• besiktas taki harabeye benzer binasiyla dikkat ceken yerli ilac firmasi.
  • neden bir türlü beşiktaştaki binasını yenilemediğini merak ettiğim ilaç firması. zira o bina korku filmlerinden fırlamış gibi duruyor kanımca.
  • bilim bir spor müsabakası değildir. bilimin dini, dili, ırkı olmaz. bilim tüm insanlarındır. edebiyat tüm insanlarındır.
    tüm bunlar insanlığın bir adım öteye geçmek için gösterdiği çabanın, evriminin gözle görülür yanıdır.

son günlerde nobel üzerinden tartışmalar dönüyor ve tartışmanın tarafları kitlesel narsisizm'in esiri olmuşlar.
    bilim ve sanat ancak bunları geride bırakanlara görünen bir yoldur. ötekiler çamurdan çıkamazlar.
  • çalışanlarının %90'ının (üst yönetim harici hemen herkes) mutsuz ve iş arama sürecinde olduğu ilaç şirketi. şirkete girdiğim günlerde heralde birilerinin beddularını aldım diye düşünüyorum. şirkette ilk günümde allah kurtarsın demelerinden anlamalıydım.

saçma sapan kurallarla bezeli, 2 senedir zararda olan, çalışanlarına 2 senedir zam vermeyen bir şirket.

üst yönetimin bazı kuralları var ki, kuralın detayını bile anlatmaktan acizler. ancak çalışanların bu kurallara uymasını aksi takdirde kırmızı çizgilerin aşılacağını belirtiyorlar. son senelerde yüksek oranda işten çıkarmalar oldu. kadrolar yenileniyor ancak gelen kişiler de birkaç ay içerisinde istifa ediyor. uzun senedir çalışan kişilerin çoğu ya orada çalışmak zorunda ya da yalakalık paçalarından damlıyor.

kimseye tavsiye etmiyorum bu şirkette çalışmayı. uzak durun.
  • şu an herkese barış ödülü dağıtan, fakat dünyanın en büyük savaş sebeplerinden petrolü ilk işleyen şirketin sahibi olan kardeşlerin soyadı.
  • çalışılmaması gereken bir iş yeri.
    kimseye tavsiye etmiyorum. delilerin olduğu, mobing in kralı olduğu, kişilerin devamlı şirketi mahkemeye verdiği, düşük maaş veren, kurumsallıktan çoook ama çok uzak olan bir şirket.
    ıt direktör'ünün gram işten anlamadığı, tepeden inme olan ve torpil ile getirildiği, bütün işlerini etrafından, ondan bundan kopya çekip, daha sonra bu çektiği kopyalarla ödül alan bir kadın. ıp nedir soruna cevap veremez, ping at desen ping atamaz, şirketin neye ihtiyacı olduğunu bilemez.

başa da bir tane ceo getirmişler, şirket sahibinin sözünün dışına çıkamayan. akıllı adam fakat işte.....
    3 nesil çalışır. eski nesil, yeni nesil, torpilli nesil.
    eski nesil artık neslini tüketmiştir, ne teknoloji ye ne de yeni hayat şartlarına ayak uyduramaz. yeni nesil zaten yeni nesil. bildiğin az paraya bol bol mesaili çalışma. torpilli nesil ise ıt direktörü ve onun yağcıları :)
  • çok eskiden bu ilaç fabrikasının reklamı olsun diye çıkartılmış bir kart oyunu vardı. bir tarafında firmanın logosu diğer tarafındaysa birbirleriyle eşleştirilecek resimler olurdu kartların. önce kartların hepsi logolu tarafları üste gelecek şekilde yanyana teker teker bir matriks oluşturacak şekilde dizilir, sonra oyuncular sırayla, her defasında ikişer kart olmak üzere kartları açarlar, çift çıkmayan kartları tekrar yerlerine kapatırlardı. sırayla herkes açıp kapadıkça, kartların yerleri ezberlenmeye çalışılır ve sıra kendilerine geldiğinde oyuncular, kartları, eşlerini bulacakları şekilde yine çifter çifter açmaya çalışırlardı. çiftleri bulunan kartlar oyundan çıkar ve bulan oyuncuların hanesine yazılırdı. sonunda kartların hepsinin eşi bulunup da oyun bittiğinde kimin hanesinde daha çok kart yazıyorsa oyunu o kazanırdı. işte nobelin oyuncakçı değil de bir ilaç firması olduğu o zamandan akıllarına yazılmıştı çocukların, aynen aspirinli küçük plastik şekil tamamlamaca oyunlarında* ` : camurlusular` * olduğu gibi, nedense en çok ilaç firmaları küçüklükten beri zihinlerimizde markalarının izini bırakmaya gayret etmişler, sandoz'un plaj toplarını da unutmamalı.
  • (bkz: nobel turizm) sanayi ve ticaret a.ş.
    (bkz: nobel ilaç) sanayi ve ticaret a.ş. (bkz: http://www.nobel.com.tr/)
    akzo nobel kemipol kimya san. ve tic. a.ş. (http://www.akzonobel.com.tr/)
    nobel tıp kitabevleri (http://www.nobeltip.com/)
  • ucuz bir şarap markası.çal yöresi üzümlerinden üretilir.
  • (bkz: alfred nobel)
hesabın var mı? giriş yap