yanlış adrestesin.
hesabın var mı? giriş yap