• yarın vizyona girecek ve gitmeyeceğim “filimdir”. aslında ben genel olarak türk sinemasına para yediren bir herif değilimdir... neden diyeceksiniz? doğru düzgün film yapmayı beceremiyoruz çünkü. arada tek türk istisnalar çıkıyor tabii. komedi filmi yaparız kıllı, tek kaş, ağzı bozuk bir karakter seyirciyi güldürmeye çalışır, korku filmi yaparız; yaptığımız film cin’den öteye gitmez. cin, makyaj ile öyle bir tasarlanır ki bu nasıl cin diye sorar insan... sanki her gün çaya geliyorlar anasını satayım!

oha diyorum filmini; kendi kanal konseptine uygun, uzun süreli bir video olarak görmekteyim. youtube kanallarına koyarsa belki izlerim o da belki. bu arada kendilerinin deyimi ile “eski çalışanları” cem korkmaz öldü diye yas tutmak adına sadece anma videosu koymuşlar... yarın hayatlarına devam ederler artık. ulan hem herifi bir ergen yüzünden işinden edin, hem de utanmadan adamı düşünüyoruz ayağına yatın.

mediakraft ekibine diyeceğim şu: cem, orospu çocuğu dedi diye kanal imajınız zedelenmesin diye adamı işten çıkardınız ya hani...eski çalışanınız ettiği küfür’de haklıydı. böyle bir orospu çocuğu adamı hem işinden etti, hem de hayatından. buna bir bakıma siz de sebep oldunuz. bu ayıpta size 100 yıl yeter, yaşayın bakalım nasıl yaşıyorsunuz. geçmiş insanların peşini kolay kolay bırakmaz.
  • 100 tl ile en ağır yemeği kim sipariş edicek?

1 haftada kim daha fazla pizza yiyecek?

1 gecede kim daha fazla dondurma yiyecek?

bu kanalın nasıl 5 buçuk milyon abonesi olabilir biri bana açıklayabilir mi?
  • zamanında güldür güldür vb yayınları izleyenlere laf ederdik. kusura bakmayın arkadaşlar, size fazla yüklenmişiz.

bu arkadaşların yaptıkları insan zekasına hakaret.
    bu ve benzeri arkası medya kuruluşu destekli, seo yöntemleriyle şişirilen, en ufak emek verilmeyen, 5 yaşındaki çocuğa izletsen siktir çekecek derecede kalitesiz yayınları izleyenin de, böyle boktan içerikleri benim anasayfama çıkaran google'ın da allah belasını versin.

bir şekilde google'a yakalanmadan illegal seo yöntemleri kullandıkları açıkça ortada.

yıllardır açık olan kaliteli youtube kanalları bile 50bin 100bin takipçiye yeni ulaşırken, bu kadar boktan içerikle yırtık dondan fırlamış gibi aylar içinde milyonlarca takipçiye ulaşmaları bunları nasıl google'ın radarına sokmuyor, anlamış değilim.
  • mediakraft yapımı basit bir gişe filmi.

öncelikle adının oha diyorum olması cem'e yapılmış en büyük saygısızlıktır.
    kim ne derse desin. oha diyorum bugünlerine cem sayesinde gelmiştir. hatta yine mediakraft'a ait olan yap yap kanalı da cem sayesinde bugünlere gelmiştir. takipçilerine sorsan diğer kanallarını bilmez bile.

yani bir kişi ile yollarınızı ayırabilirsiniz. sözleşme gereği o kanal da şirkete ait olabilir, emek verip o kanalı büyütmüş kişiyi uzaklaştırabilirsiniz. iş hayatı böyle acımasızlıkları barındırır belki. ama o 17 günde çektiğiniz skeçler bütününe oha diyorum deyip, o ismi oralara taşıyan adamın cenazesine gitmemek hiç bir kitapta yazmaz. yayınladıkları saçma anma videosu 3 günde, 1 aydır yayında olan fragmanlarının izlenme sayısına ulaşmıştır.

yani koca şirkette bir tane allahın kulunun çıkıp ne yapıyorsunuz lan, öperim böyle aşkın ızdırabını diyerek tavır almayıp cenazaye katılmamış olmasına inanamıyorum.
  • 6-12 yaşa hitap eden youtube kanalı. "türkiye'de popüler" kategorisini epeyce işgal etmektedir.
  • zeka seviyesi düşük insanlara hitap ettiklerini düşünüyorum.
  • artık set ekibi midir bilemeyeceğim ama 160 kişi imdb'de 10 puana layık görmüştür bu filmi.

fanları vermiş olamaz çünkü o fan kitlesi imdb nedir bilmez. kesin arkadaşlarına falan rica etmişlerdir. yoksa bir insan bu filmi izleyip de tarafsız bir şekilde 10 puan veremez.
  • saçma sapan ilkokul esprileri dolu bir senaryoya sahip film.
    çocuğun hatrına gittim. ara ara uyudum filmde. son yıllarda izlediğim en kötü filmdi. eksisozluk bir siki beğenmeme timine mensup biri de değilim. ama cidden çok kötü bir filmdi.

bu arada filmin yazarı ve yönetmeni ersan özer beyin mizahi senaryo yazma becerisi ve referansı ne ki ? tek başına yol komedisi yazmaya çalışmış. berbat bir senaryo yazmış. esprileri, ilkokul günlerinden araklamış sanırım.
  • ilkokullu bebelerin bayıldığı kanal. iki dakika izlemeye dayanamadım ben, bu adamlar ciddi ciddi youtube için bu kanalı yönetiyor bir de.
  • çocuklar için içerik üreten bir kanal. zaman zaman denk gelince ben de izliyorum. fırat ve kemal'in baya iyi insanlar olduğu belli ama burada melih'e ayrı bir paragraf açmak gerekiyor.

kendisi moderatör ve mediakraft'ın patronlarından sanırım. ama patron olduğu her ne kadar onlardan gibi davranmaya çalışsa da sürekli hissettiriyor ve baya itici bir durum.

melih tam bir control freak. videolarda sürekli bir müdahale var. sürekli "kameralar görüyor mu", "kameraya gösterelim", "kameralarımız alıyor mu", "konuşun abi", "yorum yapın", "evet, yeter. peki sen ne diyorsun fırat?", "tamam abi" vs. bir yönlendirme çalışması var.

aga siz youtube kanalısınız yani milli piyango çeken adamlar bile kamera çekilen numaraları görüyor mu diye bu kadar kasmaz. bırakın her şeyi natural haline. adam konuşmuyorsa konuşmasın, yorum yapmıyorsa yapmasın. doğal olun abi. tamamen endüstriyel bir video yaratıyorlar.

kamera senin çektiğin kartı görmezse ne olacak yani. başımızı taşlara mı vuracağız? zaten %99 oradaki adamlar kameraya gösteriyor vs.

ha birde diğerleri lafı uzatacak falan olursa sürekli "evet", "peki" vs. şeklinde müdahale ederek lafı kesiyor.

en itici durumda her videoda ne olacağını salağa anlatır gibi yarım saat boyunca anlatması. aga tamam kitleniz çocukta yani bu kadar anlaşılabilinir olmak için kasmanıza, bu kadar kameralara görünür olmanıza falan gerek yok. gereksiz yani.
hesabın var mı? giriş yap