• kariyerinde ki doruk noktasini "senin en guzel yerin kahverengi gozlerin" diyerek yapmis bir halk ozanidir..oyle guzel soyler ki bu sarkiyi nuri bey(apartman yoneticisi gibi oluo nuri bey deyinde ahaha hayallah) kahverengi gozlerden diilde sanki sibirya kurdu gozleri...guzel sarki iste ne biliim ben seviorum..
  • az önce tvde gördüğüm beni kıran abi. bir sinema programı, yeşilcam filmleri ile ilgili tek kişilik ropörtajlar yapılmış. nuri abiyle de konuşmuşlar anlatıyor "bir film cektik" diyor "hülya kocyiğitle ismi kara sevda". "filmde benim hikayem var gercek. filme dört kere gittim izlemek için her seferinde sonunu izlemeden çıktım tam dört kere. hala da izlemiş değilim filmin sonunu, izleyenler söylüyor sonunda şöyle oldu böyle oldu diye."

ama güzel abim o filmde baş rol sensin ya! sen oynadın o filmde, sonu senin bildiğin, oynadığın son. süpriz yoktur bence.
  • an itibariyle bir programda ibrahim'i vuran pkk olamaz, pkk ona kıyamaz diye ağlayan enteresan adam. pkk olsa sırrı sakık gelip hastanede ibrahim'i ziyaret eder miydi? diye de ekledi kendileri. kalaşnikofla olaya pkk süsü verilmeye çalışılmış..

ekleme: kendisi halihazırda pkk'yı masum gösterme çabalarına devam etmektedir. öyle bir anlatıyor ki dışarıdan bakan biri pkk'yı silahlı örgüt değil yardım kurumu sanır. kabahat sende değil bay sesigüzel sana meydan verip ekran önüne çıkaranlarda..
  • ölen kobrasının haberleri yeniden hortlamış türkücüdür.
    hürriyet gazetesi'nin 26 mayıs 2009 tarihli haberinde ;

sesigüzel'in kobrasi öldü
    çiftliğinde kobra cinsi yılan yetiştiren nuri sesigüzel yılanının ölümüyle sarsıldığını söyledi. ünlü türkücü kobrasının evcil olduğunu ve dışarı çıktığı sırada vatandaşlar tarafından öldürüldüğünü belirterek 'yılanımı herkese gösterdim. kobram evcildi çok seviyordum. faik öztürk** biliyor, o da gördü. hatta faik de geldi kobramı sevdi. sonra bizim çocuklar kafesin kapağını açık bırakmışlar, kobra dışarı çıkmış. yılanın benim olduğunu bilmeyen ve onu tanımayanlar öldürmüş. hep o faik'in gözü değdi' şeklinde konuştu.

yazmaktadır.
    kaynakça : http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/…159&p=4&rid=4369

yorum : insanın arkadaşının kobrasında gözünün kalması kötü bişey gerçekten. yazık olmuş.
  • uyku mahmurluğuyla yanlış anlamadıysam,evinde beslediği "kobra"sı (evet bildiğin yılan) ölmüş.çok üzülmüş.türkiye'nin dört bir yanından başın sağolsun diye arıyorlarmış.beslemek derken,evin içinde dolaşan bi hayvanmış bu.aileden biri gibi olmuş yani.başı sağolsun,ne diyelim.
  • ankarali kumarhane krali kürt cemal'in öldürülmesinin ardindan "ankarali kürt cemali'ye agit" adinda 45lik yapan altmisli yillarin ibosu. kürt cemal'i öldürmekle suclanan kisi ise ünlü kabadayilardan dündar kilic. dündar kilic yillar sonra anilarini anlatirken "allah sizi inandirsin. bu plagi dinleyip rakiyi, sarabi icen silahlanip beni öldürmeye cikiyordu." diye dert yanmistir.

nuri sesigüzel ile bu anisini paylastiklarindaki gecen diyalog su sekildedir.
    - niye canimizi aldirmak istercesine böyle bir plak yaptiniz?
    - seni tanimis olsaydim, sana zararli olacagini bilseydim yapmazdim.

yillar sonra dündar kilic vefat ettiginde cenazesinde nuri sesigüzel de yerini alacaktir.
  • dün gece yayınlanan makina'da bir anısını anlatırken, "1964'ü 65'e bağlayan sene" diyerek, şahsımın bu zamana kadarki takvim bilgisini, tam da cumartesi'yi pazar'a 'bağlayan gün' allak bullak etmiş usta ses sanatçısı.
  • this land'i yorumlayışı ile gönüllerde taht kurmuş olan sanatçıdır. şarkı sözleri çok vurucu, örneğin "diz lend iz may lend diz lend iz yor lend from kalifornya to the new york aylınd". hakikaten takdir edilesi, duygulanmamak elde değil.

http://alkislarlayasiyorum.com/…is-lend-iz-may-lend
  • sene 2014. ıstanbul'a tasindigimin ilk haftasi. nisantasinda valenin kaldirima yanastirdigi siyah bir cipe yaklaşırken görmüştüm. yaninda orta yaşlı hoş sarışın bir kadinla. eşiydi belki bilemiyorum... görünce heyecanlandım. hemen yanina gittim... neden öyle sordum bilmiyorum, ama siz nuri sesigüzel misiniz? dedim... evet dedi şaşırarak.. sizinle bir hatira fotografi cektirebilir miyiz dedim. babam sizin büyük hayraniniz. dogruydu. babam büyük hayraniydi sesigüzel'in... tabii yahu, dedi. çektirelim. o zaman kullandigim telefon nokianin kamerali düşük bir modeliydi. nuri sesigüzel'in yanindaki kadin ver ben çekeyim dedi aldi telefonu elimden.. biz nuri beyle yan yana kol kola bir sagina aliyor beni bir soluna. kadin da sabit çekmiyor allah icin. geriden aliyor. eğiliyor. yukardan çekiniyor. nuri sesigüzel sikilmaya başladı. bizse egleniyor gibiydik o minicik kameramsi nokia ile. yeter ama dedi kadina, sen de ha! acikcasi ne kadin bozuldu ne de ben. çok teşekkür ettim. kadina da nuri sesigüzel'e de. omzuma vurup gülümsedi. arabaya binip gitttiler ve ben hemen babami aradim. alo, alo baba. bil bakalim kimi görüp fotograf cektirdim?!
  • şanlıurfa'nın birecik ilçesinde belediyenin düzenlediği bir halk konserinde playback yaparak konser vermek gibi bişeyler yapmıştı..tabi o zamanlar çocuktuk bizde gitmiştik konsere, şimdi olsa milyar dökseler önüme bir adım atmam....neyse efendim belediye aynı zamanda bir caddeye de nuri sesigüzel ismini vermişti..sonra yıllar geçti baktılar caddeye ismini verdikleri sanatçının birecik ile uzaktan yakından ilgisi yok degiştirdiler caddenin ismini, şimdi gidin birecik'e 20 yaş ve altı gençlere sorun nuri sesigüzel kim diye eminim tanıyan çıkmaz...ha bu iyi bişey mi bence iyi bir şey en azından insanlar tanımazlar konser verse gitmezler caddelerine ismini vermezler ve bu durumdan nuri sesigüzel'in haberi dahi olmaz..
hesabın var mı? giriş yap