• şu an babamın konuşma güçlüğü yaşaması peltek konuşması yüzünün uyuştuğunu söylemesinden dolayı ne yapacağımı bilemediğim yardımına çok acil ihtiyacım olan kişi.
    edit: arkadaşlar babam şimdi iyi acile götürüp getirdim. şimdilik vir problem yok yarın nörologa götüreceğim.aklım gitti doktor yakının olmayınca buraya yazmak aklıma geldi.çok fazla mesaj gelmiş insanlardan çok teşekkür ederim herkese.
  • 70'li yıllara kadar nöroloji ve psikiyatri eğitiminin birleşik olmasından mütevellit günümüzde hala daha psikiyatrist olarak görülen beyin ve sinir hastalıklarının organik bozukluklarıyla ilgilenen tıp doktoruna verilen isimdir.

günümüzde birleşik eğitim verilmiyor olsa da nörologlar yine de 4 yıl süren uzmanlık eğitimi boyunca 9 aylık psikiyatri eğitimi alırlar. bu sebepten diğer hekimlere göre psikiyatriden daha çok anlarlar ve psikiyatrist olmayan yerlerde ruhsal bozuklukları olan hastalara bakabilir ve resmi raporlar verebilirler.
  • bu yavru köpek için ihtiyaç duyulan kutsal meslek erbabi.
  • nöroloji alanında uzmanlık yapmış hekim.

basit şekilde tanımını yaptığıma göre başlığa asıl yazma amacıma geleyim...

içlerinden bir tanesine teşekkürü borç bilirim. prof dr. cihan meral, kendisi çocuk nöroloji uzmanı. samimiyetle söylediği bir cümle sayesinde, karmakarışık zihnimizi berraklığa kavuşturup doğru karar almamızı sağlamıştır. hekimlikte bilgi, beceri ve tecrübenin önemi tartışılamaz elbette. ama merhameti de üzerine ekleyince, işte o zaman başka bir boyuta ulaşmış oluyorlar bence. "kutsal" dediğimiz hekimler onlar işte... cihan hoca da onlardan birisi... kendisine sonsuz teşekkür eder, bu alanda hekim ihtiyacı olanlara da gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
  • asabiyeci
  • evet sözlükte bir nörolog var ise benimde danismam gereken bir durum var babam için. sivas'ta yasiyoruz ve buradaki doktorlar net bir tedavi oneremiyorlar. o yüzden birde sözlüğe sorayım dedim
  • ms hastasıyım bir nörologum var.kadına resmen minnet duyuyordum iyileştiriyor diye yıllardır doktorum kadın tersleye tersleye bir hal oldu son zamanda.ilacı yazarım diyor ertesi gün yazamam diyor.sizli bizli konuşurum yıllardır bir kere dilim sürçtü sen dedim 'emrin olur' dedi ya sabır.zor hastalıklarda bu şekilde davranan doktorları allaha havale ediyorum başlarına gelsin amin.bir doktora muhtacız diye,o ona bize köpek gibi davranma hakkı vermiyor.
  • aramızda nörolog varsa lütfen acil bir meselem için yazsın
  • nörolog abiler ve ablalara sormak istediğim sorular var.
hesabın var mı? giriş yap