• "ne anlarlar dertten halden" cümlesinin kısaltması.*
  • malt'ın 2010 çıkışlı arıza albümünün hakikaten arıza şarkısı. 30 saniyelik demosunu dinlediğimde çok hoşuma gitmişti, şimdi albümü edinince kulaklarıma inanamadım. zira şarkının giriş bölümü kimseye etmem şikayet adlı türk sanat müziği eserinin sözlerinden oluşmakta. cenk bey'e yine helal olsun demek düşüyor bu durumda. *anlamadığım bir kısım var onun dışında sözler şu şekilde:

kimseye etmem sikayet aglarim ben halime
    titrerim mucrim gibi baktikca istikbalime

ne anlarlar dertten halden
    hepsi gelmiş neanderthalden

perdi-i zulmet cekilmis korkarim ikbalime
    titrerim mucrim gibi baktikca istikbalime

ne anlarlar dertten halden
    hepsi gelmiş neanderthalden..

*brakisefal, mezosefal, dolikosefal
    brakisefal, mezosefal, dolikosefal
    brakisefal, mezosefal, dışı seni içi beni yakar
    brakisefal, mezosefal, dışı seni içi beni yakar.

edit: anlamadığım kısım dediğim bölüm için xanathar'a teşekkürü borç bilirim...
  • ...ne anlarlar dertten halden
    hepsi gelmiş neanderthalden...

diyen bir malt şarkısı.
  • bizi brakisefal, mezosefal, dolikosefal kelimeleriyle tanıştıran şarkı. arabada dinlerken "kefal mefal bunlar ne diyor bize?" deyip uyduruk kelimeler olduğuna karar vermiştik fakat meğer uyduruk değillermiş.
  • southern rock esintili şahane gitar riff'i ile anında akıllara yazılan yeni malt şarkısı. cenk/cenk/barış biraderler yine döktürmüş.
  • 2010 yılında tanıştığım en başarılı türkçe şarkı. ulan insanın ağzına o kadar takılmasını anladık da sözlerini dinleyerek anlamak bu kadar zor olunca "ğınının"lamak kaçınılmaz oluyor.
  • es kaza arctic monkeys tarafından bestelenip söylenseydi uzun süre biz dahil tüm dünya ezbere söylüyor olurdu, şimdi ise hak ettiği ilgiyi ve dolayısıyla beğeniyi görmediğine inandığım muhteşem bir eser.

bugün herhalde bir 15 kere falan dinledim ki son 10 tanesi işim elverdiğince peş peşe oldu. lan hiç böyle bir adam değildim ben ya; hatta bunu okuması muhtemel bir eski iş arkadaşımla (aynı zamanda mahalleden, okuldan, futboldan da arkadaş parantez içine bir parantez daha açıyorum (yuh lan 15 yıl olmuş) parantezi komple kapatıyorum)* sırf bu alışkanlığı yüzünden ziyadesiyle dalga geçmiştim.

hayır son 3 dinleyişimde "bu sefer sadece introyu dinleyip kapatıcam" diye başladım*
  • kafatası kemiklerini saydıktan sonra "dışı seni, içi beni yakar" diyerekten ırkçılığa müthiş bir gönderme yapan şarkı.
  • temelleri 2000li yılların başında ki müebbet muhabbet sohbetletinde atılan malt şarkısı
  • ayrıca bir malt parçasıdır.
hesabın var mı? giriş yap