• allahım sana şükürler olsun başkaları da böyle bir sahnenin farkındaymış, onların da kafalarına kazınmış sonsuza dek silinmeyecek şekilde, deli değilim deli değilim yaşasın
  • efsanevi bir replikle başlar: "sezer de cezalı olduğuna göre... bi ben yiyciğim demektir"
  • şunlarla eştir:

- emel sayın'ın mavi boncuk adlı filmdeki tavuk yeme sahnesi.

- erol taş'ın tavuk yeme sahnelerinin hepsi.

- the lord of the rings the return of the king'teki denethor adlı karakterin *, kendi şatosundayken pippin'in şarkı söylemesini istediği sahnede üzüm ve et yiyişi.

- inglourious basterds adlı filmde christoph waltz'ın tatlı yediği sahne.

hepiniz lokanta açıp içine doluşun ulan. aynı masada yemek yiyip combo yapın.
  • bir çok velede taze fasulye sevdirmiş sahne. yemek yerken orgazm olmak eyleminin vuku bulduğu andır.

tabi bir benzeri de korkusuz korkak filmindeki grup kebap partisidir.
  • bi dönem fasulyeleri küçük parçalatmadan, uzun uzun yaptırma sebebim.. bi ben taktım sanıyordum başlığı görünce sevindim.. fasulye sevmemi, yapmayı öğrenmem için gerekli motivasyonu sağlayan sahne..
  • perihan savas'in oyunculuk kariyerinin zirvesidir. bu rolune hazirlanmak icin uc gun yemek yememis, iki yil da sevismemis.
  • gecenin bu vakti sol frame'de gözüme çarpması sonucu az önce dayanamayıp izlediğim video. aslında izlememe de gerek yoktu bütün sahne aklıma kazınmış.
    fasulyeleri birer ikişer ağzına atıp dudaklarını büze büze yemesi, arada domatesi de götürmeyi ihmal etmemesi. en son da mis gibi bir bardak suyu içmesi.

kadın fasulyeyi yemedi, yaşadı.
  • başlığı sol frame'de görüp sahneyi hatırlayıp açmamla; daha perihan savaş 'yemeklerinizin methini duydum zehra hanım..' cümlesindeyken hızla kafasını önündeki notlardan kaldırıp 'taazee fasulyeee!' diye bağırdı oda arkadaşım. bildiğin pavlov deneği olmuşuz meğersem. o değil de şimdi bi taze fasulye olsaydı iyiydi.
  • küçükken evimizde her taze fasulye piştiğinde kardeşimle tekrar tekrar çektiğimiz sahnedir. önce o öğretmen olurdu sonra ben. hatta zorla anneme de izlettirirdik. neyse ki yalnız değilmişiz.

(bkz: küçükken)
  • bitirimler sınıfı filminde geçen sahnedir. öğretmen rolündeki perihan savaş, cezalandırmak maksadıyla, öğrenci sezer inanoğlu'nun akşam yemeği yemeyeceğini bildirir. adile naşit'in sezercik'e acıyıp yemek vermesi esnasında baskın gerçekleşir ve perihan savaş hazırlanan taze fasülyeyi yağları damlata damlata götürür.
hesabın var mı? giriş yap