• dijital müzik altyapısının çoğaldığı günümüzde, tercih edilen intro insanı yetmişlerle seksenlerin arasına bir yere sıkıştırabilecek cinsten, mabel matiz'e yakışacak bir çalışma olmuş.
  • şarkıdaki tavır, bende yok.
  • yaşadık be tamam
    anladıysak ne gam
    bir sofrada bin saf tutulmuş
    görmüyorsan devam

ağlarım gülerim
    aynı tas ve hamam
    adamım kaygan kanun bu
    düşerim uyamam

kalmasın bak elinde
    gönül bu yerme yerinme
    ve dünya bir çölse duyma
    seraba su getir

öyle kolaysa gel başımdan
    kaldır at sevdanı
    dertli saz bu boşa çalınmaz
    çaldığın reva mı

öyle kolaysa gel başımdan
    kaldır at sevdanı
    dertli sazdım boşa çalınmazdım
    çaldığın reva mı

satmam bu dert benim
    hem ağam hem paşam
    öğrenirim onunla kendimi
    direnenler yaşar
  • "ben yerli müzik dinlemiyorumcular" da başlığa geldiğine göre şarkı başarılıdır arkadaşlar. birazdan "asla televizyon izlemiyorumcular" ve "mabel matizin kim olduğunu bilmiyorumcular" da gelerek takımı tamamlar.
  • resmen 90’lara döndürüyor bu mabel zorla bizi. iyi ki var! iyi ki!
  • dinlerken mabel matiz yine yapmış dedirten sözüyle ve altyapıysa harika sanat eseri.

yahu be adam ne uğraşıyorsun bu piyasaya sanat eseri sunmak için enstrümanla klavyeyle gitarla. daya iki dup dup iki tıs tıs yaz gitsin ayrılsak bana koymaz, sana mı kaldım? benim peşimde olan çok, temalı iki satır lirik geç.

ama yok illa sanat yapacağım...
    sanatına duyduğundan çok daha büyük bir saygı duyuyorum sana.

buraları okuyosundur sen biliyorum,
    iyi ki varsın.
  • mabel matiz kim lan'dan buralara geldik. adama ayıp etmişiz gerçekten.
  • bu kadar yozlaşmış bir ülkede şu adamın çok çok daha başarılı olmasını inanın yürekten istiyorum, her şeye rağmen gerçekten güzel ve rakiplerine (rakibi de işte piyasadakiler) göre benzersiz, emek sarf edilmiş işler yapıyor. tebrik edilesi bir çıkışı ve yükselişi var. sessiz ama etkili.

ya bu işler ne çıktığı zaman pek yanaşmamıştım ama sonradan çokça dinledim şarkıyı. öyle kolaysa ise insanı hemen yakalayan bir şarkı, 1-2 dinlemede 3. dinlemeyi arıyorsunuz, umarım gelecek albüm de çok güzel olur.
  • iliklerimize kadar işlemiş şahane şarkı. sözleri, müziği, tınısı kulaklarımıza yer etti. sen ne güzel bir yürek taşıyorsun mabel matiz.
    klip ise ayrı güzellikte. o fistanın çiçekleri köyümüze aldı götürdü, ablanın ayağındaki çorabın motifleri nenemin dokuduğu kilimleri hatırlattı. alabildiğine bizden. var olsun böyle eserler.
  • anadolu melodilerini 90larla harmanlayıp, halk şiiri tadında sözlerle benzediği için mi bilmiyorum, dinlerken bana barış manço'nun reenkarne olduğunu düşündüren şarkı. klibiyle de peru, bolivya taraflarına kaydırdı aklımı. türk motifleriyle güney amerika motiflerini birbirine benzetmemle alakalı da olabilir. bir de çok kaba olacak biliyorum ama mabel matiz iyi ki varsın lan!
hesabın var mı? giriş yap