• dunyanın en iyi müzik produktörlerinden timbalandın bulup dinledigi,sarkısını kullandıgı sanatcı.adamlar bizim türkülerimizi dinliyor,albümlerine koyuyor,üstelik koydugu albüm sekiz milyon satıyor.biz ne yapıyoruz?adamı diri diri yakıyoruz.bu kadar embesil olmak için bayağı uğraşmak gerek..
  • 1973 tarihli cem karaca moğollar'ın hit parçası obur dünya'nın yazarı
    hatta 1999 tarihli son cem karaca albümünde parça yeniden yorumlandı ve muhlis akarsu'ya ithafen dendi ki:
    tatlıdır içilir suyu
    kimseye benzemez huyu
    nice muhlis akarsu'yu
    yedin yine doymadın mı?
  • bundan 14 sene önce hacı bektaş şenliklerindeyken eşiyle beraber gelmişdi ve ailece güzel 3-4 gün geçirmişdik.şenliklerin çok uzun olması ve benimde küçük olmamdan dolayı uykum gelmişdi,o zamanlar sahip oldugu beyaz broadway'inin anahtarını hiç çekinmeden bana vermişdi ve ben de gidip arka koltugunda uyumusdum (hiç unutmam).o günler kendisini en son gorüşüm olmusdu.her ne kadar ailem görüşmüş olsa da ben denk gelememişdim.gordugum sıralarda 13-14 yasında olmama ragmen daha sonra ölüm haberini duydugumda üzülmüşdüm ve hep aklıma gelir.huzur içinde yatsın bu güzel insan
  • akarsuyum yansam da kül olup savrulsam da
    bazı bazı gülsem de yine gönlüm hoş değil
  • bugünkü milliyet gazetesinin internet sayfasında, türküsünün nelly furtado tarafından kullanıldığının bildirildiği habere yapılan okuyucu yorumlarından biriyle, içimi tekrar cız ettiren can usta.

"madımak'ta böyle aydınlar da mı öldü yeni öğreniyorum çok üzüldüm" demiş ismi lazım değil okuyucu. tam 14 sene oldu, ve yeni öğreniyor. tam 37 kişi öldü, 37 güzel insan. ve yeni öğreniyor... nelly furtado'ya aslında müteşekkir olmak lazım; belki de hiçbir zaman bu kadar meşhur olamayacaktı muhlis hoca bu insanların gözünde!

ne güzel insanlardınız..behçet aysanlar, hasret gültekinler ve ah canım, yanan ciğerim metin altıoklar...ve büyüyebilseydiler birer şair, bilim adamı, yazar olabilecek koray kayalar, nurcan şahinler, belkıs çakırlar..hepiniz çok değerliydiniz. bize diyorlar ki "yeter artık, madımak'ta olanları unutmamız lazım, geçmişe takılıp kalmamamız lazım". ama sizi daha bilmeyen binlercesi milyonlarcası varken ve gördüğümüz her alevde yüzünüz belirirken nasıl unutalım sizleri? siz asla ve asla geçmişte değilsiniz; geçmişte kalmamalısınız. bakın, kimilerinin geçmişine dahi girememişsiniz yanarken. işte bu yüzden her sene her gün ve her saniye hatırlanacak madımak. hatırlanmalı!

ironik ama, muhlis hoca'nın tekrar hatırlanmasına vesile olduğu için, başka türlü asla ve asla haberdar olamayacakların dimağlarına bir şekilde adını, ezgilerini yerleştirdiği için hiç kızmadım, hatta içten saygı duydum nelly furtado'ya. 14 senedir yapamadığımızı, şarkısının 10-15 saniyelik kısmıyla yaptı.
  • yobazlar yakmıştır, ölmüştür.
  • ıssızlığın ortasında 19 yıl önce katledilen halk ozanı.

bugün dost yaralanmış
    yine gönlüm hoş değil
    her yanı parelenmiş
    yine gönlüm hoş değil

dost hasreti zor imiş
    her dem ah-u zar imiş
    dert adamı yer imiş
    yine gönlüm hoş değil

akarsu'yum yansam da
    kül olup savrulsam da
    bazı bazı gülsem de
    yine gönlüm hoş değil
  • annem ben bebekken ağlamadan uyuyayım diye kulağıma teyp dayar ve muhlis akarsu'nun, murat çobanoğlu'nun, âşık mahzuni şerif'in kasetlerini çalarmış, yeni öğrendim, ne garip... ondan sanırım acı bir türkü duyunca kimi zaman gözlerim yaşarıyor...
  • öldürülüşü nasıl bir travma halini almışsa artık, muhlis akarsu'nun öldüğüne hala tam inanamıyorum. çok küçükken, babamın aslında ucundan kıyısından tanıdığı türkücülerin ismini zikrederek hava atma seanslarından birinde ettiği ''muhlis çok iyi çocuktur'' lafıyla ve sonrasında gidip aldığım muhabbet albümü ile kazınmış bu isim aklıma. ölümüne olan bu inançsızlığım aslında bizim şu an bulunduğumuz düzlemdeki gerçekliğimizi de sorgulatıyor. ölmemiş olması lazım çünkü babamın öyle dediği adamdır. babam olmasaydı ben burada olmazdım. öyle ise bunun hesabını babam versin yoksa ben kendimi lağvedeceğim. bu açıdan, baudrillard'ın ölümü gibidir onun böyle ölümü de ama işte o ukteli gözyaşı yok mu
  • deyis ustasi. yakildiginda 45 yasindaydi.
hesabın var mı? giriş yap