• daft punk 'ın ram * albümündeki en güzel şarkılardan birisidir. o an ne yapıyorsanız hayvan gibi konsantre olmanızı sağlamakla birlikte, albümle şarkının isim uyumu da gözümden kaçmamıştır sevgili sözlükçüler
  • motherboard'i hani su ingilizceden birebir yanlis ceviri sananlar da varmis, onu ogrendim bugun (mother=ana, board=kart baglaminda).

soyle ki; lmanyagin dumur detaylari kosesini bilirsiniz. bir okuyucu basindan gecen bir dumuru anlatiyor bu sayfada:

"gecenlerde bilgisayar parcasi almak icin girdigim bilgisayarcidan fiyat listesi aldim. alacagim parca mainboard (ana kart) idi. ve gozlerim kagitta mainboard ararken motherboard'a takildi. sonra biraz dusununce anladim ki yurdum insani anayi mother olarak yazmis. vay anam vayyy. peki ya fatherboard nerede? hala bu dumurun yukunu uzerimden atabilmis degilim..."

aynen boyle, yazinin sahibi alkim tokgoz, ankara'dan..

arkadasi gorurseniz soyle bir alin hava falan aldirin kendisine, dumurun kendisi olmus haberi yok.*
  • random access memory'deki en güzel.
  • düşüncelerden oluşan labirentleriniz içerisinde durmadan döngü içerisinde bir çıkış arıyorsanız hele o esnada sırf bir şeyleri halledebilmek için yol yapıyorsanız belki de ihtiyacınız olan yegane parçadır.çizgiler sol omzunuzdan akıp geçerken türlü düşünceler ve olası sonuçlarını gelecekteki hamlelerinizi düşünürsünüz.

özellikle üflemelilerden oluşan döngülü cümleleri parçanın belki de en can alıcı noktasıdır bunu sürekli sürükleyen bir tempoda ilerleyen davullar ve aralardaki elektronik bezemeler takip eder.

saatlerce bıkmadan dinlenebilecek katalizör parça hatta uzuncadır dinlediğim en "en" parça
  • random access memories albümünden çıkmış harika bir daft punk eseridir. içinde tron soundtrackinden izler vardır.
  • nordlichleichts olmasa farkına neredeyse varmayacağım. albümün doin' it right'tan hemen sora, giorgio by moroder'den hemen önce gelip ikinci en müthiş parçası olmayı başaran random access memory incisi.
  • hakkındaki ikinci entrim... bir bana mı carl sagan - contact (mesaj) romanını hatırlatıyor bu parça? bir anda hızlanıp sonra dinginleşen ritimleriyle aşmış bir daft punk parçasıdır.
  • random access memories'ten parlayan bir başka güzellik.
  • mükemmel ötesi daft punk eseri, veridis quo gibi bambaşka diyarlara götürüyor.
  • o flüt var ya sana girsin daft punk! çok fenasınız.
hesabın var mı? giriş yap