• şu hissi bilir misiniz?

hani bir şarkı vardır. o şarkı ilk dinlediğiniz anda bir bağla bağlanırsınız ona. sanatçının sesi, müziğin ritmi, melodisi vs. herhangi bir şekilde şarkı içine çekmiştir seni. belli bir sure sonrasında öyle bir his gelir ki şarkıya adeta bağlanmışsınızdır. sanki onunla büyümüş ve hep sizinle imiş hissi verir. hiç bir şey dinlemek istemediğinizde bile gider onu açarsınız. arkadaşlara bir şarkı dinletmek istediğinizde aklınıza o şarkı gelir.

işte bu adamın bütün şarkılarında bunu hissedebilirsiniz!

ne güzel bir ses değil mi ama..
  • güzel şarkılar yapan güzel sesli bir adam. the courage diye bir grubu varmış birkaç albüm çıkarmışlar. artık yalnız anladığım kadarıyla. keman çalan kardeşiyle içe oturan şarkılar yapıyorlar. yapmalılar.

sons of anarchy'de david adlı eseri duyduğumdan beri ulaşabildiğim her şarkısını sömürüyorum, dinlenilmesi gerekenlerden birkaçı*,

oh death
    fire
    jesus jesus
    the ocean
    family

* *
  • sadece son ep'i "family"deki şarkıların sözlerine bakarak bile şöyle aforizmalar bulunabilir,

"i don't want to be a proud man, i just want to be a man
    a little less like my father and more like my dad"

"every man is an island, an island
    in his own special way"

"i was drawn by the fire"

"say something awful
    as if fucking the world is your right"

bu adamdan haberdar olmak güzel şey gerçekten.

---

ekleme (ep'nin tamamı),
    http://noahgundersen.bandcamp.com/
  • "bir gün müzik yapsan, kendi şarkıların olmasını istesen, nasıl bir şey yapmak isterdin?" diye sorulsa, cevabım direkt bu adam olurdu.

(bkz: day is gone)
    (bkz: family)
    (bkz: nashville)

ayrıca, sons of anarchy'ye çok şey borçludur.
  • ryan adams jr. yeni albümü carry the ghost ile kalp kırmaya yemin etmiş:

heartbreaker
  • family isimli müthiş bir eseri vardır.
  • 2014'te çıkardığı ilk lp'si olan ledges albümü ile beni benden alan ve benim için 2014'ün net bir şekilde en iyi albümünü yapan elemandır. duygu dolu bir yorumu var. çok güçlü, tutkulu bir iş yapmış ledges ile. blood on the tracks ve desire tadı alabiliyorsunuz dinlerken.

en yakın zamanda ufak da olsa bir turne yapmasını ve buralara uğramasını isterdim. şöyle salon iksv yakışır mesela.
  • geçen yıl çıkardığı uzunçaları white noise'un ardından white noise b-sides isimli bir ep yayınlamış kendisi. albümün kendisinden güzel neredeyse. daha durgun ve daha duygulu bir sesörgüsü var şarkıların, bu sayede ledges'ten beri fazla hissedilmeyen folk sularına daha yakın duruyorlar. god don't talk to strangers ve some nights ilk dinlemede vuran şarkılar olmuş.

(bkz: yine viskiye soktun kardeş)
  • sons of anarchy s04e12'de opie ve jax arasındaki kovalamacada david isimli süper şarkıyı söyleyen arkadaş.
  • sesinin içinde uyunası adam.
hesabın var mı? giriş yap