• 660 milyon dolar gibi, nerden baksan 8-10 büyük ölçekli film maliyetine satılmış şirket. disney, yeterince kullanmış olmalı ki içini boşaltıp satıyor miramax'ı. 660'a bırakacaklarını bilsek, alin taşçıyan'la falan ortak olur alırdık biz bu şirketi. mahalleye set met kurar deli para kazanırdık. marka imajı çamura dönmüştü son yıllarda ama geçmişi başarılarla doluydu.
  • quentin tarantinonun tüm filmleri bu sirket tarafindan cekilmistir.
  • 28 ocak 2010 tarihinde kapanan film şirketi.

http://www.thewrap.com/…nd-column/rip-miramax-13606
  • 2016 yılının başında yaklaşık 1 milyar dolara katarlı medya devi bein media group'a satılmıştı.
  • 660 milyon dolar bedelle filmyard holdings’e satılan yapım şirketi. filmyard holdings bu satın alma ile birlikte miramax tarafından çekilen 700 filmin haklarını da satın almış oldu.
  • kapanmasıyla ilgili bir haber de buradan okunabilir.

http://devamlilikhatasi.blogspot.com/…rih-oldu.html
  • kalitenin adresidir. kapandığı zaman çok üzülmüştüm, hakikaten de üzüldüğüm kadar varmış. demirin tuncuna, insanın piçine kaldık demiş yaşar kemal işte ona benzer bir lakırdı.

yıllardır piyasada a24 filmleri döner niştir, daha çok sanat sepet tayfasına yönelik bağımsız yapımları vardır. arada fularımı takar izlerim ama korona zamanı bir anda ana akım oldular (nasıl olmasınlar anasını satayım piyasada film mi var?) neyse bu a24'ün propaganda dolu, leş prodüksiyonları bir ara buralarda övüldü. lan diyorum çekimler bokum gibi, hikayeler bokum gibi bunların yapımlarının iyi olanları çok az. ama anlatamazsın. yaptıkları filmleri 90'lı, 2000'li yıllarda çekip yayınlasalar o senaristleri ve yönetmenleri eleştirmenler ve izleyiciler yerden yere vururdu, bir daha film çıkaramazlardı.

neden miramax başlığında a24 parantezi açtım çünkü şundan ötürü piyasada kaliteli bağımsız film yapımcısı kalmadı. bağımsız film denince akla a24 gelmeliymiş gibi lanse ediliyor. gerçek şu: bizim zamanımızda miramax vardı birader, cancel culture yoktu, sjw yoktu, politik doğruculuk bu kadar palazlanmamıştı. weinstein biraderler yapmış bak sikmişim metoo'sunu, lan ikiyüzlü götverenler polanski'yi yıllarca korudular şimdi mi politik doğruculuk akıllarına geldi. bazı şeyler terso, çok terso. miramax ise kalbimizde.

dipnot: baktım sanırım bu sene baya iyi filmler geliyor. hollywood eninde sonunda o sikik sjw akımını bırakıp, sikke sikke o eski günlerine geri dönecek. get woke, go broke hesabı, anadın mı?
  • weinstein kardeslerin sahibi oldugu, adi anneleri miriam ve babalari max'in adlarinin birlesiminden olusan film sirketi
  • bagimsiz sinemayi icten cokertmekte olan, buyuk studyolarin truva ati modundaki film sirketi.
hesabın var mı? giriş yap