• penguen dostu kanal çalışanlarıyla aramızda şöyle bir diyalog geçmiştir. tek isteğim bir penguendi aslında:

- bıla bıla..

+ iyi günler. bir sorum olacak. neden bu kadar sessizsiniz? neden biz olanları izleyemiyoruz? ... neden? ... neden? ... neden??? o zaman ben penguen istiyorum...

- bir dakika sizi müşteri hizmetlerine bağlıyoruz.

...

- ben bıdı bıdı...

+ ( aynı soru sorulur. )

- ( bir sessizlik olur ) burası müşteri hizmetleri bu sorulara biz cevap veremiyoruz.

+ iyi haber merkezine bağlayın yetkili servisinizin numarasını verin öyleyse!

aynı numarayı verir. telefon kapatılır. tekrar aranır. haber merkezi istenir. müşteri hizmetleri bağlanır.

- orayı bağlama haber merkezini bağla.

+ ( yok yok müşteri hizmetleri iyidir onlarla konuş.) gibi bir cevap...

müşteri hizmetleri bağlanır. bir hanım telefondadır. az önce olanlar anlatılır yok haber merkezi müşteri hizmetleri derken bu bünye infilak eder ve son kez ( yaklaşık 7 kere aynı şeyi yaşadım çünkü )

- iyi günler müşteri hizmetleri lütfen!

+ buyrun ben müşteri hizmetlisi.

- ben tarım kredisi başvurusunda bulunmak istiyorum da! nasıl olacak o iş?

+ burası banka değil!

- üzerinde haber kanalı yazıyor ama haber kanalıda değil! eee? o zaman telefon numaramı vereyim farklı tarifeye geçirin beni...
  • bir türlü link haline getiremediğim konuşma hemen hemen soyle birşeydi..

öncesinde telefon aktarma bekleme süresi derken...

..

- ben yayın akısınız hakkında bilgi almak istiyorum
    + talebinizi ileticez..
    -iyi de ben daha talebimi iletmedim ki
    +e penguen yayını istediniz ya
    - oyle bir şey istemedim hayır.. ama şimdi istiyorum yayınlayın lütfen

demem o ki, çıldırmışlar..
  • hayattan pengueni alın geriye ne kalır ki.
  • (bkz: o penguen gelecek)

aranılan kanal habertürk, çok beklemeden telefon açıldı...

-merhaba bugun penguen belgeseli yayınlayabilir misiniz?
    -yayın akışımız mevcut. son dakika gelişmeleri disinda malesef yayına müdahale söz konusu olamaz bıdıı bıdı...
    -bu bir istek, direniş rica ederim. lütfen.
    -peki.. geçiyorum isteginizi.
    -ne zaman yayinlayacak sınız?
    -şuan haber saati. ben sadece iletecegim bayan!
    -haber mi? ne haberi? nasıl ya!! hani ben şuan haber goremiyorum. saglık bakanı bisey diyor . haber yok. siz haber kanalımisiniz ki? belgesel kanalı zannediyodum. tüh penguenler=((

- gerizekalı çaat. diye kapandı.

not. mobilden girdim. yazım hatalari olabilir. saat dörte geldim. gözlerim kipkırmizı. sonra düzelticem.

edit:.. düzelttim.
  • az önce cnntürk ile yaptığım görüşme;

-iyi günler ben bilmem kim, nasıl yardımcı olabilirim?

+merhaba, ben bir haber gördüm de onun için aramıştım. bu sözlüklerden şurdan burdan sizi penguen belgeseli için arıyorlarmış. ben sizi desteklemek için aramıştım. olur böyle densizlikler, lütfen moralinizi bozmayın

-teşekkürler beyefendi

+ya bi de yayın akışı ile ilgili bir sorum olacaktı, onu nasıl şeyapabiliriz? (safa yatış 101)

-nedir beyefendi?

-bu penguen belgeselinden sonra maymun belgeseli koymamız mümkün mü? tamam penguenler şirin falan da maymun harekatı daha önemli abicim, yapın bunları...

+talebiniz aktarılacaktır bıdı da bıdı...

hala gülüyorum ya...eşşooleşşekler
  • facebook iletimle destek verdiğim istek
    "sevgili cnn türk, dün yayınladığınız penguen belgeseli çok güzeldi. sizden ricam bundan sonra sürekli penguen yayınlayın, hep penguen yayınlayın, durmayın, sıkılmayın, vazgeçmeyin. direnin penguen hususunda. üstünüze geleceklerdir, aldırış etmeyin. çalışanlarınızla birlik olun. penguen hususu çok önemli! devlet bütün imkanlarını sizin penguen yayınlamamanız için seferber edebilir, yılmayın. kendinize yedek bantlar hazırlayın, aranıza sızıp kaplan belgeseli yayınlamanızı isteyen provakatörlere aman vermeyin. penguen mücadelesi hepimizin mücadelesi. bugün bir penguen kolay yetişmiyor. unutmayın paytak paytak kazanacağız!!!!"
  • az önce cnn türk ankara temsilciliğini arayıp dile getirdiğim istek. şöyle bir diyalog yaşandı:

+ cnn türk, iyi günler.
    - hanımefendi merhaba, ben acilen penguen istiyorum. çok acil, lütfen yalvarıyorum penguen koyun!
    + (gülüşmeler) anlıyorum ama onlar dördüncü katta ben onları göremiyorum...
    - penguenler mi dördüncü katta? allah rızası için onları birinci kata indirin hanımefendi! çok acil penguen gerekiyor! yalvarıyorum lütfen!
    + (gülüşmeler) tamam beyefendi teşekkürler.
    - allah razı olsun!
  • - penguen istiyorum
    - ileteceğim efendim.
    - gönderecek misiniz?
    - şikayetinizi ileteceğim.
    - ama penguen istiyorum. anahtarlık, maskot gibi bir şey çıkarmalarını da söyler misiniz? hatta pelüş oyuncak... sadece ona sarılıp uyumak istiyorum. kanalın logosu da penguen olsun bence. hatta adı da penguen tv.
    - ileteceğim iyi günler
    - size de!
  • kutuplar imparator penguenlerin babalarının malı değildir. ilk defa sağa yalpalayanından sola yalpalayanına, tuzlu su içen içmeyen, smokinli kazaklı bütün penguenlerin imparator penguenlere karşı koyduğunu göreceğim için inanılmaz heyecanlı olduğum belgesel. kuzey kutbu'ndan gemilere doldurulmuş kutup ayıları harekete geçmiş, akşama dikkat penguen kardeşlerim.

oksijen gazından etkilenen penguenlere kapılarını açmayan uluslararası araştırma merkezini boykot çağrısı yaparken taleplerimizi duyup konuyu ekranına taşıyan tek kanal olan cnn türk'e teşekkürü borç bilirim. gör bunları halk tv!

#direnantartika
hesabın var mı? giriş yap