• az once soyle bir diyalog gecti bir magazin muhabiriyle arasinda:

- nadide, teleferikte kapali kalsan ne yapardin?
    - ay ben cok korkarim yuksekten, heralde atardim kendimi asagi.

(peki nadide sen de haklisin)
  • bir magazin programında izmir fuarının paraşüt kulesinden atlatılan bu kadına "uçan memeli" denmiştir
  • leman dergisinin her yıl kendi çapında seçtiği bazı kişilere uygun gördüğü yılın laleleri* ödülünü iyi bir şey zanneden, kendisine gümüş lale ödülü uygun görüldüğünde ise "seneye daha çok çalışıp altın lale alacağım" diyen hatun.
  • ekrana altbaşlık koymuşlar, "hep ezildim" yazıyor.

ve nadidem şöyle diyor: "ünlü olmadığımız dönemlerde albüm yapmak için gittiğimiz yerlerde yapımcılar, 'mini etek giy de gel bi bacaklarına bakayım' diyordu. ne bacağı ulan, bacaklarım mı söyleyecek şarkıyı! ama şimdi onların hiçbiri kalmadı. çünkü bizim gibilerin ahı tuttu. ama ben buralara kadar geldim."

off.. sus nadidem sus.. valla sus. yani oralara kadar geldiysen, bence sus. bizim senle bir derdimiz yok ki, "niye öyleydi de, niye böyle" demiyoruz ki, varsa işin gücün yap, ama mümkünse sus.

bacakları mı söyleyecekmiş şarkıları, ahı tutmuş. valla nadideceğim, muhtemelen 10 senedir bu piyasanın içindesin. şu koskoca 10 senede, benim senin hakkında hatırladığım sadece 2 şey var. biri, o dönem çok ekmeğini yediğin '105'lik göğüslerin', öbürü de söylediğin, 'konyalı'dan başkasına bastırmam' şarkısı.

hatta mehmet ali erbil'in bir programında, 105'lik göğüslerine yine bir sululukla göz diken erbil'e, "valla gerçek bunlar, hiç estetik olmadım, bak lüpür lüpür" tadında verdiğin cevaplar hâlâ hafızamda. ayrıca türk halkı bile senin göğüslerinden sıkıldığında onları küçülttüğünü de hatırlıyorum, bak bu 3 etti, özür dilerim.

evet nadideciğim, bacakların söylemiyor şarkıları, doğrudur. ki sen 'oralara' bacaklarınla gelmedin, göğüslerinle geldin zaten. o yüzden bence sus, varsa şarkını söyle. böyle ezilmelere gerek yok. yemiyor millet.
  • tonya'daki süt festivali için belediye başkanı nadide sultan'ı davet etmeyi uygun bulmuş ve gayet masum ve samimi bir ifadeyle, "inanın bana bu festivalin anlamına en uygun kişi sizsiniz" demiş. (bkz: nası yani) (bkz: doğru söze ne denir)
  • psikiyatristiniz varmı sorusuna, olmaz mı? bu camia star wars gibi yanıtını vererek beni dumura uğratan şarkıcı.
  • 3 başlı kadın
  • kendisi katıldığı bir radyo programında bir sanatçının politik tercihlerini açıkça ortaya koyması konusundaki düşüncelerini şöyle ifade etmiştir:
    "eğer aklı varsa politik olup apolitik olmalıdır."
  • "konyalidan ba$kasina bastirmam" isimli nadide turkuyu soyleyen $ahsiyet.
  • iki koluyla goguslerini kapattigi halde gogusleri hala yandan fiskiran hatun
hesabın var mı? giriş yap