• şu dünyada en çok ismail abiyi yakın görmüştüm kendime. beklediği bir gemi vardı.limanı olmayan bi sahilde geminin gelmesini bekeleycek kadar ümit doluydu. evet ben şuan denizi olmayan biyerdeyim ve balkondan bakıyorum şehrime ve o gemi buraya gelecek diyorum. bana böylesine ümit veren bi adamı-hayali de olsa- siyasi oyununa alet ettiğin için utanmalısın (bkz: trt).

edit: o gemi geldi sözlük
  • ismail abi'nin hayata olan inancımıza koyduğu nokta. o gemi gelirse işte, o son nokta olur. gelsin be ismail abi!

(bkz: hoop)
  • aslında o geminin gelmeyeceğini biliyor ismail abi..

ne yapsın, gelmeyecek mi desin? kendini suya mı atsın?

hayatta gidip de gelmeyen o kadar çok şey var ki, hangi birini tutalım, hangisinin peşinden gidelim.. ölümün peşinden gidemezsin, birini alır öbürü sırasını bekler.. elinden bir şey de gelmez.. işte kıyıda durup o gemi gelecek demekten başka..

belki de babası haricinde ona, çocuk aklında demişlerdir, baban gemiyle gitti.. gelip seni bir gün alacak diye. onu bellemiştir ismail abimiz.. derin işler bunlar.. fazla devam etmemek lazım.
  • crown emma isimli kuru yük gemisi istanbul boğazı'nda henüz bilinmeyen bir nedenle kontrolden çıkarak kireçburnu'nda kıyıya oturdu :/
  • ne gemiler bekledim bugüne kadar, gelmeyeceğini bilip beklediklerim, gelmesini istemeyip beklediklerim, gelmesini umutla beklediklerim ama hiç birinde o inanç yoktu ta ki ismail abi'ye kadar. artık inanıyorum 'o' gemi gelecek ismail abi, sen inanıyorsan ben de inanıyorum o gemi gelecek.
  • ismail abinin masalıymış bu. kendisi gibi babasınında kocaman bir yüreği varmış ki ismaili üzülmesin istemiş, gemiye binicem, sana ordan hep el sallıcam demiş.

(bkz: uçak babama selam söyle)
  • bugün evde öyle pineklerken leyla ile mecnun'un eski bölümlere göz atıyordum. birinci sezonun son bölümü olan 21. bölüm sonunda ismail abi ile mecnun'un sahilde karşılaşması ve ismail abi'nin mecnun'a "babam var olm o gemide" deyişi sırasında yemin ediyorum gözlerim doldu. mecazi falan demiyorum vallahi gözlerim doldu.. oyunculuklar mı çok başarılı yoksa champix almayı mı bırakayım ben? napayım bilemedim yemin ederim.. ama ismail abi yemin ediyorum çok kral adam.
  • bana masal anlatma isimli filmin bir sahnesinde görmemle birlikte hüzünle karışık bir gülümsemenin yüzümde yer etmesine sebep olan.
  • umut en büyük işkencedir.
  • ilk sezonun sonunda gelmedi ama umarim 2. sezonun sonunda gelir o gemi
hesabın var mı? giriş yap