• gog'da satışa çıkmıştır yine yeni yeniden
    http://www.gog.com/gamecard/omikron_the_nomad_soul
  • çıktığı günden beridir (halen) aradığım, nedense bir türlü bulamadığım oyun.
  • kesinlikle, dünya üzerinde yapılmış en iyi oyunlardan biri. bir kere öykü sıradışı, oyunun içinde hem 3d, hem fps, hem bulmaca çözme tarzı aktiviteler var. yapıldığı döneme göre grafik kalitesi çok iyi, oyunun içindeki zeka gerektiren kısımlar çok süper. baya bi kafa yormak, sağı solu kurcalamak gerekiyor. önceleri ben bu oyunu hazır kurulu şekilde pcnetin verdiği dergi cdsinden çalıştımıştım, ama demo hiç kesmemişti. yıllarca deli gibi bu oyunu aradım. tabi o zamanlar böyle torrent, rapid bilmemne olayları yaygın değil. yıllar sonra üniversiteden bir dostum sağolsun bu oyunun 3 partını günlerce süren uğraş sonucu torrentten indirip bana çekmişti dvdye. ben de bu oyunu büyük bir zevkle oynamış , itiraf edeyim çok takıldığım yerlerde walkthrough yardımı ile level atlamıştım. ancak oyunu asıl heeycanlı kılan belli bir "can" ınızın olması ve belli sahnelerde düşme, vurulma gibi durumlarda ölmeniz. tabi oyunun adı olan göçebe ruh burada devreye girer. ölü bedeninize dokunan ilk kişinin vücuduna ruh transfer olur. öyle de egzotik hareketler vardır oyunun içinde. ama hatırladığım kadarıyla fps sahnelerinde veya belli bir yerden sonra- tam bilemiyorum- transfer olayı yok. oyunu kaydedebiliyorsunuz evet ama bunun içinde belli bir bedel ödeniyordu, yanlış hatırlamıyorsam 2 yüzük karşılığı 1 kayıt idi. yani öyle sıkıştım zırt pırt kaydedeyim de yok. birçok açıdan, zorlukları ve görselliği öykünün otantikliğiyle kombine edince harika bir oyun olduğunu düşünüyorum. bu kadar az bilinmesine de çok ama çok şaşıyorum, sanırım eski bir oyun olduğu için.
  • b.1.1.529 covid varyantina verilen adi. yunan alpabesinde o harfini temsil eder.

(bkz: omikron varyanti)
  • bugünün görüntü harikası oyunlarında olmayan bazı şeylere sahip olan oyunlardan.

http://www.youtube.com/…gurtp21tpww&feature=related

(bkz: new angels of promise)
  • sozluk tarihinin gelmis gecmis en iyi yazarlarindan biriydi.

feci halde underrateddi cunku etliye sutluye karismazdi, efendiydi. zekiydi.

eski sozlugun acimasiz ve adaletsiz moderasyonuna kurban olup uçtu gitti.
  • çok iyi kurgulanmış dünyası,o dünyanın kadim tarihi ve özgür oyun stiliyle mükemmel oyun. ama zannımca bu oyun hakettiği ilgiyi görememiştir. bana kalırsa oyun tarihinin yaratıcı yönünden en iyi 10u içerisindedir.
    ayrıca bu oyunda ölmek diye bir kavram da yok. ölünce ruhununz size ilk dokunan kişinin içine giriyor ve o karakteri yönetmeye başlıyorsunuz
  • yunanca'da "o" simgesine sahip harfin adi. lower ve uppercase'leri turkce'deki kucuk o ve buyuk o gibidir.
  • fizikde mevcut olan bir parcacik ismidir...yunancadaki omega ile ortak bir harf veya simge benzerlikleri yoktur..düşünülemez..
  • cd değiştirme* gerektiren yerlerde cd tray'in açılmaması nedeniyle (alt-tab ile windowsa geçip cd değiştirip oyuna geri dönüyordum ama tabi peş peşe olunca bıktırdı) yarıda bıraktığım ve bitiremediğim için çok üzüldüğüm oyun. gerçi fps sahneleri beni de (her adventure içine sızan aksiyon gibi) ziyadesiyle sıkmıştı ama yine de hatırladıkça hayıflanırım.
    ayrıca bu oyunun çok güzel bir fontu vardı ve cd'nin içinde ttf olarak bulunabiliyordu. o zamanlar yaptığım web sitelerinde az kullanmamışımdır.
    http://www.dafont.com/en/font.php?file=omikron
    bu arada oyunun tam adı "omikron: the nomad soul"dur.
hesabın var mı? giriş yap