• ing.'de, servis / kullanım dışı anlamına gelir. bazen duvar saatlerinin üzerinde görürsünüz, bazen tuvaletlerde, bazen ameri'da su içilen fantastik fırlatmalı musluklarda.

kafası iş yoğunluğundan bir dünya olan ya da vücudunun herhangi bir uzvuna geçici zeval gelen insan içinde kullanılır.
  • - i'm out of order? you're out of order! this whole court is out of order!

(bkz: al pacino)

(bkz: and justice for all)
  • bir ray cooney oyunu.sevgili haldun dormen in de tavsiyeleri ışığında, başrolünde oynadığım kahkaha makinası fars.
  • ray cooneynin yazdığı gereksiz farslardan bir diğeri (bkz: papaz kaçtı) (bkz: hangisi karisi)
  • dün bir filmde etli kanlı bir polis memuru vuruldu (robot felan değil yani) ve diğeri telsizle çatışmayı bildirirken diğer polis memuru için bu tâbiri kullandı herhalde ki, dublajda "bir memur devre dışı" gibi abuk bir lâf duyduk. bir süre, etli-kanlı bir insan için "devre dışı" tâbirinin kullanılmasını düşündüm. ilk başlarda mantıksız geldi ama düşünürken kendim devre dışı olunca hak verdim adamlara.
  • hizmet sektöründeki profesyonel firmalar tarafından pek kabul görmeyen bir tabirdir. onun yerine under maintenance kalıbını kullanmak daha şık durur.
  • bu yıl trakya üniversitesi yaşam sahnesi tiyatro topluluğu tarafından sahneye konulmuştur. seyirci olarak pek bir keyif aldığımızı söyleyebilirim. dekorun da bir oyuncu edasıyla resmen sahneye karıştığını, dekorluktan çıkıp taşı gediğine oturtan replikler savurmasını bekledik neredeyse. oyunculuklar ise ayrı şahaneydi, giriş çıkışlarından savurdukları repliklere kadar peşlerinden sürüklendik. üstelik her iki gösterimde de (nisan ve mayıs) 2001 yılındaki bir oyunda rol almış eskilerden bir yaşam sahnesi üyesinin de seyirciler arasında olduğunu öğrenmemizle oyunun manevi değeri daha da artmıştır, 15. senede hoş bir raslantı olmuştur. antalya'da da sahnelenecekmiş, duyumu aldık takipte kalın...
  • en büyük hayal kırıklığını tuvalet kapısı üzerinde görüldüğünde yaratabilecek olan kelime gurubu.
  • didem soydan, köpeği köpük ile birlikte çamaşırhaneye gidiyor new york'ta. 7 kiloluk, 8 kiloluk, 9 kiloluk, 10 kiloluk pek çok makine var. 7 adet quarter* ile çalışan cihazların birinin üstünde "out of order" yazıyordu. merak ettim baktım.
hesabın var mı? giriş yap