• paul di'anno, basima birsey gelmeyecekse, iron maiden 'a sesi bruce dickinson ' dan cok daha yakisan ve killers albumunun en sevdigim iron maiden albumu olmasini saglayan heavy metal vokalistidir.

tezimin bir savunmasi olarak burada dursun:
    iron maiden | wrathchild, live @ rainbow
  • ses rengi bana göre bruce dickinson'dan çok daha kaliteli olan vokalist. sıkı bir iron maiden hayranıyım ama onun seslendirdiklerini dickinson'dan dinlemekten hiç ama hiç hoşlanmıyorum. özellikle de remember tomorrow'un her hecesinde sesi ayrı etkileyicidir. keşke şımarıklığı ve kendini bilmez davranışları ile kendini harcamasaymış ve iron maiden'ı bugünlere o getirseymiş dediğim üst düzey vokal.
  • early days dvdsinin belgesel bölümünde kendisine saygıda kusur edilmemiş, kendisi de bruce dickinson iron maiden'ın en iyi vokalidir diyerek kalbimdeki yerini sağlamlaştırmış punk rock insanı. koca göbeği hiphopcu kıyafetleriyle biraz kişiliğinden uzaklaşmış gibi görünse de o iki metal albümü yeter bu insanı sevmeye. zamanında süper de karizmaymış o da ayrı ama harris'in punk rock'ın rock'ı yoketmeye başalmasına isyan olarak kurduğu gruba nasıl böyle punk tipli bir vokal aldığını da merak ettim.
  • bazı old school maiden hayranlarına göre iron maiden'ın kayıp gerçek vokalistidir.
  • bugulu sesi , kisa saclari hatta zaman zaman deri kiyafetleri ve gunes gozluguyle bir prowler
    soyler bir wrathchild soyler ki kendini kaybetme egilimini kazandirir dinleyiciye.
  • iron maiden'in ilk solisti; bana hayal sesiyle, freddie mercury'de anımsatan bu abi, strange world'te beni bir başka diyarlara götüren [iyi niyetle] ender bi insandır... şu anda bireysel olarak müziğe dewam ediyormuş... [muş'lu şimdiki zaman...]
  • iron maiden'dan ayrildiktan sonra bir turlu ba$arili olamadi ne yazik ki.
    onda olup bruce dickinson'da olmayan bir $ey var kesin. (bkz: remember tomorrow) (bkz: purgatory)
  • görkemli kaybedendir. belki yenilmiş olabilir ama ve lakin ziyan edilmiş bir hayatın sese dönüştürülmüş halidir o zaten.

ne estetik kaygı vardır onda ne sanat, ne de geniş kitlelerce kabullenilme peşindedir. yanlış zamanda ve yanlış yerde doğmuş basit bir adamın içten ve uyumsuz hikayesidir onun hayatı.
  • iron maiden'dan sonra yer aldığı projeler aslında gayet dönemin muadilleriyle boy ölçüşecek derecede sağlam projelerdi.

(bkz: battlezone) (bkz: killers)

keza blaze de yine aynı şekilde fakat bu projelerin nasıl başarıya ulaşamadığı ve ikisinin de büyük bir losera nasıl dönüştüğü cidden merak konusu.

ben hala daha blaze'in de, dianno'nun da eski projelerini severek dinliyorum.
  • metal alemininde belki de tek musluman solist,eski iron maiden solisti.remember tomorrow,running free ve phantom of the opera dinlerken tercih ettigim.
hesabın var mı? giriş yap