• arabistan yarımadasının resmi aracı. buna haliyle bütün körfez ülkeleri de dahildir. bütün yarımadaya dubaiden yayıldığı için buradaki bütün arapların 3 tercihinden biridir. diğerleri için:

(bkz: nissan armada)
    (bkz: toyota land cruiser)

not: tabi ki öyle limana geldiği gibi almak büyük görgüsüzlük. şöyle üzerine en azından 50000 dolar harcayıp kendisini özelleştireceksin, üstüne de almış olduğun modelin "limited edition" olmasına dikkat ediceksin. rengi de tabi ki kum rengi olacak, o da yoksa siyah; camların da filmli olması gerektiğini söylemiyorum bile.

arap yağı bol bulmuş...
  • 400bin km'yi devirdigim 16 yasindaki arabam. son iki yildir arasira ariza cikariyor - o da normalde degismesi gereken zimbirtilarinda. ic mekani ise 2000'li yillarin bildigim tum japon arabalari gibi bir turlu eskimiyor.
  • bu canavarin 380 bin kilometrede 2002 modelini alip 7 ay kullandiktan sonra sattim, tek kelimeyle ruya gibi bi araba. tamirci tek bir sorunu bile yok daha cok gider bu demisti, 20 yillik arabada hala aynalar, sunroof falan ilk gunku gibi calisiyordu. tek sikintisi 100 kilometrede 18-20 arasi yakmasiydi, ilerde yapabilirsem bi tane r50 kasasini alip restorasyona sokmak hayalim.

tanim; japon uretimi tank.
  • bende 2001 model 3.2lt v6 modeli var. arazi performansı gayet iyi. hızlanmasından da memnunum ama araç amerikan marketi için üretildiğinden benzin kullanımını pek önemsememişler. kafa kafaya carpışmlarda dahi karşıdaki aracın içinden geçebilecek sağlamlıkta hissettiriyor ama deneyimlediğim bir şey değil. yaşı gereği bazı sıkıntılar çıkarmaya başladı (sun roof'un kenarından su alıyor) ama gayet memnunum. zaten satsam anca opel götüne corsa falan alabiiyorum. o yüzden gayet memnun olduğum araç

edit: kaza yaptım ve arabanın yalnızca taponu ve klima radyatörü değişiyor. sağlam araba bişey olmuyo.
  • 2016 modelini 0 aldım. tam bir canavardır kendisi. 6 seneyi deviriyoruz beraber. 249 beygir 3.5 motor ile benzini içer içer ama tek dezavantajı budur. kar yağmur çamur toprak demez ezer geçer. içi çok ferahtır arka koltukta kendini kral hissedersin. bagajında neler neler taşıdım bir ben bilirim çok geniştir. sunroof iyice ferahlatır. ön arka koltuk ısıtmaları 2. kademeye alınırsa bir taraflarınızı yakar. araba çok sağlamdır. kolay kolay eğilmez bükülmez kasası. kısaca evladiyelik arabadır. bir kere sigortaların yanıp bütün ışıkları iptal etmesı dışında hiçbir sorun çıkarmadı kaç senedir. ama senede iki kere servise gotürürüm yağını suyunu eksik etmem iyi bakarım.
  • 96'dan sonrası bambaşka.
    2000den sonra iyice koptu gitti orası ayrı konu.

amerika dışındaki ülkelerde, 4çekerin popüler olmasını başlatan araçlardan biri...

toyota land cruiserla beraber tercih edilebilir "arazide de korum asfaltta da korum" diyen japon suvlardandır arkadaş.
  • 2005 modeli gerek ko$eli hatlara sahip di$ tasarimi, gerek ic dizayni gerekse cazip fiyatiyla 4x4 piyasasini hareketlendirecek jip. 5+2 oturma kapasitesi de ayri bir guzelligi.
  • miroğlu aracı.

(bkz: yusuf miroğlu)
    (bkz: deli yürek)
  • nissan'in 2000li yillarin basindan itibaren yavas yavas yumusatip en sonunda boka benzettigi arac. ikon olabilirdi halbuki.
  • 4.0 litrelik motoruyla 100 km'de 18 litre benzin tuketen aractir.
hesabın var mı? giriş yap