• ben bunun prime versiyonunu lg g2'ye kurdum. lg'nin kendi arayüzü de fena değildi aslında ama aylardır aynı arayüzü kullandığım için sıkılmaya başladığımdan dolayı değişik, minimalist bir arayüz arayışına girdim, en son nova launcher prime'da karar kıldım. ana ekran ızgarasından satır ve sütun sayısını, simge boyutlarını, uygulama menüsünü, alt paneli falan dilediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz.

örnek 1
    örnek 2
    örnek 3

öncelikle neden bir launcher'a ihtiyaç duydum, birincisi ikonları tek tek değiştirmekle uğraşmak yerine direkt ikon paketlerini kurabilmek için, ikincisi ios'da olduğu gibi uygulama bildirimlerinin her uygulamanın üzerinde baloncuk şeklinde görünmesini istememdi, yani okunmamış mesajların, maillerin sayısını notification bar'dan değil de uygulama simgesinin üzerinden görmek istiyordum. nitekim nova launcher bütün isteklerime yanıt verdi. tek sıkıntı knock off'un, yani çift tıklamayla ekranı kapatmanın başka launcher'ların üzerinden çalışmamasıydı, neyse ki onun da çözümü varmış, birazdan ondan da bahsedicem.

öncelikle okunmamış mesajları simgelerin üzerinde görmek için tesla unread plugin uzantısını yüklemek gerekiyor. bu özellik nova launcher kurulu bütün telefon modellerinde çalışır.

tesla unread google play linki

gelelim knock off sorununa, onu da screen off and lock uygulamasıyla çalışır duruma getiriyoruz. yalnız önce nova ayarlarından çift dokunmayı uygulamaya yönlendirmemiz gerekiyor.

screen off and lock google play linki

son olarak, uygulamanın kendisine gelince ben bu kadar hızlı, akıcı ve stabil çalışan başka bir arayüz görmedim.
  • ne zaman cortlayacak diye beklediğim..

htc one v cihazıma yükledim bunu.. yavaşlamıştı. 4.0.3 ten sonra güncelleme vermeyi unuttu htc. 4.1'leri vermeyeceksin biliyoruz da en azından 4.0.4 ver.. yok..
    (bkz: htc'nin telefonlarına güncelleme getirmemesi)
    bi yerden duydum yükledim..
    işe yarayacağını ummuyordum.. 3 gündür canavar gibi çalışıyor.. telefon adeta bir nexus 4 * tamam abarttım o kadar değil ama problemsiz calısıyor.. ram/rom değerlerine bakıyorum.. bariz daha az kapasiteyle daha akıcı çalışıyor.. ha ekran geçişlerinde zaten problemim yoktu ama rehber, mesajlar ve whatsapp açılırken bariz hızlandı.. o zaman geçsin diye dönen zımbırtıyı görmüyorum artık..
    çuvallar diye bekliyordum ama henüz cuvallamadı..
    telefonu değiştirecektim ama şu an düşünüyorum acaba bi süre daha idare etsem mi diye? o kadar.. yani htc güncelleme verene kadar idare eder mi acaba diyorum..

şimdilik başarılı yani.. saygılar sunarım
  • internette ufak bir araştırma sonucu apex launcher'dan daha iyi olduğunu duyarak asus transformer pad infinity tabletime kurduum launcher. hem orjinal launcher'a göre sanki daha az ram yiyormuşçasına rahatlattı aleti, hem de bir iki güzel özellik kattı. ne bileyim ikonun üstüne basılı tutup programı kaldırabiliyor olmak bile (uygulamalara gideyim de, programı bulayım da, kaldır tuşuna basayım da oohooo) baya iyi. bir çok launcher'da var zaten, ama oldukça hafif bu, o yüzden güzel. mesela go kurmuştum zamanında, hayvan gibi hantal gelmişti, sevemiştim. vesaire. güzel. apex'i denemedim ama bilmiyorum, onu da bir deneyin istereniz.
  • 7. sürümünde sanıyorum, masaüstündeki klasörlere tıklayınca klasördeki ilk uygulamayı açan, yukarı kaydırınca klasörün açıldığı bir özellik gelmiş. ya keşke yapsalar dediğim ama foruma filan da yazmadığım bir özellikti. bu sayede diyelim mesajlaşma uygulamalarını bir klasör yapıyorsunuz, whatsapp klasörünüzdeki ilk uygulama ise onun simgesi oluyor. dokununca açılıyor, uzun basınca onun işlevleri açılıyor. ama simgeyi yukarı kaydırınca telegram signal messenger mesajlar gibi uygulamaların olduğu klasör açılıyor. çok derli toplu, güzel olmuş
  • play store'da 10 tl yerine 0,79 tl'ye kampanyası var, gün itibariyle son bir hafta kalmış kampanya bitimine. prime versiyona geçmek isteyenlere duyurulur.
  • play store'da 1 lira olan sudan ucuz launcher. sanırım ilk akıllı telefonumdan beri kullanıyorum, bedava versiyonu da her işi görür ama teşekkür mahiyetinde aldım. zaten dolar olarak hesaplamaya çalışsak bedavaya geliyor haha. görmüşken belki teşekkür etmek isteyen başkaları da olur diye yazayım dedim.
  • özellikle samsung marka android telefon kullanıcılarına şiddetle önerdiğim, en iyi birkaç arayüz uygulamasından biridir. ücretli versiyonu herkese tavsiye edilir.
  • samsung cihazların kullandığı touchwiz arayüzünden kurtulmanın basit yolu.

tabi işin kurtları custom romları tercih ediyor.
  • güncelleme desteği kesilen ve kasım kasım kasılan arayüze sahip bir android telefon/tablet sahibiyseniz sizin için biçilmiş kaftan. (4.x.x, 5.x.x ve 6.x.x gibi)

modern bir görünüm vermesi, hızlı ve akıcı menü geçişleri sağlaması, daha az ram, batarya ve pil kullanımıyla telefonunuzda önemli bir rahatlama yaratıyor kendisi.
  • prime sürümünü şu an 0.59 tl gibi çok makul bir fiyata satın alabileceğiniz, muazzam işler başarırken hafiflikten ödün vermeyen harikulade launcher.

buyrun
hesabın var mı? giriş yap