• bugün inanılmaz gereksiz bir bilgilendirme için inanılmaz kibar şekilde aradılar. yani bilgilendirmeseler hiç umrumda olmazdı ama yaptılar, hem de aşırı güzel şekilde. az daha zorlarlarsa yeniden kitap okumaya başlayacağım. süper yayınevi.
  • beşiktaş'ta gezer iken barbaros bulvarı'nı tırmandığım bir zamanda ilk defa karşıma çıkmıştı. ismine vurulmuş olmakla merakım pekişince içeriye çekingen bir adım atmıştım.

çalışanların kendileri aralarındaki diyalogları harikulade nazikti. etrafı temizleyen kişiyle müşteriyle ilgilenen çalışanın, yayınevi sahibiyle bir başka düzeydeki insanın bir arada perdesiz müşterinin de görebileceği bir şekilde konumlanmış olması ve aralarındaki içtenlikli anlaşma hali beni cezbetmişti. yıllar öncesinde tanık olduğum bu halleri vesilesiyle senelerdir kendilerini ziyaret ederim. beşiktaş'ta dingin ve samimi bir yer arayan, bilhassa müzik ve şiire alaka duyan insanların tanımakla sevineceği yerlerdendir. natama dergisinin birkaç okur buluşmasına ev sahipliği yapmışlardır, şiire yakınlığı bünyesinde barınan şiir kitaplarıyla da açıktır. şiir kitaplarının tasarımları ayrıca hoştur.

çalışanları gelen insanla etraf kalabalık değil ise hususî olarak ilgilenip karşısındaki insana faydalı olmaya gayret eden hoş sohbet insanlardır. mesela, çaldığım enstrümanı öğrenip ona dair gelişmelerimi sürdürebilmem için tanışmamı önerildikleri insanlar, verdikleri kartvizitler gibi eski ıstanbul'da kalmış insanîlikler ile insana yöneldiklerine şahit olmuştum. bir başka seferdeyse müziğe dair kısa ve güzel bir sohbet vuku bulmuştu aramızda.

nihayetinde hem insanlarıyla hem çalışmalarıyla kıymetli bir yer, varlıkları daim olsun, ziyaret etmekten çekinmeyiniz.

not: indirimleri çok iyi. ayrıca yeşil bezden yapılmış el çantaları mükemmel.
  • begenerek okudugum bir 'john cage - secme yazilar' kitabi basmislardir.

(bkz: #36080681)
  • kurucuları ışık tabar gencer ve eşi ferruh gencer olan "müzikli" yayınevi.

yalnızca müzik kitapları basmıyorlar elbette, bilim, felsefe, edebiyat, karikatür vs. gibi alanları da kapsayan epey geniş bir yelpazeleri var.

yayıneviyle ilgili söylenebilecek en güzel şeyi enis batur, gergedan'daki bir yazısında söylemiş:

"pan'dan güzel flüt sesleri geliyor: dinlemesini bilenlere."
  • şiir kısmındaki kitapların kapak tasarımlarını şahane bulduğum bir yayınevidir; gösterişsiz olması ayrıca sevdiriyor bana kendilerini; kitapları yan yana getiriyorum vallaha da güzeller.
  • bu yıl yayıncılıkta 25. yılını kutlayan yayınevidir.

25. yıla özel çalışmalar ve genel bir değerlendirme için:

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/19615354.asp
  • müziği okutan yayınevi.
  • savaş dinçel'in kitabını basmışlar vakti zamanında..
  • oğlak yayınları gibi norgunk yayınları gibi yıllardır hayatımızda olan ama derinden sağlam yayınlar yapan bir yayınevi. bir ara antibiyotik tarihi gibi son derece bir yapıt görmüştüm kendilerinden. dost'ta bir sardı bırakamamıştım. en son da bugün imge'de şu kültür harikası şu esere denk geldim:

https://www.pankitap.com/atli-gelip-yaya-kalanlar

en yakın zamanda edineceğim.
  • ıki tane bogazici'li muhendis'in sahibi oldugu yayinevi.

kurucusu ısik tabar gencer ve esi ferruh gencer tarafindan yonetilir. ıkisi de son derece zeki, durust ve isini mukemmel yapan insanlardir.

bastiklari kitaplar genelde klasik turk sanat muzigi, halk muzigi, felsefe, edebiyat ve cocuklar uzerinedir. ozellikle turk muzigi konusunda muhtesem kaynaklari, bilgileri ve cevreleri vardir.
    bir cok ceviri de yaparlar.
    sanirim bugune kadar ki en populer kitaplari (bkz: sofinin dunyasi)dir.

ayrica bir kutuphane acmislardi bir sene kadar once. besiktas'ta. faydalanmak isteyenlere duyurulur.
hesabın var mı? giriş yap