• ilk orient saatim. vitrinde görür görmez vurulmuştum. krem/beyaz kadran rose gold kasaya sahip. bombeli cam inanılmaz hoş ve retro bir hava katıyor. bakmaya doyamıyor insan. öyle güzel.
  • orient'in en guzel modellerinden biri, japon harikasi.

ilk otomatik saatimi alirken uzerinde dusundugum adaylardan biri. lakin ilk oldugu icin swiss tercih etmistim. 2. olarak da bu arkadasi aldim. beyaz kadran, lacivert kollar (fer2400ew0).
    fiyati ucuz olmasina ragmen aldigim gunden beri hic sikinti cikarmadi. sapma konusunda da bir sikinti yok. saatin alt kismini ve kordonunu o kadar guzel dizayn etmisler ki hic bi sekilde bilege batmiyor.
    kristal cami bombeli oldugu icin yandan ve ustten 3 boyutlu dial gorunumu yaratiyor. cok dusurdum carptim pek bi cizik gorunmuyor ustunde.

tek sikinti kordonda yazan orient. o biraz ucuz duruyor.

cidden cok guzel gorunen f/p bir takim elbise saati. gundelige de gidiyor.

http://orientwatchusa.com/er2400ew

ben siyah dial da seviyorum, beyazi begenmeyenlere gelsin:
    http://cdn3.volusion.com/…04b-snd1-5.jpg?1408684729
  • açık renk kadran sevenlere şu modelini koyu renk kadran sevenlere şu modelini önerebileceğim saat serisi.

kargosu gümrüğü boku püsürü dahil bu fiyatlara alabileceğiniz en iyi saatlerdendir.
  • 150-200 euro civarında fiyatlara sahip iyi mekanik saatler. dışa doğru bombeli bir cama, orient'in kendisi tarafından üretilen ve rolex seviyesinde şaşmazlıkta bir düzeneğe, iyi bir malzemeye sahiptir. boyutları 40-42mm arasında değişir. üçüncü jenerasyon siyah ve dördüncü jenerasyon yeşil, mavi ve kum rengi modelleri tasarım olarak da güzeldirler. zayıf olan özelliği ise kolunuzdan çıkardığınızda 24 saat civarı bir sürede durmasıdır. bu süre longines gibi markalarda 2-3 gün arasında yer alır.

hafif, elegant saatlerdir bambino'lar. çok daha pahalı markalar dururken aklım bambino'larda kalır. yavaştan koleksiyonlarını yapıyorum.
  • bugün itibariyle mavi kadranlı bir 4. versiyona gecikmiş doğumgünü hediyesi olarak sahip olduğum saattir. beyaz kadranlısını düşünüyordum ama mavisi de gayet şık duruyor. şimdilik hassasiyeti iyi gibi ama uzun kullanımda belli olur. kordon çok kaliteli değil ve mineral cam olması negatif yanları. ama bunun dışında mekanizması iyi gibi, şimdilik çok memnunum. ilk otomatik saatim, canım benim, kıymetlim.
  • genelde insanlar luminious eksikliğinden dert yanıyorlar, yani fosforlu kollar vs arıyor insanlar bu saatte.

ancak bu saat bir dress watch. genelde dresswatch dediğimiz takım elbise ile kullanılacak saatlerde karanlıkta parlayan kollar aranmaz. aydınlık bir ortamda, bir davette, iş yerinde vs vs kullanılacağı varsayılır. o yüzden incecik ve şık kollar, temiz bir kadran, şık kordonlar kullanılır.

ben de 2. jenerasyon, open-heart bambino görüp helium denen rengine vurulmuş biriyim. nedense fotoğraflarda gerçekte olduğu kadar güzel görünmüyor. gerçekten müthiş bir sunburst var kadranda

deri kayış için yaş olarak bana hala erken gelse de şöyle acı kahve renginde deri kordonlu 2. jenerasyon 2. versiyon roma rakamlı kadranlı olanını da 10 yıl sonra kolumda göreceğime eminim.
  • ben bu kol saatini hafifliğinden dolayı severim. varlığı yokluğu bir, tüy gibi yapısı sayesinde kolun doğal bir parçası olur, vücuttan çıkan bir organ halini alır. gün içinde orada olduğunu unutursun. özellikle külçe gibi metal saatlerden sonra (bkz: longines conquest) ilaç gibi gelir.
  • safir cam bulunmayan ve neden seçildiğini anlamadigim 21mm gibi kordon genişliğine sahip otomatik saattir. diğer bir deyişle görünüşünü beğenip alırsanız camını çizilmesi hediye olarak gelecektir. ayrıca kayışı eskidiğinde ve kayış değiştirilmek istendiğinde zorlanmak garantidir. tüm otomatik saatler gibi ya elle tepe çevrilerek kurulur ya da kokun sallanmasıyla otomatik kendini kurar, birbirini takip eden sırayla yapılması gereken bir prosedürü yoktur.
  • v2 serisini çok beğendiğim saat modeli. özellikle bej kadranlısı, rose gold temalı akrep-yelkovan ve kahverengi kordon ile çok şık bir görüntü oluşturuyor.

benim için pahalı kategorisinde bir saat. bir gün gelir de aklım eserse alabilirim de, ama giyim stilimi tam oturtamadığım için alıp sonradan pişman olmaktan çekiniyorum.

saatin kurmalı olması ise çok güzel bir özellik. pille çalışan saatlerden değil. kurup, bir dakikaya yakın sallamanız gerekiyor.
  • aynen katılıyorum, dress watch kategorisinin fiyat/performans kralıdır, üstelik güzeldir de.
hesabın var mı? giriş yap