• en gotten scanner markasi.. 32-bit software yazmaya u$enecek kadar hayvanlar o yuzden nt'de scan yapamiyorum.. super.. almayin sakin..
  • a3 scanner lazım oldu araştırdım ve dünyada 2012 yılı itibariyle a3 scanner ureten iki firmadan biri olduğunu keşfettim; diğeri de plustek. yanlız plustek $445, mustek $150.

(bkz: i'll be there for you)

yıl olmuş 2012 ama firmanın yazılım konusunda takındığı tutumda bir değişiklik yok. mustek yazılımı da yazılımcıyı da sevmiyor arkadaşım. adamlar pazara değil mezara kadar "hardware"ci.
    bu a3 scannerları için tek sürüm yazılım sipariş etmişler; onu da windows xp için yazdırmışlar. güncelleme falan elbette hak getire. ama gel gör ki, kutudan çıkan yazılım/sürücü windows 7'ye iki saniye de şıp diye sorunsuz yüklendi. hatta, cd ile gelen ucube scanner programı (panel.exe) bilgisayardaki mevcut bin türlü yeni programdan daha iyi sonuç veriyor. bakın mustek scanner tecrübesi olan biri olarak konuşuyorum; bu scanner'ı alın, xp'ye yüklemeye kalkın, binbir sorun çıkarttır kullanamazsınız. ama alet 64bit windows 7'da çatır çatır çalışıyor.

belki de vizyon sahibi olmak böyle birşeydir, bilemiyorum. önyargılı davrananlar utansın, mahçup ettin mustek.
  • çok fantastik ve tek işlevli kameralar üreten firma. vakti zamanında bi kamerası geçmişti elime, kitapçığında webcam olarak da kullanılabileceği yazılıydı. nitekim olmadı, çalışmadı bir türlü. nasıl olsa fotoğraf çekiyor diyerek kullandım makineyi. bigün bozuldu, fotoğraf çekmemeye başladı. nitekim tesadüfi bir şekilde bilgisayara bağlayınca webcam görevini görmeye başladığını fark ettim. böyle de hoş, içten bir aletti kameram.

teknik servis için adamlara mail attığımda: "your cam have problem that fixed send it " (cümlenin gramerinin bozuk olması benden kaynaklanmıyor) gibisinden bi yanıt aldım. "ok" diye cevap verdim, o konuşma da öyle sona erdi.
  • ayrıca takım tezgahları üreten bir türk firması
    http://www.mustektt.com/
  • yüz yıllık marka amk, forddan renodan eski. kendimi bildim bileli var bu marka ve kendimi bildim bileli 600 ve 1200 dpi'lık tarayıcı modellerini 100 lira/dolar civarına sağda solda satıyorlar, en çok da gold bilgisayarda satılıyordu, anasını satayım ufacık veletken de vardı, öküz kadar adam oldum mühendis çıkıcam hala ulan bi alsam mı acaba diye düşünüyorum. amına koyim böyle yaşlanmayan markanın.
  • (bkz: dia scanner)
  • bilincli tuketicinin aklinda "boktan marka" imaji ile yer etmis firma.. mustek urunleri alan ve kullanan kesim genellikle bir pazar gunu real alisveris merkezinde gezerken "yaw hanim $oordan bi sikenir alalim da fotugraflari bizim gizin bilgisayarina goruk, moderin neyin olur" diyen ya da "kocum ordan sar bana iki tane en ucuzu hangisiyse iste" diye alisveris yapan insanlardan olusur..

ha kisinin butcesi cok elverissizdir, dandik oldugunu bile bile almak zorunda kalir sirf isi gorulsun diye kullan at mantigiyla, o ayri bir konu fakat buyuk alisveris merkezlerinde ellerinde koca koca kutularla yazar kasalara mustek urunleri tasiyan insan profiline biraz dikkat ederseniz ikinci kesim insan sayisinin epey az oldugunu goreceksiniz..
  • (bkz: scanexpress)
  • açılımı most unique scanner technology. http://www.mustek.com.tr/
    (bkz: mustek mdc 4000) (bkz: mustek mdc 3500) (bkz: mustek mdc 5500z)
  • 4800dpi negatif/pozitif tarama yetenegine sahip bir scanner ureterek negatiflerimi dijital ortama gecirmeme katkida bulunmus firma.
hesabın var mı? giriş yap