• reddit'te harika bir yorum vardı:

"they took everything from me... except my bugatti veyron."
  • oyun isimlendirmelerini nasıl yaptklarını merak ettiğim insanlarca yapılan oyun serisi. most wanted diyince hangi oyundan bahsediyoruz, need for speed diyince hangi oyundan bahsediyoruz belli değil anasını satim...
  • hep 2 se olarak kalmasını istediğim. ne sonrasında çıkan oyunlar, ne de o saçma sapan filmi. need for speed bunlardır; ortaya çıkan dinozorlar, tümseklere çıkıp ardından uçmak, belki ömrü hayatında göremeyeceğin mclarenlar, jaguarlar, değişik değişik yollar. biz arabaların torkunu, hızını bile buralarda öğrendik :(
  • youtube'a konulan ve eskilerden bir şarkıyla gönüllerimizi fetheden yeni oyununun pc versiyonunun fragmanı ile allahım sana geliyorum diye bağırmak istediğim oyun.

beyler geliyor gönlümün efendisi.

to the windooooow, to the wall!
  • fragmandan:

--- spoiler ---

they took everything from me. but i still drive a bugatti.

--- spoiler ---
  • trailer'ında 15. saniyeden itibaren "tell me" denen ses kaydı 1966 yapımı the wild angels filminden alıntıdır ve tam metni;

"we want to be free.
    we want to be free to do what we want to do.
    we want to be free to ride.
    we want to be free to ride our machines without being hassled by the man...
    and we want to get loaded!
    and we want to have a good time.
    that's what we're gonna do: we're going to have a good time.
    we're gonna have a party."

şeklindedir... yerinde bir alıntı olmuş diyebilirim hele bir de ford crown victoria polis arabası sahnesinden sonra etrafta koşuşturan modifiyeli araçları görünce.

--------------------------------

bu arada bahsettiğim bölüm mudhoney'in in n' out of grace şarkısının başında geçmeseydi gidip de buraya yazmazdım ama "lan mudoney mi çalacak" dedikten sonra orijinal yeri buldum.

ayrıca x-box'ta deneme versiyonu ile bol bol video paylaşmışlar;

https://www.youtube.com/watch?v=d8pswrpdn-k

resmen need for speed underground 1 ve 2'nin başlangıçlarını hatırladım. ah az mı oynamadım be veletken. millet iyi bir liseye girmek için kasarken ben "uuu underground 2'yi tiburon ile bitirdim." diyordum ve o grupla aynı liseyi kazandıydık aklıma da geldi.
  • --- spoiler ---

ben bu filmi seyrederken takip esnasındaki helikopterleri görünce hep yukarıdan patlayan dumanlı bomba atsınlar diye bekledim ama olmadı ben sözlük.
    --- spoiler ---
  • fragmanında "anan esprisi" olan araba yarışı filmi. çok vurucu, çok müthiş bir diyalogmuş gibi bir de utanmadan fragmana koymuşlar. aah ah, nerede 70'lerin arabalı filmleri, nerede şimdiki bok püsür.
  • ortalama kendini izlettiren bir film olmuş aaron paul bir sahnede telefonu yo diye açınca gülümsetti. koeninsegg agera r için milyon dolarlık reklamlar yapılsa bu kadar etkili olmaz arap petrol zengini olsam şu filmin üstüne gider alırdım bir tane.
  • filmi yeni izledim. bir oyun filminden oscarlık (oscarlık filmler bile bi boka benzemiyor) performans bekleyen veya michael bay filmi gibi her yerde patlayan variller isteyenler bok yemiş. keyiflik güzel bir film. klişelere gelince, klişesiz amerikan filmi mi var. aksiyon ve konuşma sahnelerinin uzunluğu oranı bana göre uygun, ne çok laf var ne de çok aksiyon.
    sayfalarca sürecek ince çözümlemeler yapmanın en başta saçma olacağı bir film. oyununu alırken simülasyon beklemediğiniz gibi bundan da avrupa sanat filmleri derinliğini beklemeyin. hızlı ve öfkeli serilerini seyrederken her sahnede siktir la, yok ebenin amı ali sami gibi laflar istemsiz olarak ağzınızdan çıkıyorsa, verdiğiniz paraya değil ömrünüzden giden dakikalara bile acıyorsanız bu film size iyi gelecektir. hatta hızlı ve öfkeli seyredecekmiş gibi bi beklenti içine girin, bu film size sanat eseri gibi bile gelebilir.
hesabın var mı? giriş yap