• gökyüzüm siyah olsa da adlı şarkılarını an itibariyle dinledim de; tarzları post rock-alternatif rock kıvamında (çok orjinal değiller ama soundları özellikle gitar tonları mogwai-mono kıvamında olması ilginç geldi, diğer gruplardan bu şekilde ayrılabilirler). solistin sesi de cemiyette pişiyorumun solistinin sesini hatırlattı. * epeyce nostaljiye götüren bi grup oldu kısaca. zaman zaman özellikle gece yarıları dinlenebilicek gruplardan..
  • gelecek vaad ediyorlar, güzel şarkılar yapıyorlar ama orijinal olmayan gruplar. güzel şarkıları var cidden, severek dinliyorum da. ama bir sonraki rock gruptan çok ayrışmıyorlar tarz müzik söz olarak.
  • spotify sâyesinde keşfettiğim, özellikle müziklerinden büyük keyif aldığım grup. sözlerinin ise, daha olmak için yolu olduğunu düşünüyorum.

ilk öğrendiğim şarkıları ineffable idi; sonradan yerli olduklarını öğrendiğimde çok şaşırmıştım. hâlâ da, bu şarkı, "bir kenara not edilmiş" şarkılarımdandır.

umarım kendilerini geliştirerek devâm ederler yollarında.

edit: sözlükte (bkz: ne jupiter quidem omnibus placet) sözüne denk geldikten sonra, grup isimlerinin "tanrı bile" gibi bir anlama sâhip olduğu yorumunu yapmıştım. yeterince latince bilgimin olduğundan şüpheliyim, bunu yanlışlayabileceğim bir başka yoruma da denk gelmedim henüz.
  • yeni çıkarmış olduğu dalgalar isimli single i ile gönüllerde taht kuran alternatif rock grubu
  • sadece single yaparak bizi üzen güzide grup. yapsanız ya şöyle üç beş elli yüz albüm falan. bu grubu dinlerken sanki uçsuz bucaksız bir sahilde, ay ışığında ufak bir ateşin başında oturmuş hafif bir şarap eşliğinde sevdiğimle konuşuyormuş gibi hissediyorum.
  • her şarkısının sözlerini tek tek sindirerek dinlendiğinizde aradığınız anlamları bir bir buluyorsunuz.
    karmaşık ne kadar duygu ve hisse sahipseniz anlatabilecek kabiliyetteler.

diyorlar ki ; "şarkılarımızda kendinizi buluyorsanız, korkmayın biz zaten oradan geliyoruz."

yaz günü burnunuzda aşina kokular, ağzınızda tanıdık tatlar bırakacak şarkıları;

-renksiz bir kadın
    -boşver
    -bana inan
    -sandığımdan daha güzelsin
    -her nefeste
    -seninim
    -bana gülüşün yeter

not: çağan şengül, "bünyesinde bulunduğum grup" demiş pek tatlı bilgi.
  • az önce apple music önerilerde denk geldiğim, her şarkısı birbirinden değerli olan ve hemen favorilerime aldığım grup.
    https://itunes.apple.com/…ist/ne-jupiter/1234714988
  • yutup sağ frame de gördüğüm ve gezegen ismi kullandıkları için sempatik bulduğum grup. böyle mi biter şarkısı dinlenilesi.
  • herhalde tüm şarkılarını sıkılmadan dinlediğim artık grup mudur yoksa tek kişi mi bilemiyorum. ''gökyüzüm siyah olsa da'' ve ''dalgalar'' adlı parçaları tam da uzaklara dalıp gitmelik ya da sevgili ile sarılıp uzaklara... neyse siktir edin hayal kurmayalım.
  • 5 şarkilari var spotify da bence oldukça kaliteli öne cikmalari lazim
hesabın var mı? giriş yap