• bilgili bi adam olduğu için izliyoruz ama şaka yapmadan program yapsa daha klas olur
  • entry'lerimi okuyup, kenara köşeye not alıyor. sonra onbinlerce kişinin izlediği videoların metinlerine bunları da katıyor.

benim ise bundan haberim yok.

yatacak yerin de yok murat muratoğlu.

(bkz: murat muratoğlu'nun ekşi sözlük'ten entry çalması/@dragonlady)
  • selçuk geçer ile hemen hemen bir ay önce yaptığı ortak yayında "dolar yılı 11 altında kapatır" şeklinde iddiaya girmiş olan kişi. yanlış hatırlamıyorsam iddia anında kur 13 liraydı.

bu olaya rağmen insanların ahını nasıl almış(!) ilginç.

ayrıca, geçen sene dolar 8 liraya koşarken, hemen herkesin 8 ve üstü beklediği yıl sonu kurunu yine selçuk geçer ile iddiaya girerek tutturmuş ve midyeleri götürmüştü.
  • kendisinde nasıl bir şans varsa, 2 gün önce yerli otomobilin elektrikli olma ihtimali ve reis'in makam aracı olarak kullanma olasılığını 'zırhlı yapsan kaldırmaz, elektrikli araba' şeklinde yorumladı, bugün elektrikli ve zırhlı tesla cybertruck tanıtıldı.

hazır yazmışken; severek izliyorum, hafif bir atilla yeşilada tadı veriyor, kafiyeli, göndermeli, genel kültür ilaveli ekonomi videoları gayet faydalı.

yalnız kendi videolarındaki kara tahta fon gereksiz karmaşa yaratıyor, sade bir şey olsa daha iyi olur sanki. ayrıca nasıl bir ışık kullanıyor bilmiyorum ama sürekli night shift modda seyrediyor gibi hissediyorum.
  • akşam ekşi sözlükte ne okusam, sabah gazetedeki köşesine buradan kopyalayıp birebir çalarak yazan kişi.

burada herkesin emeği ve fikri var. insanlar neleri göze alarak bu yorumları yazıyorlar.

hiç utanmıyor mu acaba bunları çalıp bir gazete köşesine yazıp , üstüne sanki kendi fikriymis gibi bundan para almaya bu adam???
    ayıp !!!
  • adamı bi dinleyeyim dedim. youtube video resminin üzerine yazdığı şeyden hiç bahsetmediği gibi, türlü mani, tekerleme ve kelime oyunlarıyla kafamı şişirdi ve çıkmak zorunda kaldım.
  • eksi sozluk yazarlari olmasa yazar olamayacak sozcu yazari.

ne zaman sukela entryleri okusam sabahinda bu adamin basliginda.

yeter artik calma tirtiklama be adam ya da insanlarin hakkini emegini teslim et. para kazaniyorsun bu isten. ortaya cikinca da kuyrugu kistirip siliyosun aninda.

su saatten sonra yazdiklarina ozellikle dikkat edip, entry sahibini bilgilendirmeyi gorev bildim muro haberin olsun.

tanim: yazarimsi.
  • dünkü yalan tweet'i sebebiyle derhal spk tarafından soruşturma açılmalı. bu işler bu kadar kolay olmamalı. bu saçma tweet'ler, yalan haberler neticesinde milyarlarca dolar yer değiştiriyor.

https://twitter.com/…glu/status/1692505841809666104

tam bir iktidar aparatı bu adam. dinledikçe muhalefetten soğursunuz. gerçek soyadını bile kullanacak cesareti yok.
  • ulan dallama, zaten google'a murat muratoğlu kimdir diye yazınca rahmi turan'ın oğlu olduğu ortaya çıkıyor. bu gizli bir bilgi değil ki gören de wikileaks belgelerinden buldu çıkardı zanneder.

sabah yazarı murat muratoğlu abd'den apar topar kaçtı demiş ne bir kaynak var ne bir şahit.. götünden uydurmuş yazmış. ekşi yazarı da kaynak olarak sabah gazetesini koymuş.. ben o gazeteden link vermeye utanırdım bee..

ek: iktisata olan ilgim dolayısıyla birkaç ay önce merak edip murat muratoğlu'nun özgeçmişi araştırdığımda aynı bilgilere ben de ulaştım. rahmi turan'ın soyadını kullanmaması garibime gitti ama buradan yola çıkıp murat muratoğlu'nun abd den kaçtığını tespit etmek her babayiğidin harcı değildir sabah gazetesi yazarını ve bu yazıyı ekşiye taşıyan aktroll'ü tebrik etmek lazım. böyle tespitler ancak size yakışır.

murat muratoğlu mizacını ve mizahını sevdiğim kendine has üslubuyla eğlenceli köşe yazıları yazan, videolar çeken bir ekonomist.
    ekşiden yazı çaldığını bilmiyorum varsa kaynak gösterin eleştirelim.
  • https://m.youtube.com/watch?v=ffrn-giwcym

son videosunda dolarda dip seviyenin "7" tl olduğu öngörüsünde bulunmuştur.

geçtiğimiz yıl(bir kaç ay önce) doların 8.5 seviyesine gelmesine günler kala "sene sonunda dolar 8'in altında olacaktır" öngörüsü yapıp hemen hemen herkese "yabrakamk manyakmısın la" tepkisi verdirtse de, haklı çıkmış ve sebepleriyle konuya uzak olanları bile sonrasında ikna etmişti.

şimdi seçim ekonomisine geçileceği ve diğer tüm olumsuz dış etkenleri sıralayarak "dolarda yapacağınız bir ödeme falan varsa bu seviyeleri yakın zamanda tekrar göremezsiniz" diyerek net bir tahmin sunmuştur.

bakın merkez bankasının "sıkı duruştan taviz yok gerekirse daha çok faiz arttırırız" açıklamasından sonra gelmiştir bu tahmin.

nisan mayıs ayları (belki oraya bile kalmaz) oynar ekonomi yayları diyerek uzaklaşıp, ekonominin karanlık lorduna selam ederim.
hesabın var mı? giriş yap