• ilk duydugumda opeth olmasın lan o tepkisi verdiim *, sonradan opeth olmadığına inandığım değişik bir hatun vokale sahip grup.
  • görüntüsü ve sesi gayet güzel vokali bulunan, ayrıntılı bir şekilde kategorize edemeyeceğim için kabaca nu metal gruplarından biri diyebilirim. bu tarz müzik sevenlere tavsiye edilebilecek grup olup. fakat, vokal nu metal gruplara göre daha çok brutale geçiyor ve vokalde sık sık efekt kullanılıyor diye eklemek lazım. bu tarz sevenler dinlesin. metal sevipte nu metalden falan hoşlanmayan arkadaşlar dinlemesin. sonra yok efendim böyle brutale mi geçilirmiş, yok efekt kullanıldı yiğitlik bozuldu falan diye bane gelmeyin. güzel tavsiyede bulundum.
  • zamanında ozzfest 2005'te iron maiden'a sharon osbourne önderliğinde yumurta atılması mevzusuna karışmış leş grup, dinlemeyin dinlettirmeyin.
  • bugün nette malum otepi ararken gördügüm kadariyla osmanlı metinlerinin edisyonu projesinin kisaltmasi olarak kullanılıyor. yani: ottoman text editing project = otep projesi de deniyor. türkiye ve yurtdışı kütüphanelerini dolduran milyonlarca osmanlı elyazmasının ve belgenin bilimsel metodlarla çevrimyazımı, edisyonu ve yayımı için bilgisayar teknolojisinin olanaklarından yararlanmak ve bu olanakların osmanlı metinleriyle uğraşanlar tarafından yaygın olarak kullanımı sağlamak amacıyla bilkent üniversitesi ve washington üniversitesi (seattle) tarafından başlatılmış ortak bir projedir denmis. iyi de otep kisaltmasi bi fena olmus.
  • bateristi ve vokalisti ile durumu kurtaran grup.
  • true blood üçüncü sezon sekizinci bölümdeki şarkıları ile denk geldiğim grup. dizideki sahnenin gazından mıdır bilemedim ama "head" şarkıları güzeldi.
  • true blood filminde şarkıları çalınan sahne şudur: http://www.youtube.com/watch?v=vrddfe-cahc

şarkının adı head of medusa.
  • bende, "bu yaşıma kadar bu grubu nasıl bilmem ulannn " şeklinde dövünmeler meydana getiren süper grup. ilk kez dinleyenlerde bile anında aşinalık yaratabilecek gücü de vardır.
  • konserlarinde domuz kafalarını mikrofon niyetine kullanan güzel ablanın vokalliğini yaptığı grup.çok sağlam müzik yapıolar. bide kime sorsam opethle karıştırılmasından bıktım
  • 2009 civarında istanbul'un avcılar tarafında bir üst geçitinden geçerken sevas tra albümlerinden bir şarkıyı dinlerken "şu anda öldürülen tüm insanlardan kendimi sorumlu tutasım var" şeklinde düşüncelere girmeme sebep olan müzik grubu.

şimdi dinlerken de "oha çok güzel lan davulları" diye düşünüyorum.

ha gerçi benim şu anda çok güzel dediğim davulları icra eden şahıs, daha ben ilk dinlediğimde bile grupla yollarını çoktan ayırmış, o ayrı
hesabın var mı? giriş yap