• "guess i was just another pit stop" cumlesini kafasinda bir defa kuranlarin siginacagi liman.
  • sadece albümün ismi bile insanı tahrik etmeye yetecek cinsten. kendisini 2011-2012 yıllarında, itunes üzerinden ücretsiz müzik yayınladığı dönemlerden de hatırlıyorum, melankoli bu çocuğa yazdıran, üretkenliğini kamçınlayan en önemli ruh hali. genelde karamsarlık, ayrılık, umutsuzluk ve bir bu kadar da seks, cinsel fanteziler konseptlerinde şarkılar yazan abel, yeni albümü ile özünü tekrar hepimize ilan etmiştir.

albüm isminden de, yayınlandığı dönemden de anlaşıldığı üzere %80 selena gomez ile olan ilişkisi ve ilişkinin hazin biten sonuna yazılmış, geriye kalan %15'lik kısım, bence en iyi couple'lardan biri olduğu bella hadid'e yazılmış, son %5'lik bir kısmı da zahmet edip ölüm ve hayat ile ilgili düşüncelerine ayırdığı sözlerden oluşuyor.

tam tahmin ettiğim gibi, aşk adamı olan abel, selena'nın kendisini terk etmesinden, özellikle de justin için terk etmesinden duyduğu tüm şikayetleri albüme yansıtmış. bir nevi ağıt albümü olmuş diyebiliriz. ki albümün açılış şarkısı call out my name ile bir daha adımı anma orda burda dercesine giriş yapıyor, çok gergin başlıyor albüm.

ben bu kadar diss içinde bir tane de justin'e geçirmesini beklerdim açıkcası. bu olaylar ilk patlak verdiğinde, justin bir muhabire ; ''the weeknd'in müziği berbat'' gibi bir açıklamada bulunmuştu. şimdi justin'i pek bir severim, özellikle diplo ve skrillex himayesine girdiğinden bu yana müziğini de deli gibi takip ederim ancak abel'in müziğine laf etmek ne bileyim biraz şov bence, allah çarpar adamı. bu sözün üstüne 'sen kahvaltıda cornflexini yerken ben senin hayalini kurmadığın kadınlarla yatıyordum' gibi bir cümleyi abel'dan beklerdim ama yapmamış. albümü iyice hazmettikten sonra bu entry revize edilecektir, şu an son derece keyifli akıyor.
  • frank dukes (fake love, mask off vs) ile beraber hazırlanmış the weeknd ep'si. gesaffelstein, daheala, skrillex, mike will made it'in de dokunuşları var.

3-4 dinleme sonrası ek: olm adamı niye üzüyorsunuz lan? ne güzel yüzüyordu grupların, uyuşturucuların içinde.

bi daha ek: ulan allahsız bu nasıl albüm? negatif şarkı orucuna girmiştim, 4 gündür senin dramını dinleyip hayatıma pay çıkarıyorum iblis.

son ek: prodüksiyon anlamında yerinde saydığı, hatta geriye döndüğü için kritikler tarafından yerden yere vurulmuş bu çalışma. bu demek değildir ki iki gram aşk acısı yaşadıysanız bu albüm feleğinizi şaşırtmayacak. ona göre dinleyiniz.
  • abel'in house of balloons, kiss land zamanını özleyenler için muazzam derecede güzel bir albüm. 2011 yılında ilişki bazında hayatımda büyük salaklıklar yapmıştım ve bol bol weeknd dinlemiştim, dün gece bu albümü açınca o günlere geri döndüm aq.

başta selena gomez olmak üzere bella hadid ve bu adamın kalbini kıran tüm kadınlara selam olsun bize böyle bir albüm dinleme şansı sundular.
  • 6 şarkılık the weeknd albümü. sürpriz mi yaptın sen? hiç haberimiz yoktu.

albümün adını görünce içimden off çektim yalan değil. sonra şarkıların isimlerine baktım dedim ohh ya tam bilek kesmelik albüm.

call out my name
    try me
    wasted time
    i was never there
    hurt you
    privilege

sabah sabah tam da pozitif olayım derken spotify önüme call out my name şarkısını attı * * sadece onu dinledim. umarım diğer şarkıları iğrenç ve katlanılmazdır da bileklerimi falan kesmem.
  • selena gomez’e helal lan kız sana diyerek şükranlarımı sunmama sebep olmuş albüm. starboy çok tuttu çok sevildi ama bizim gibi house of balloons ve kiss land hayranlarını oldukça mutlu eden bir ep olmuş. gesaffelstein ile yaptığı şarkılar daha iyi olabilirmiş, aleph’deki bazı sıkıcı şarkılara benziyor. aufstand’deki edgyliği aykırılığı sevdiğim için pek beğenerek dinleyemedim.

weeknd tatlım sen tam bir aşk adamısın, arada yılan gibi ortamlara ak ama böyle şeylerden mahrum etme bizleri.
  • yıllar boyunca dinleneceğini düşündüğüm the weeknd’in yeni albümü

daha çıkmadı ama muazzam olacağını düşünüyorum

edit: 2 yıl geçti, gerçekten de doğru tahmin etmişim, dinledim, dinliyorum, muazzam.

2. edit: 4. yılı oldu albümün bugün, bu kadar derin, bu kadar güzel bir albüm dinlemek bu 4 yıl içerisinde hep büyük bir zevk oldu, teşekkürler abel.
  • ben 4 senedir neden bu albümü keşfedememişim dedirten daha ilk parçadan esiri eden şaheser albüm. yapmış be reis.
  • yeni piyasaya çıkmış olan bir the weeknd albümü.

(bkz: call out my name)
  • taaaa lise yıllarında trilogy dinlediğim yıllara götürdü beni. mükemmel bi ep. büyük ihtimal hazırladığı albüm farklı bir konseptte o yüzden bu 6 şarkıyı ep olarak yayınladı. eehh çok soft olmuş bu ep diyen arkadaşlar 'can take the blue pill and get away'.
hesabın var mı? giriş yap