• yapılırken içine birşeyi katmayı unutmuslar hissi uyandıran meyve.
  • mersin'de yaygin bicimde yeti$tirilen bir meyve. bu pepino meyvesi bir donemime damga vuran meyvedir. universite'de mersin'li ev arkada$im 'olm sana pepino getirecem attir bakalim bi cuara', ' tamam lan bende sana pepino getirmem', ' kanka sen bana bi 20 lik pasla ben sana onu sana pepino olarak ate$lerim' diye diye 1 sene umugumu kuruttu, yedi bitirdi beni. bir ismin pe$ine du$tum hayatim sikildi. isme bak 'pepino' ulan kavun hic yoktan rakiya meze oluyo pepino ney lan. pis herif.
  • azıcık domates tadı da veren tropikal kelek.
  • biz bunu begenmeyip yemezdik köyde oyun falan oynardık ata tuta, şimdi baya yayılmış tarımını falan yapmaya başlamışlar, tadı kötü, kavun yeyin.
  • tadı bakımından kavuna benzeyen ama aslen patlıcangillerden olan, en fazla 1 kg ağırlığa ulaşan egzotik bir meyve. kökeni güney amerika'ya dayanır ama yeni zelanda, avustralya ve amerika'da da yetiştirilir. hatta son 5 yıldır karadeniz bölgesinde de, fındık ve çaya alternatif olarak yetiştiriliyor. daha olgunlaşmadan kesilip buzdolabında 1,5-2 ay saklanabiliyor. bu süre zarfında kendi kendine olgunlaşıyor. armut kavunu olarak da adlandırılıyor.
  • bana sanki turşusu harika olurmuş gibi gelen meyve. denemek lazım.
  • kavun gibi dilimlenerek yenen, egzotik bir meyve.
    o kadar kavuna benziyor ki, bir dilim kavun ve bir dilim pepino yan yana dursun, en ben manavım diyen manav bile farkı farkedemez, o kadar diyim size.

lezzet açısındansa nerede kavunun şekerli, ohh mis tadı. nerede pepinonun tanımlanamayan, tatsız tutsuz, gereksiz tadı.
  • yeşil renkte aldığımın (renk yeşil ama dışarıdan patlıcan moru birtakım ince çizgileri var) tadı salatalık ile kelek arası çıkan meyve. kavun şeklinde su dolu jel bir balon çiğnediğinizi düşünün. bu kadar tatsızsa kesin çok yararlıdır.
  • tatsız bol sulu kavun denebilir,market raflarında yerini almış lezzetli meyve .bence en ideal ikiliyi kaymaklı dondurmayla birlikte yakalıyor.denemek lazım..
  • diyabete iyi geldiği söylentilerine kesinlikle inanılmaması gereken meyve. yaptığım hayvan deneylerinde etkili çıksaydı neredeyse doktora tez konum olacaktı kendileri.
    siz iyisi mi meyve diye yiyin sağdan soldan duyduğunuz yok kalbe iyi gelir yok kolesterolü düşürür laflarına inanıp pek de bir mucize beklemeyin.
hesabın var mı? giriş yap