• az evvel haklarında şöyle bir youtube yorumu okuduğum grup :

"if you? listen to a nickelback album backwards, you hear satanic messages. even worse, if you listen to a nickelback album played forwards, you hear nickelback."

şiddetli güldüm.
  • bu adamlardan bu kadar nefret edilmesi çözebildiğim bi şey değil. amerikalılardaki anti kanada tribi herhalde. hani oturup nickelback albümü dinlemem eyvallah da öyle hiç "bu ne lan" diye kulağımdan kan getiren bir şarkılarına denk gelmedim. takılıyorlar öyle işte. garip vallahi.
  • internet ile ilgili çözemediğim gizemlerden biri neden büyük bir kitlenin bu gruptan nefret ettiği. bu adamlar bir gaf mı yaptı, bir olayları mı oldu da kaçırdım acaba diye düşünüyorum çünkü bence gayet güzel şarkılar yapan düzgün bir grup nickelback. how you remind me, rockstar falan değil bahsettiğim şarkılar. açıp bir too bad ya da bir burn it to the ground dinlemek lazım.

(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)

ekleme: insanların kendilerinden neden bu kadar nefret ettiğini açıklamak ve sebebini bulmak için hakkında bilimsel araştırma yapılmış. araştırma sonucunda insanların nickelback'ten nefret etme sebebi şu:

nickelback rock müzik piyasasına yenilik getirmeyen, şarkıları hep güvenli bölgenin içerisinde yazıp radyo rock yapan bir grup. yani bu tarz müzik türünün gerektirdiklerini yerine bariz bir şekilde getirmeye çalışıyor. bu yüzden yaptıkları müzik yapay ve zorlama olarak tanımlanıyor. grup elemanları hit şarkı yapmak için kendisini zorluyor. sonuç olarak bütün tanımlamalar yaptıkları şarkıların samimi olmadığı ve ticari kaygıların tavanda olduğu yönünde. ayrıca alkol, içip dağıtmak temalı şarkılar yapıp bu tarz bir yaşamdan çok uzak olan ve sahnede alkol aldıkları hiç görülmemiş bir grubun bu tip şarkılar yapması da samimi olmadıklarının ve tamamen kitlelere oynadıklarının kanıtı.

kaynak
  • vokalisti rüştü reçbere benzeyen* grup
  • solistleri yanlışlıkla bir karakolun önünden yürüse tipsizlikten en az beş yıl yiyecek olan grup.
    (bkz: sen bu tiple kafadan bes sene yersin)
  • her ne yaptılarsa bir şekilde hatrı sayılır bir kitlenin nefretini kazanmış grup. google chrome için anti-nickelback eklentisi yapmış lan adamlar, arama sonuçlarında ve internet sitelerinde nickelback'in adının bile görünmesini engelliyor. adı da nickelblock. ne acayip.

(bkz: https://chrome.google.com/…elldocceoekndfaholphcobg)
  • tempolari yuzunden hep bir yere yetismek ister havada album yaptiklari hissine kapilmama neden olan grup. bir acele, telas anlamadim gitti!
  • haluk leventin kanadalı versiyonu vokalistine sahip olan grup. (bkz: nefret duymak)
  • bu aralar internette sevmemenin trend olduğu grup. haklılar aslında. neden mi?

çünkü bilindiği gibi dünyada nickelback sevmeyenler yaşantılarında güçlü pozisyonlara, sevenlerine oranla çok daha rahat bir şekilde ulaşıp bir ceo, bir dış işleri bakanı olabiliyor. amerikan hükümetinin nickelback sevmeyenlere bağladığı 1500 dolarlık maaşta tabii ki olayın artılarından biri.
    karılar kızlar nickelback sevmeyen biri görmeyedursun, nickelback sevmiyor oluşun getirdiği inanılmaz cazibeye dayanamayıp ortalık yerlere domalmalar, *mı g*tü dağtırıcasına hareketler, neler neler. türkiye'de de geniş yankı uyandıran nickelback sevmeme akınına, cinselliği andırdığı için diyanet işleri de kota getirmişti hatırlayacaksınız.

ya amk, hastası değilim, sevdiğim parçaları belli. klipler kaliteli, çoğunun arkasında bir hikaye dönüyor, izlemesi, dinlemesi keyifli. hangi *mın feryadı attıysa kuyuya şu taşı, çıkarın artık.

manyakmıdır nedir bunlar artık ya.

edit: türkçe rock'la hiçbir alakam olmadığını belirtmek isterim. yazar bu entry'de nickelback'i beğenmemenin yersizliğine değil aşırılığına dikkat çekmiştir. müzik zevkim melodic/power/doom metal ve alternatif hard rock ekseninde dönüyor zaten.
  • keske etrafimda cok seven insanlar olsaydi da yalniz kalmasam dedigim grup.
hesabın var mı? giriş yap