• kendisi büyük ihtimal sakatlığından ötürü 6. sıraya kadar düşmüştür. atletik, iyi savunmacıdır. hücumu ise balta olarak nitelendirilebilir. ben wallace kendisi için en güzel örnek aslında. tabi acl sakatlığından sonra atletizmini ne kadar koruyabilecek merak konusu. hücumu gelişmeye açık. bir kaç sene sonra, sakatlığını da iyi şekilde atlatırsa, pota altını en iyi koruyan uzunlardan biri olabilir.

şimdilik jrue holiday karşılığında takas olacak kadar iyi gözükmeyebilir ama 76ers'in de buradan asıl hedefinin 2014 draftı olduğunu görüyoruz. seneye wiggins veya jabari parker'ı seçmek için tüm sene yatacakları da az çok belli oldu.

şurada kendisini sakatlıktan önce tanıtmaya çalışmıştım. "ben seviyorsam kesin sakatlanır." yazarak adamın kariyeriyle oynamışım resmen :(
  • 210 boyunda bir zencinin 92 kg agirliga sahip olmasi gercekten cok sasirtici. sanirsiniz izzet turkyilmaz kendisi. bu adami boyle birakmazlar, bakalim bir garnett cikacak mi?
  • 76ers yönetim binasının basılmasına sebep olabilecek bir draftın parçası olan oyuncu.
  • ahanda buraya yazıyorum; bundan 5-6 sene sonra ''o ne bloktu hayvaaan'' diye hepimizi höykündürecek müthiş defansif özellikleri olan muhtemel efsane olacak nba 2013 draft'inin potansiyel 3 numarası. natural fitness'i oldukça iyi. yaşı da küçük abisi. daha çalışacak seneye de ncaade oynayıp hem fiziksel hem taktiksel hem de mental olarak gelişecek. sonra da nba'e gelip kendisine ''adamsın'' dedirtecek yetenek.

aha bu da scout bilgileri;

noel is the most instinctive shot blocker in the country. he uses his incredible length (7'3 wingspan), bounce, and timing to either block or alter shots at an alarming rate. he is a game changer on the defensive end of the floor. his offensive game has improved considerably, but it still has a ways to go to be on the same level as his defense. he runs the floor very well for a big and gets a number of buckets by simply beating the defense down the floor. his lack of strength was exposed somewhat at last week’s nba top 100 camp, but by all accounts he was able to adjust by week’s end. noel’s upside is off the charts. if he can develop his offensive game and eat the weight room, he could be a potential #1 pick based on his presence defensively.
  • çok üzüldüm lan ben bu çocuğa. tüm gün 1. sıradan seçilir diye reklamları, hayat hikayesi döndü durdu. yazık, tüm sahayı tepip blok koyduktan sonra dizini patlatmış. sakatlığı yüzünden insanlar kuşku ile bakıyordu zaten, üstüne 6. sıradan seçilip holiday karşılığında 76ers'a gitti.

şu dakikadan sonra tüm draft'taki oyuncalar gitse 76ers'a gene hoş karşılanmaz. adamlar bynum'u aldı, tüm sene oynamadı. iguadala'yı gönderdiler şimdi de holiday.

iyi ki bırakmışım iverson'dan sonra 76ers takip etmeyi, kafayı yerdim yoksa. ayrıca pelicans ne lan?
  • adrian wojnarowski'ye göre philadelphia 76ers'a gönderilmiş olan oyuncu. karşılığında jrue holiday ve 2014 draft hakkı alınmış.

edit: 2014 ilk tur draft hakkını 76ers değil pelicans yollamış.
    edit 2: 76ers aynı zamanda bu drafttaki 42. sıra hakkını da pelicans'a vermiş.
  • oyuncu olarak o'neal veya howard mertebesine ulasamayacagini dusunuyorum, ama gorecegiz.
  • 2013 nba draftında 6. sıradan new orleans pelicans'a seçilen basketbolcu.
  • dun gece oynanan lakers macinda sadece 8 dakika sure aldiktan sonra sabri tasmis oyuncu.

--- spoiler ---

i think i'm too good to be playing 8 minutes," noel said. "that's crazy. that's crazy. that's crazy. we need to figure this shit out.

--- spoiler ---

zamaninda ai ve uzun corapli korver sayesinde cok buyuk sempati duydugum sixers su son iki yil icinde gozumde en antipatik takim oldu. 2014 draftinda noel'in donecek olmasina ragmen embiid'e yatirim yapmalarini elestiremem, dogru bir hamleydi benim gozumde.

ama arkadas 14-15 sezonunda noel donmus, les takiminda adam gibi oynayan tek oyuncu olarak cok cok iyi de bir rookie sezonu gecirmis, sen gidip embiid ve iyi durumda noel'in uzerine bir de okafor draft ediyorsun 15'te. sonra -hic bir zaman ust duzey bir oyuncu olacagini dusunmedigim- okafor'a franchise oyuncusu muamelesi yapiyorsun, midrange'i olmayan noel'i 4te harciyorsun, ve buna ragmen onceki sezonki statlarini koruyor.

ve benim icin kayisin koptugu yer olarak da sezon ortasinda dizinde agrilari olmasina ragmen tanklayan takimda dinlendirmiyorsun noel'i. 30dk 40dk 35dk oynuyor diz agrilarina ragmen ve kacinilmaz son olarak dizler iflas ediyor, sezonu kapatiyor. ayni boku jrue holiday'de de yemislerdi, oyuncularin posasini cikaran rezalet bir medical staff'i var sixers'in. ha amaci ne sonuna gelinmis sezonda noeli 35dk sahada tutmanin? trade icin elini guclendirmek, ki trade de edemiyorlar zaten.

yaz doneminde dizinden ameliyat oluyor noel, ve senin frontcourt'unda embiid ve okafor var zaten halihazirda. adam da dogal olarak israrla trade'ini istiyor, ve sixers "tamam canim, olur guzelim, hihi" diye oyaliyor ligdeki cogu takimda baslayacak kapasitedeki noel'i. sonra da 8 dakika sure verirsen adam da patlar artik. simdi kimse de aman takiminin trade'de elini zayiflatti, aman profesyonellik falan demesin, gercekten su adamdaki sabir kimsede yok. kademeli olarak mobbing uygulandi resmen. umarim en kisa surede sixers trade etmeyi becerebilir de, hakkettigi gibi guzel dakikalar aldigi bir takimda izleyebiliriz kendisini.

ha bir de burayi okuyorsan, su hi-top fade'e geri don be canim. cok yakisiyordu sana. xoxo

edit:
    ya dusundum de portland'imiza gelse ne guzel olur. canavar backcourt'umuza tam ilac olacak oyuncu. bayless da sezonu kapatti zaten guarda ihtiyaci var sixers'in, ver crabbe'i napier'i bir de draft hakki koy al noel'i.
hesabın var mı? giriş yap