• bir çok kişi için garson kıyafetinin bir parçası olarak özdeşleştirilen aksesuar. kravatı sevmiyorum ve özel bir yere giderken (yemek, düğün) papyon takmayı seviyorum. ve bu durum bir çok insanın dalga geçtiği bir konu oluyor. insanların ne dediklerini pek kafaya takmam. ama şu var ki, hep aynı şeyleri diline dolayıp, aynı espirileri yapan insanlar gerçekten itici oluyor. ve çevrelerindeki insanları kaçırıyorlar. insanların bana dedikleri için papyon takmayı bırakmam ama şu da var ki, o insanlarla takılmayı bırakabilirim.
  • aile düğünlerinde kesinlikle takılmaması lazımmış. fena tecrübeler yaşayarak anladım. 12 yaşımdan beri kendi rızam ve hatta ayak diremem nedeniyle düğünlere gitmeyi bıraktım. çok yakın bir akrabam ya da son yıllarda bir arkadaşım evlenmiyorsa, düğün salonlarına girmeyeli baya bi zaman olmuştu. velhasıl biraderin evleneceği tuttu, kız tarafı düğünsüz olmaz dedi; teşrif etmek mecburiyettendi. kendi kendime dedim ki 'ulan papyon tak öyle git, bak hem oscar törenlerinde jake gyllenhaal takmış bi papyon, saçları da yana taramış, ne şirin gözüküyor; hem baba gibi değil arı maya gibi olursun.'

ne yanlış kararmış! hadi geçtim kuzenleri, amcaları, dayıları, tanımak konusunda zorlandığım hatta pek çoğunu çıkaramadığım hısım, kısım ve eş dostun bile diline düşdüm. itin götüne kaç kere çıktım girdim bilmiyorum. evsahipliği yaptığım düğünde garson muamelessi mi görmedim, yumuşak oğlan muamelesi mi görmedim, iğrenç geyiklerin, korkunç eşek şakalarının baş kahramanı mı olmadım! aman yarabbim... allahtan içime giydiğim kalpli boxerı kimse görmedi. yoksa halim niceydi bilemem.

ama vazgeçicem mi? hayır! kendi düğünümde, gelen erkeklere papyon takma şartı koyup kendim kravat takarak hepsinden intikamımı almayı düşünüyorum. lekesiz aklımın sonsuz ışığına kurban olayım be.
  • ikinci klipleri bugün cıkmıştır. yine ayni temalı uu cok egleniyoruz karılar kızlar ses bok, müzik yok hallerini tam gaz devam ettirmektedirler. ozan arkadasim iyi bir müzisyen ancak geri kalanlari özellikle yigit agzina terlikle vurmalık, at çöpe yahu. baba parasiyla nereye kadar tutunabilecekleri merak konusu. biri o yigite ses egitimi alsa da bi bokum olmayacagini anlatmalı. kuyruguna basılmış kedi gibi ciyak ciyak bagirmasi sinir bozucu. ayrica bir özgünlük yok cover nereye kadar?

--- spoiler ---

edit: klibi 'gözyaşlarım anlatır' a cekmişler bu kadar alakasız, gerzek bir klip olabilirdi ancak. kızlar kucakta bisiklet sürmece sonrasi kucaklayıp havuza atmalar devaminda kokteyl hüpletmeler. angutlar müzikten estetikten anlamıyorsunuz anladık bari şarkıya saygınız olsun azıcık. (bkz: yazık la kimin cocuguysa)

--- spoiler ---
  • solisti yiğit'le bi dönem aynı lisede okuduk. o zaman da sıfır ses ve yetenekti. bişi değişmemiş kendisi için. daha 20,21 yaşında olan bu adamlar bu özgüveni nerden bulup da albüm çıkarabiliyor diye sorabilirsiniz. bence albüm kapaklarına babam sağolsun filan yazmalılar. daha sakalı bile çıkmamış bu bebeler nice yetenekli adamın önünü kesiyorlar işte.
  • yaptıkları müzik ile 13 yaş grubuna hitap edebilirler.

(bkz: ben hayır diyorum)
  • oxford ve cambridge universitelerinin mezuniyet ve diger torenler icin mecburi olan cap and gown kiyafet yonetmeliklerine dahil olan bir aksesuardir (beyaz). kadinlar icin ise genellikle siyah kurdele oneriliyor. bu bilgi gercek hayatta ne isinize yarayacak emin degilim, ama belki urfa'ya oxford acilirsa gidecek olan cok olur.

duzeltme: trenchkot'la konusurken uyandim, urfa yerine diyarbakir'a acmisim oxford'u.
  • bu cisim,anaokul müsamerelerinde evladinizin benekli bir maymuna dönü$mesini sagladigi gibi ilerleyen ya$larda takildigi takdirde sizi alemlerin palyançosu yapacaktir.yapar.
  • bazi insanlar vardir her ise gidislerinde papyon takan. bu insanlar artik papyonla ozdeslesmislerdir. kimisine gercekten yakisir da. ozellikle ogretim uyeleri arasinda bu kisilerden birkac ornek bulunabilir.
  • neden bu kadar abartıldığını anlayamadığım grup. çıkacak albümlerle anasını sikmek nasıl bir müzikal yaklaşımdır bilemedim. ayrıca bu gruba önyargıyla yaklaşmamın sebebi cover parçası çalarak meşhur olma yolunu seçmeleridir. yapmayın artık cover, ne kadar güzel olursa olsun cover yaparak ünlü olmayın gençler diyor, gözlerinizden öpüyorum.
hesabın var mı? giriş yap