• 70li yıllarda müzik yapmış rock grubudur. bilinen en zımba hitleri mississippi queendir.
  • oyun ödüllerine aday olduğunu görüp 1 küsür liraya satıldığını da görünce aldım yükledim ama bi sik anlamadım afedersin oyundan. çok açık bir trolleme gibi görüyorum ben bu oyunu, sosyolojik bir deney olabilir, bir kral çıplak vakası daha. birkaç inceleme ve yorumda "off efsane, of çok acaip oyun" cümlelerini görünce genel olarak internette oyunla alakalı yorumlar olumlu yönde seyrediyor.

belki de ben anlamadım oyunu, belki de hakikaten çok derin ve çok iyi bir oyun, belki zamanını ötesinde bilemiyorum ama şu anda ben bu oyunu neden aldım diye düşünüyorum. biraz daha deneyip kararımı veririm herhalde.
  • australian chamber orchestra'nın müthiş müzik ziyafetiyle izlediğim, bir belgesel oluşundan çok izleyeni dağ'ın görkemine hapsetmeyi amaçlayan bir yapım olmuş. biraz daha everest odaklı olsun isterdim tabii, ama böyle de fena olmamış. 8/10
  • immanuel kant’ın estetik anlayışına göre; ‘yüce’ olan şeyler güzeldir. karşısında kendinizi küçük hissettiğiniz, önemsizliğinizi farkettiğiniz, size sizin hiçliğimizi hatırlatan, zavallılığınızı farkettiren şeyler estetiktir, yani güzeldir. bu belgesel tam anlamıyla kant’ın estetik felsefesine bir saygı duruşu. her saniyesinde dağların karşısında içime dolan küçücüklüğümün huşusunu hissettim. ahşap bir sandalyeyi yüce bir dağın karşısına koyup karşılıklı oturuyormuşsunuz gibi, caspar david friedrich tarafından yönetilmiş bir film izliyormuşsunuz gibi.
  • ultimate breaks and beats vol 9'da yer alan long red parçaları golden age dönemindeki rap parçalarında sayısız kere sample edilmiş eski okul rock grubu.
  • paralı ekran koruyucu.
  • jennifer peedom yönetmenliğini yaptığı, huşu içinde kalarak izlediğim meditasyon
    etkisi yaratan bir belgesel. dağların görkemiyle, australian chamber orchestra müziği, willem dafoenun dingin sesi öyle güzel yanyana geliyor ki büyüleyici bir sanat eseri çıkmış ortaya. netflix kaldırana dek haftada bir izlemek gibi planlarım var.
hesabın var mı? giriş yap