• amerika'da egitim aldigi post graduate school'da okul tarihinde ilk defa 4.00 not ortalamasi uzerinden 4.00 alarak ismini altin harflerle caktirmistir okul kutugune.
    karadeniz'e karakol kurmak isteyen amerika'ya engel oldu, zaten ondan sonra darbe marbe ayagina kumpaslarla bogustu yillarca.
    adil, zeki, isinde yetkin bir insandi. serefiyle yasadi, kederinden oldu.
  • "bizler bu komployu hazırlayanları ve onlara yardımcı olanları tahmin edebiliyoruz. bundan sonraki hayatımızda bu kişilerin en perişan hale gelip süründüklerini görmek en büyük arzumuz olacaktır. bunun içinde elimizden gelen hiçbir şeyi esirgemeyeceğiz" demiştir.
  • artık vefat etmiş eski deniz kuvvet komutanı.

son derece sert bir komutan olmasına rağmen çok iyi de bir insandı. askerliğim sırasında kendisiyle birkaç kez konuşma imkanı olmuş ve kibar ve alçakgönüllü tavırlarından etkilenmiştim. askerliğim sırasında kemalizm ön yargılarımı kıran bir generaldi, o yüzden darbe günlükleri kitabı beni şaşırtmıştı. klasik asker vesayeti ve darbe karşıtı bir refleksle kitabı okuyunca "lan hani darbe planı burada?" diye düşünmüştüm.

sonrasında sivil hayatta tekrar endirek olarak yolumuz kesişti, o zaman artık kuvvet komutanı olmuştu. yerli üretim bir proje için çalışma organize etmişti ve o çalışma grubunda yer alma şansı bulmuştum. tarz ve üslup olarak nazik, etkileyici, vatansever, akıllı ve insana değer veren biri olarak gözlemledim kendisini, zamanında yaratılan darbe rüzgarına darbe karşıtı biri olarak kapılmış olsam da şahsı bazında darbeci sıfatını konduramadım hiç.

rabbim taksiratını affetsin, gani gani rahmet eylesin ve mekanı cennet olsun...
  • karadeniz'i nato'ya kapatmış paşamızdır. bunun yanında milgem gibi çok önemli çalışmalara imza atmıştır. fetö'nün , türkiye'deki işbirlikçileri * tarafından ergenekon ve balyoz davalarında yargılanıp 20 yıl hapse mahkum edilmiştir. daha sonraki süreçte hakkındaki tüm iddiaların asılsız delillerin sahte olduğu ispat edilerek beraat etmiş kahraman komutanımızdır .
  • tübitak'a "tübitak evrim teorisine inanmıyorsa bilimsel bir kurum değildir." sözleri ile güzel bir ayar vermiştir.
    - http://www.ntvmsnbc.com/id/25378325

(bkz: evrim teorisine inanmıyorsa bilimsel değildir)
  • oğlunun yanına gitmiş huzura kavuşmuş eski kuvvet komutanı.
    iftiraya uğramış ve sağlığından olmuştur.
    yazdığı iddia edilen günlükler darbeye delil olarak gösterilmiştir, sonra hepsinin uydurma olduğu ortaya çıkınca temize çıkmıştır. 20 yıl ceza ile yargılanmıştır. 20 yıl. birileri kendisini o davaların savcısı olarak tanımlarken daha o zaman o ortamda bile fetöye fetö diyebilmiş insanlardandır.

harp okullarının yetiştirdiği başarılı, donanımlı ve cesur türk ordusu komutanlarından birisiydi.
  • ergenekon komplosuna kaynaklık eden darbe günlüklerinin sahibi. kendisi ne hikmetse(!), darbe yapacağız, yapmak üzereyiz, yaaptıık diye gün gün günlüğüne kayıt yaparak, sonra da o günlükleri kaptırıvererek tarihe geçmiştir. tüm darbe iddialarının tam göbeğinde olmasına rağmen yine ne hikmetse (!) bir türlü göz altına alınmamış, kendisinin akp'ye darbe (!) hazırladığı günlerde mahdumları çalık holdingte sayın başbakanımızın damadı ile beraber yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. ilginç bir profil doğrusu...
  • oğlundan 3 ay sonra rahmetli oldu. ama katilleri hala hayatta ve .....
  • özden paşanın ahı bir ipte oynayan iki cambazı da cehennemin derinliklerine gönderecek. bitmez gibi duran dünya saltanatı altınızdan kayıp gidecek.
    o gün geldiğinde yargılanacak tüm kumpasçılar.
  • vefat edip yakın zamanda ölen oğluna kavuşmuş türk cumhuriyet tarihinin en önemli insanlarından ve komutanlarından biri.
hesabın var mı? giriş yap