• açıp bir iki esnafa tanıdığıma sordum; küfürlü bir şeyler yazmadığı sürece, kabul ederiz aga" minvalinde cevaplar aldım. bir 20'lik ile işe koyuluyorum, yok kabul etmezlerse, feda olsun direniş yoluna.

aynştayn editi: kurşun kalemle yazın amk. kabul olmazsa silersiniz .
  • bugun bir paranin uzerinde gorunce nedense sevindim. yasak oldugu icin daha fazla yapilmamali ama. zaten parayi dolmuscudan aldim diyerek isin icinden cikabiliyormussunuz eger biri ihbar ederse. zaten kimse ihbar etmiyor. ama dolmuscudan para ustu almak suc degil.
  • medya yalan söylüyor yazılabilir mesela.
  • ilk banknotla katılacağım anlamlı protesto.medyayı parayla satın alanları,çapulcular olarak parayla vuruyo olmak bile heyecan verici ve bir o kadar sarkastik.ayrıca polisin kafaya biber gazı sıkması da yasak ameka!
  • yasak olmasaydı yıllarca tedavülde kalacak protesto oluru.
  • iyi fikir, güzel fikir ama kimsenin paraya bakıp yazıyı okuyacağını sanmam. zaten cebe girmesiyle cıkması bir oluyor.

ayrıca kimin yazdığını kim bilecek ki lan?
  • gayet mantıklı bulduğum eylem ve haber verme şeklidir.

hala 4 ölü olduğunu bilmeyen bir kesim var ve bu para oldu ki bir şekilde onun eline geçerse en azından bir 'hoyt?!' olacaktır. soracaktır, soruşturacaktır. azıcık vicdanı varsa tabii.

ayrıca bu direnişin çıkış noktasının para odaklı bir zihniyete başkaldırı olduğunu da göz önüne alırsak parayı 'karalama' da olur.

(bkz: belki benim kağıt param)
    (bkz: bir şekilde döne dolaşa senin cebine girmiştir)
  • oha bu bile yasak yazılabilir mesela. ama yasak işte.
  • sanırım tüm türkiyenin ortak olarak kullandığı tek şey olan banknotlar üzerinden ses duyurma çabası. bana mantıklı geldi. gazete çıkarsan yine herkese okutamazsın ama para bu herkesin eline geçiyor. dikkat kesilip okumasa, gözüne takılsa bile bir şeydir. ama bilemiyorum türk parasına zarar vermek suç mudur? yazı yazmak zarar vermeye girer mi? bilmiyorum.
  • yasak tabii amk, tamam çok harika bir kitlelere ulaşma aracı olabilirdi ama yasak olmadığı alternatif bir evreni düşünsenize, bir tarafta castin biberciler, diğer tarafta takım taraftarı atışmaları, diğer tarafta siyaset, aşk mesajları...

çil parası olan kızlar eklesin.

edit: yasak dedik de hakikaten yasa bulamıyorum konuyla alakalı. ama bence yasak olmalı yani, sırf kendi düşüncemden bir eylem için kullanılacak diye kabul edecek değilim bu mevzuyu.
hesabın var mı? giriş yap