• özellikle bilet kuyruğundaki organizasyonsuzluğun ceremesini vip ve platinium izleyicilerinin çektiği yine de katılan grupların performanslarıyla tüm olumsuzlukları silip götürdüğü bir konser oldu. ilk göz ağrım super junior başta olmak üzere, b2st, mblaq, f.t island, ailee ve miss a hem enerjileri hem sevimlilikleriyle gönlümüzü fethettiler doğrusu. hazırlanan görseller ve ışık şovları çok iyiydi. ses düzeni için aynı şeyi söyleyemeyeceğim maalesef. en azından saha içinde çok yetersizdi. ekiplerin enerjisi ise müthişti. sahnede gerçekten keyif aldıkları ve gördükleri ilgiden şaşırıp mutlu oldukları fazlasıyla belliydi. yaptıkları sevimli jestlerle her zamanki samimiyetlerini ve coşkunluklarını bir kez daha gösterdiler. kabul etmek gerekirdi sevilseler de nedense çoğunlukla ön yargıyla yerilseler de adamlar şov işini çok iyi biliyorlar.
  • basın olarak giriş yapacağım k-pop festivalidir. gelenlerle orada görüşebiliriz.
  • kuzenle katıldığımız *beleş etkinliktir. değişiklik oldu ama iyi oldu. dergiye daha güzel ve ciddi bir yazı hazırlayacağım tabi ama sözlüğü de es geçmeyelim dedim.

öncelikle 17:30'da basın toplantısına katıldık. bir saatten kısa süren bir basın toplantısıydı.

basın toplantısının başında kbs televizyonu eğlence birimi başkanı park tae ho, gyeongsangbuk-do eyaleti valisi kim kwan yong, ve güney kore baş konsolosu teodong jeon konuşmaları ile başladı, ardından her gruptan birer elemanın olduğu tam bir tiyatro başladı. soru falan sordurmadılar kimseye. işin içinde trt olduğu için muhtemelen ters köşe olmaktan korktular.

basın toplantısı boyunca kore gazileri, kan kardeş türkiye cümleleri vurgulandı. toplantının sonunda gruplarla toplu fotoğraflar çekildi tek tek.

konser esnasında full korece konuşana durunca yeeaaöööeeaah çığlıklar basılıyor falan. gerçi adamlar da taktiği bulmuş, korece korece korece korece dayıyor sonuna are you excited'ı zögeeeeeee çığlık patlaması.

yaş ortalaması 14-15 falandı. baş örtülü bir sürü insan vardı. kendimi bir ara ibb imam hatip festte hissettim diyebilirim.

gelelim performanslara;

ben ailee ve ftisland'ı çok beğendim. ailee özellikle üsküdara gideriken söyledi ama kadın yorumlamış şarkıyı ya oha dedim. beat falan koymuş arkasına, power vocali dayamış bir de. ayrıca beyonce ve gnarls barkley coverı yaptı o da çok iyiydi. ft island'ın frontmani de her hecede zıpladı falan nasıl bir enerjiyse artık.

miss a hayal kırıklığıydı. son şarkıda artık koreografiyi de bıraktılar. bir tanesi hele yalnız takıldı resmen boynunu büktü falan. sesleri de pek çıkmıyordu. tek iyi dans eden üyeleri de min sanırım.

mblaq fena değildi. iyi performans sergilediler.

super junior ve beast zaten iyi gruplar.

son saniye editi: konserden çok televizyon programı havasındaydı. zaten öyleymiş galiba ben tam bilmiyordum nasıl bir olay bu.
  • bir alice in chains dvd' si.
  • 7 eylül 2013 tarihinde istanbul'da düzenlenecek olan konser. 28 haziran tarihinde yayınlanan konser sonrası istanbul konseri için bir video yayınlandı (*) videoya göre gelecek gruplar şöyle:

super junior
    beast
    miss a
    mblaq
    ft ısland
    ailee

konser için iki mekan konuşuluyor. sinan erdem spor salonu (*) ve ülker arena (*). fiyatlar kesin değil. ama yurt dışında düzenlenen diğer music bank fiyatlarına eşdeğer tutulunca sahne önü 200, orta kat 150, arka taraf 100 tl gibi bir fiyat listesi ortaya çıkıyormuş. ama hiçbiri kesin değil. sadece dün yayınlanan fragmanla türkiye'deki k-pop fanları coşmuş durumda. bilgiler kesinleştikçe güncelleme yaparım.
  • music bank biletlerinin biletix üzerinden satılacağı yayınlanan afişle (*) açıklandı.
  • özellikle koreli yetkililerin ve kbs kanalının tepkilerden ve ilgiden fazlasıyla memnun oldukları söyleniyor. ayrıca kültür bakanlığı yetkililerinin söylediğine göre kore tarafı daha fazla etkinlik düzenlemek için girişimlerde bulunmaya başlamış. inanıyorum ki bunun devamı gelecek. belki music bank'ta gelen gruplar gelmez ama diğer idoller, gruplar, aktörler gelse o da olur :d her şekilde kabulümüz ^^
  • bugün kbs2 kanalında sanki gidip görmemiş, izlememiş gibi heyecanla izlediğim süper show. önce birçok yer kesildiği için şaşırdım ama sonradan gelen bilgiler 2 part halinde yayınlanacağını doğruladı. heyecanla diğer bölümü bekliyoruz...
  • biletleri bu sabah saat 11:00 itibariyle satışa çıkan etkinlik. aldığım bilgilere göre vıp, platınum ve gold da çok az yer kalmış. bu hafta sonu tamamının satılması bekleniyor. almak isteyenler acele etmeli.
  • bu akşam 19:40'da gruplar akın akın alana geldi. oradaydım.bizzat yaşadım. hala elim ayağım titriyor. yüzlerce hayran çığlık çığlıya, idoller hayranlara el sallıyorlar, gülümsüyorlar. tek kelimeyle şahaneydi. yıllarca hep videolarda izlediğimiz, ekran karşısında hasetimizden çatladığımız o anları nihayet bizde yaşadık. çok mutluyum valla. idolleri bir kol mesafesinden görmek, el sallamak ve gülümsemek... işte saf mutluluk anlarından birisi :)
hesabın var mı? giriş yap