• bardağa kafa atan caner bile meşhur oldu, bi bu olamadı. enteresan.
  • babalar günü dolayısıyla verdiği ropörtajda babasıyla olan anılarını anlatırken, küçükken babası tarafından heidi ve büyükbabasının kendilerine yatıya geleceğine dair kandırıldığını itiraf eden müzisyendir.
    şöyle:

“babamla arkadaştan çok daha yakınız. beni fenerbahçe’nin 103 gol atıp şampiyon olduğu sene fenerbahçe’nin şampiyonluk partisine götürmüştü. schumacher, rıdvan dilmen, aykut gibi efsanevi sporcuların katıldığı bir tekne turuydu. bir de ilk aşkım sezen aksu’yla tanıştırmıştı. aksu ben 3 yaşındayken ‘ne tatlı çocuk’ deyip o köfte dudaklarıyla öpünce, 18-19 yaşıma kadar devam eden ve ona yazdığım ‘seni uzaktan sevmeme izin ver’ şarkımla finalini yaptığım bir platonik aşk başlamıştı. çocukken trt’de heidi (haydi) çizgi filmini izlerdik. babam da ‘haydi ve büyükbabasını yatıya çağıracağım’ diye işletirdi. biz de yatakları hazırlardık. yıllar sonra ‘nasıl da inandınız’ diye dalga geçti. inanmıştık çünkü ajda’yı, sezen’i, nükhet’i tv’de görüyorduk, ertesi gün eve geliyorlardı. haydi mi gelemeyecek...”

(bkz: hurriyet)
  • hiç aklımın ucundan gecmez iken arka sokaklar dizisinde asabi polisin cocugunun odasında dev posterini görmemle beni beynimden vuran şarkıcı. mithat körler posteri asan cocugu bile tahayyul edebilirdim hani eskisehir cocugu falan ama murat evgin !!? asla. asabi polis baba figuru cok mu örseledi cocugu da uclara kaydı yavru, yada kafaya cok darbe aldı eserli sabi. yok yok dizinin muziklerini murat evgin yapıyordu değil mi ahah , ulan sıkıstırıvermıssın araya reklamını murat valla bravo sana.
  • yıllardır bu kadar yeteneksiz bir insanın bu kadar uzun süre, halen daha desteklendiğini görmedim.

kusura bakmasın ama hiçbir dikkat çeken özelliği, hiç bir orjinalliği, yaptığı şeylerin hiçbir kalitesi yok. eline gitar alıp akdeniz akşamları'nı çalan her hangi bir liseliden daha fazla birşey sunmuyor.
  • kerem alışık'ın müzisyen versiyonu. şu şarkı kendisi için iyi gibi,
    (bkz: bazen ne yaparsan yap olmuyor bazen)
  • murat evgin beyefendinin sevgililer gününde tv.lerde sık çalan bir şarkısı var. sözleri şöyle birşey;

helal olsun bana valla imkansızı başardım
    sevgililer gününde
    on milyonluk şehirde yalnız kalmayı başardım

benden de helal olsun sana valla muratcığım, baban gibi gudik peruklar takıp kel olma konusunu sorun etmiyorsun.
    ama ben ve niceleri her sevgililer günü ve daha pek çok resmi tatillerde yalnız kalmanın kralını başarıyoruz yıllardır. hiç de imkansız değil anlıycağın. yok ama ben kelim karizmam var, gitar da çalıyorum neden yalnızım diyorsan, ayrı.
  • babaya isyanın bayrağıdır murat evgin.

babası hakkındaki (baba yazarken ellerim titriyor, dram var burada dram!) peruk söylentilerinden yorulmuş yıllardır. her tanıştığı insan "murat senin baba hakkaten kel mi lan?" demiş. halinden hatırından önce babasının kafayı sormuşlar murat'a. usanmış, yılmış murat. kendini müziğe vermiş. belki de babasıdan daha büyük bir isim olmayı, insanlara bu işin saçla olmadığını göstermeyi hedeflemiş. fakat baba peruğu kafaya döşerken türk müzik tarihine de bir de bana sor, hep böyle kal, işte öyle bir şey, sevdan olmasa, söyle canım gibi şarkıları döşemiş. yıllar geçtikçe kötü kaderi murat'ı iyi futbolcuların ikinci ligde oynayan çocuklarına çevirmiş...

murat'ın derdi başına vurmuş. liseyi bitiren her türk genci gibi o da saçları uzatarak isyan etmeye karar vermiş. baba tarafından kel olduğu için başarılı olamamış. burada da karşısına çıkmış baba! (burnumun direği sızlıyor be) madem öyle işte böyle dercesine kazıtmış kafayı yumurta gibi. istemiş ki babası o kafayı her gördüğünde kelliğin utanılacak bir şey olmadığını anlasın, istemiş ki toplum kelliğin bir tercih de olabileceğini ve dalga geçilecek bir şey olmadığını görsün.

şimdi televizyonda murat evgin'in parlak ve yuvarlak kafasını her gördüğümde bir hüzün sarıyor beni. adeta "yaktın beni baba" diyor o kel kafa.
  • internet sitesindeki şu enteresan haberle dikkatimi cezbeden,şu ana dek sadece bi tane şarkısını dinlenebilir buldugum ademoglu.

uçak konseri – murat evgin’in projesiydi jamiroquai gerçekleştirdi !

uçak konseri – murat evgin’in projesiydi jamiroquai gerçekleştirdi !
    şarkıları ve yaptığı dizi müzikleri ve kadar yeni fikirleriyle de dikkat çeken bir isim ; murat evgin.2004 yılında evinde konser vererek ilk “ev konseri”ne imza atan murat evgin, bu projenin ardından bir uçakta konser vermek istedi ve pegasus airlines ve atlas jet gibi şirketlere “uçak konseri” fikrini sundu.

uçak konseri o güne kadar yapılmamış bir şeydi ancak havayolu şirketleri konuyu uygulanması zor buldu ve ilgi göstermedi,böylece türkiye büyük bir tanıntım şansını kaçırmış oldu.

murat evgin’in bu fikrinin üstünden iki yıl geçti ve dünyaca ünlü sanatçı jamiroquai sony ericcson sponsorluğunda ilk uçak konserini gerçekleştirerek guiness rekorlar kitabına girdi.

murat evgin konuyla ilgili “ülkemizde biz gençlerin en büyük sorunu f’ikirlerimize değer verilmemesi’ , dünya çapında fikirler bulsak bile onları uygulayacak vizyon sahibi insanlar bulamıyoruz.iki yıl önce şirketlere sunduğum “uçak konseri” projesiyle gerçekleşseydi, bugün guiness rekorlar kitabı’nda ve dünya basınında biz yer alırdık”

kaynak:www.muratevgin.com
    sen neymişsin be hocam.
  • her davet edildiği televizyon programına, üzerinde kendi adının yazılı olduğu tişörtlerle katılarak beni berbat şarkılarından çok daha fazla etkileyen müzik cücüğü.
  • erol evgin'in türk pop müziği adına yaptığı en kötü şey.
hesabın var mı? giriş yap