• rüyalar besteleyen müzisyen.
  • yemek yaparken dinlemek üzere müzik arayışım esnasında tesadüfen gözüme takılan, neyle karşılaşacağımı bilmeden dinlemeye başladığım , önce yanık keman sesleriyle beni karşılayan, sonra piyanolarla beni can evimden vuran şahıs. etiketine bakınca hiç şaşırmadım: icelandic

tamam ıspanaklara iyi davranıcam. onları bıçakla doğramıcam. soğanları da tüm tüm atarım. unu da yağda kavurcaktım ama onu da yapmıcam, söz. canı yanar. hem ne yemeği ya , ne yemeği...söndür ışıkları falan....bu akşam da yemek yemeyelim...olafur dinleyelim bütün gece...oturduğum yerden kalkıcak gücüm kalmadı zaten..
  • dinlerken, bu adam istanbul'da nerede çalabilir diye düşündüm.
    boğazda ağır aksak bir teknede çalmalı bir bahar akşamı.
    camlardan çıkmalı insanlar, balkonlarda sigaralarını içlerine çekerek izlemeliler, sahil kenarındaki banklarda sarılmalı sevgililer birbirine.
    öylesine geçip gitmeli istanbul boğazından.
    bir yaz gecesi, tüyleri diken diken eden hafif bir meltem gibi.
  • bu übermensch 20 yasindadir.

arkadaslar arasinda her zamanki gibi elit konulardan bahsederken birbirimizi su sekilde hor görüp, asagiliyoruz artik:
    "olafur arnalds'in "3326"sini besteledigi yastasin, ayip!"
  • tövbe yav, adamı twitter'da takip edeyim dedim, ne kadar izlandalı neo klasik müzik heveslisi varsa beni takip etmeye başladı. oğlum manyak mısınız nesiniz, işiniz gücünüz yok mu sizin ?
  • yaşamak için lazım bir şey.

tanrı izlandalıları korusun.
  • 2 gün önce türkiyedeki hayranlarına "24 aralık'ı bekleyin!" diyerek ülkem insanlarını heyecan içinde bırakan zat, bu sabah itibariyle şubat 10-11 tarihlerinde istanbul'a geleceğini duyurmuş bulunmakta. arşiv niteliğinde oluşturduğu konser fotoğraflarının ve notlarının yayınlandığı sitesine hayran kalıp "istanbul'a hiç gelmedin ki bende ekleseydim şuraya bir kaç fotoğraf!" şeklinde serzenişte bulunmuştum kendisine bundan 1 ay evvel, geri alıyorum her kelimeyi. böyle utandır hep beni olafur.
  • yeni ep'si variations of static ile ebeveynlerimizin o paranoyak uyari cumlelerini hatirlatmistir bize. "hic caktirmadan uyusturucuyu verirler, farkina bile varamazsin" diyorlardi, dogruymus. daha yeni farkina variyorum ben de kanimdaki bu yuksek ofori oraninin hangi nuri alco'nun basinin altindan ciktigini.
    caktirarak ulasilacak mecraa belliymis, illa da kor goze parmak sokulmasi gerekmiyor imis, diyorlar.
  • dinledigimde izlanda'ya yolculuk etmek isteyecek kadar kafamı dinlendiren muzikler besteleyen deha.

uzak,soğuk,beyaz,yalnız...
  • abicim. evladim. basligina o kadar buyuk harflerle yazmak istiyorum ki. olmuyor, olsun. sadece sunu soylemeye geldim: cok kral adamsin lan. kkaallbimi titretiyorsun. oyle ki mega kaotik isin gucun bes dakkalik kacamaginda sarkilarina kosuyorum. cennetten yer ayrilmasi neymis, tekrar tekrar teslim ediyorum. oyle sigurroslarla sadece izlanda diyarlarinda sekmekle olmiyor, bizi de goresin diye diliyor, gozlerinden opuyorum.

(bkz: icimizdeki izlandalilar)
hesabın var mı? giriş yap