• bundan kötüsü cover ile one hit wonder olmaktır heralde.
  • 1- long beach-ca den bir amerikan punk grubu adı.
    2- tek parca ile unlu olan grup ya da kişi.sonrasında ortadan yokolurlar...

örneğin ; tom hanks in yönettiği ve oynadığı, kadroda : liv tyler, charlize theron, tom everett scott hatta chris isaac in bile rol aldığı that thing you do filmindeki the wonders gibi...

(bkz: ukte dolduruyorum)
  • genellikle 1 yada 2 hit şarkı besteleyip,genellikle 1 en fazla 2 albüm çıkarıp dağılan sorada akıllara ''aa bu şarkıyı hatırlıyorum...noldu bu gruba daaaldılarmı?'' sorusunu getiren tek atımlık gruplar.
  • bir sanatçının / grubun birden fazla albümündeki birden fazla şarkı içinden tutulan tek şarkıdır. bu şarkılar zamanında fırtınalar estirirler ve söyleyeni popüler ederler ama başarının devamı gelmez. şarkı ve şarkıcı daha yıllarca akılda kalsa dahi yeni çıkan şarkı ve albümlerine bu popülaritenin katkısı olmaz. vh1 kanalı one hit wonders adında, seçilmiş 100 adet şarkıyı 5 bölümde 20'şer şarkı yayınlayan bir belgesel yapmıştır. başarılı da bir belgeseldir. benim için en güzel ve trajik olan örnek sinead o connor tarafından seslendirilen nothing compares to you. acaip hüzünlü bu şarkıyla popüler olan sinead o connor'ın daha sonraki şarkı ve albümleri pek tutmamıştır. deliren sinead abla papanın resmini yırtarak şahbaz olmuştur.
    bence tatu - all the things she said gibi parçaların one hit wonder olması için henüz erkendir çünkü bu genç arkadaşların (ne kadar masumane değil mi) albüm yapmaları için daha çok zamanları vardır.
    türkçe şarkılar içinden de böyle bir belgesel yapılmasını merakla bekliyorum. favorilerimden biri popun parladığı dönemde çıkan barış diye bir zat olurdu. yalnız, ortalığı kasıp kavurup sonra sessiz sedasız kaybolan popçular yüzünden bizim listemiz 1000 şarkıdan filan oluşmalıdır.
    (bkz: mirkelam)
  • la bouche- be my lover
    4 non blondes - what s up
    joan osbourne - one of us
    ultra nate - free (baya sarkisi var ama hepsi le$)
    anna oxa-camminando camminando
    ve tabiki
    stardust - music sounds better with you
  • en büyük örneklerinden biri olarak:

europe - the final countdown
  • (bkz: yeliz)

kadını ne zaman görsem ''yalaaaaaaan'' diye bağırıyor.
  • (bkz: '74-'75)
  • (bkz: asereje)
hesabın var mı? giriş yap