• <x> tahsin abi bu devletin parasını yiyor bu adamlar. bir de sendika diye tutturuyolar. sonra türkiye niye geri kaldı vıdı vıdı vıdı...
    <tahsin> evet abi haklısın,kapatmak lazım sendikaları.

...

<y> tahsin abi ya sömürüyolar bizi,örgütlendik,yılmadık.
    <tahsin> en iyisini yapmı$sınız.örgütlenmek lazım.
  • olumsuz anlam verilir bu deyime, köprüyü geçene kadar ayıya dayı demek ile birlikte düşünülür. ancak ben olumlu bulurum. nabız dediğimiz insanın en sahici yanıdır, hayatiyetidir, hayatının ritmidir. iki kişinin ilişkisinin etrafında döndüğü eksen nabız ise orada kaçınılmazlık, bağlılık, yaralanabilirlik vardır. iki kişinin nabzının aynı ritimde atması ideal refakat durumudur.
    şerbet ise nabızdaki olağandışı bir gelişmeyi giderip nabzı olağan haline getirmek için kullanılır. ideal dostun yapması gereken de bu değil midir? hayati bir tehlikeye maruz kalmış dosta, sözden, duruştan yapılmış şerbeti vererek yaşamını sürdürebilir hale getirmek.
    en azından ölüm döşeğindeki hastanın elini tutmaktır nabza göre şerbet vermek.
  • olayın gidisatına gore vaziyet almak...
  • işini görmek veya genel kabul görmek için karşısındaki insanın veya oluşumun beklentilerine uygun hal/ tavır içerisinde olmak.

yanisi:
    (bkz: yalamaya inanmak)
  • 40'lı yaşlara adım atmışken bildiriyorum, olmuyorsa olmuyordur, olmayacaktır. şu kadar basit bir şeyi beceremeyenlerimiz var
  • bence herkesin yapması gereken olaydır eskiden hep baskın ve haklı çıkmaya çalışırdım veya benim kafama göre olmayan insanlarla anlaşamazdım ama artık hacı dayılarla namaz niyaz muhabbeti,ağır abiciklerle vurdulu kırdılı,reyizci taksici amcayla beraber reyizi bile övdüm sonuç olarak zaten yakın ve iyi anlaştığınız insanlar vardır bunun dışında gündelik hayatta karşınıza çıkan sizin kafa yapınıza uygun olmayan insanlara he deyin geçin,muhabbetlerde arada gaz verin çok eğlenceli manzaralar ortaya çıkıyor..
  • iliklerinde politik olmak yatan insanların hareketi. bu kişiler ayıya bir gün "dayıcığım" derken, diğer günler ayılıklarından dem vurabilirler. "ne kadar da nettim ben oysa" larına inanmamak lazım. lakin balık her zaman baştan kokmadığı için sezgisel yeteneğin sıfıra limitlenmesi normal. kendinizi sıkıntıya sokmayınız, olayları kavramaya çalışmayınız. bir insan tipi olan nabza göre şerbet verengillere fıstık atmayınız.
  • o şerbetin benim nabzıma göre verildiğine aydığımda karşımdakinden soğuduğum her yola gelirlik hali.
    malum, kesişim kümesi için (bkz: köprüyü geçene kadar ayıya dayı demek). muadili için (bkz: he de geç).
  • iki uyumsuzu bir noktada toplamanın ustalık isteyen yoludur.
  • bir davranış dersi sınavında bunun ne olduğu sorulmuştu, davranış bilimleri açısından incelenmesi filan istenmişti...

nabza göre şerbet vermiştik tabii bütün dönem... mamafih kaldı yine de... dayı dediğimizle kaldık hocaya...
hesabın var mı? giriş yap