• "devletin her kurumunda sıra var" yorumuyla yarmıştır.
  • o gece belli ki onlarca fotoğraf çekilmiş videolar alınmış. peki neden bu fotoğrafı sızdırdılar? çünkü fotoğrafta hiçbirinin siki gözükmüyor. erkekler basittir.böyle bir olaya karıştıklarında hiç çekinmezler hatta insanlar bilsin ister, övünürler. ama siklerinin gözükmesinden korkarlar işte. grup mu yapmışız , beş erkek bir odada çıplak mıyız , kariyerimiz biter mi ? önemi yok siki gözükmedikten sonra.
  • seks sıradan bir olay değildir. seks yeme içme gibi bir ihtiyaç da değildir. 6 ay sevişmezsen bir bok olmaz. en fazla biraz moralin bozulur ama yemek yemeden bırak 6 ayı 6 gün bile geçiremezsin. yine ezberden, üzerinde hiç düşünmeden konuşuyor; elmayla armudu aynı kefeye koyuyorsunuz. sevişmek neticesinde dünyaya yeni bir canlı getirme potansiyelinin ve sorumluluğunun olduğu, gayet lüks bir eylemdir. inanmıyorsan geçmişte çocuk sahibi olmayı başarmış 17 erkekten biri olan atalarına sor:

https://psmag.com/…-one-man-6d41445ae73d#.xhsj6pjn6

yemek, içmek gibi bir ihtiyaçtır diyenler zannediyorum ki ömründe sevişmemiş ve seksin insan fizyolojisine ve psikolojisine olan etkisini hiç deneyimlememişler. etrafında "yahu bu çocuk, bu aptal kıza nasıl katlanıyor?" diye seni düşündürten çift yok mu? heh, gel işte sana o çocuğun yanındaki kaşara niye katlandığını anlatayım benim bakir, adalet savaşçısı kardeşim. bir çift yeterince kez beraber olduğunda aralarında psikolojik ve biyolojik bir bağ oluşur. buna pair-bonding deniyor. sen buna aşk diyorsun, üzerine şiirler şarkılar yazıyorsun. o şey aslında evrimsel bir mekanizma ve çiftin birbirinden ayrılmasına engel olup, doğacak çocuğun yanında kalmasını sağlıyor. mücizevi ve süper bir olay hakikaten. şimdi böyle kuvvetli bir bağı doğurabilecek bir aktiviteyi sen kafana esenle yaparsan günün sonunda kimseyle bağ kuramayacak hale gelir, boş gözlerle etrafa bakan bir müptezele dönersin. bunu yazıyorum ama deneyimlemeden anlamanız mümkün değil. anladığınızda da geç olmaz umarım.

dolayısıyla isteyen istediğiyle sevişsin demek teoride kulağa hoş gelse de pratikte psikolojisi kaymış pek çok insan yaratıyor.

işin std kısmına değinmedim bile.

ayrıca bu başlıktaki gavatlık umarım trolldür. "gangbang yapan anne olamaz mı?" diye soran adam var amk. olur olur da o anadan doğacak çocuktan ne hayır gelir bir düşün bakalım. kendini o çocuğun yerine bir koy bakalım. kusucam amk.

hayatta her şeyin bir bedeli var. kimse kimsenin kahramanı da değil. kimse kimseyi kurtarmak zorunda da değil. bu resim yayılmasın, isimler ortaya çıkmasın demenin bir manası yok. eğer böyle bir skandala adının karışmasını istemiyorsan, böyle bir skandala imza atmayacaksın. olay bu kadar basit.
  • milli tekvandocular şimdi takım olmayı başardı,takım çalışması diye buna derim
  • lan grup seks yaparken selfie çekmek ne be?

- kanka biraz kenara kay da ufaklık da kameraya baksın!
  • sosyal medya çağında 4 duvar arasında yaşamak yetmiyor. illa birilerine gösterip kendimi ispatlayacağım sevdasına düşen kamil yüzünden yakmışlar kendilerini.
  • olm o degil de hepsi birbirinin pipisini gördü ya lan.
    ben 46 yasindayim, bugune kadar hicbir arkadasimin/kankamın pipisini gormedim. yanlışlıkla bile gorsem bir sure yuzune bakamam.
  • ne bekliyorsunuz ki? serhat akin ornegine bakin. turkiyedeki cogu sporcu kamera onunde yapay, efendi cocuk rolune burunur ama ici hanzodur.disarda gorecegin siradan insandan bir farki yoktur . yani turk halki gibi kamuya acik alanlarda iki yuzludur. malum akp zihniyetinde birine kurani kerimle ilgili tek cumleyi ters soylesen aninda lafi agzina tikacak tiplerdir genelde. ama 2 dk sonra kari kiz muhabbeti yapmiyorlarmi sanki yani biz neyiz ki sporcudan ne bekliyoruz ?cogu sporcu sadece bransinda egitiliyor onun disinda suzme cahil mallar konusma lugatlari kahvehane agzindan farkli degil. ondan cok garipsemedigim durum yanlis anlamayin kimsenin ozel hayati beni ilgilendirmez, ama bu hanzolar bak 1 kiza 5 kisi nasil cakiyoruz!!!! die cekmemis iseler bu selfieyi bende neyim.
  • (bkz: milli olmayı yanlış anlamak)

2-3 ay önce ibb spor kulübü lisanslı ve milli sporcularının icra ettiği üzücü bir hadise.

olaydan hemen sonra resimdeki kişilerin tamamının kulüp ile ilişiği kesilmiş fakat olay basına yansımamıştır. olay sınırlı sayıda kişi tarafından bilindiği için de pek gündeme getirilmemiştir. ta ki fotoğraftaki erkeklerin (hangisinin olduğunu bilmiyorum) birinin sevgilisi konuyu öğrenene ve fotoğrafı eline geçirene kadar.

fotoğrafı eline geçiren sevgili, intikam almak adına "bakın bunların ne olduğunu görün, tanıyın" diye isyan ederek fotoğrafı tüm kulüp ve taekwondo camiası sporcularına servis ediyor. sonrasında ise internete yayılıyor... yani demem o ki fotoğrafın yayılmasında fotoğraftaki kimsenin suçu yok. ama fotoğrafı çekip saklayan da ayrı dangalak, o farklı bir konu. kim ne yaşıyorsa yaşasın da bu şekilde göz önünde yaşamasın abicim. yaşarsa skandal da olur, facia da olur. olur yani, olmaz diye bir şey yok.

edit: federasyonun yaptığı açıklamadan dolayı düzeltme yapılmıştır.

edit 2: @firefoxyz uyardı fakat ben biraz geç gördüm. olaydan sonra kadrajda görünen ibb'li ve ordu belediye sk'lı sporcunun kulüp ile ilişiği kesilmemiş, herhangi bir ceza falan verilmemiş, üstüne üstlük yunanistan'daki turnuvaya gönderilmişler. sonrasında ise fotoğraf kulüp içerisinde yayılıyor ve sonrası malum, bildiğiniz gibi.
  • (bkz: önedit) bazı beyinsiz userlara cevap aşağıda edit olarak var, tek tek edit ekliyorum.

bana gelen özel mesaja bak. gülsem mi memleketin haline acısam mı bilemedim. bu adama şimdi suç duyurusunda bulunsam mı? ne gerek var ki memleketin yarısı böyle zaten hangi birini değiştircen.
    işte bu adamlar

lan yazık gencecik insanlar. zorlama yoksa herkes istediğini yaşar. asıl adilik yapan bunu ifşa eden orospu çocukları. ıfsa falan etmeyin bu insanlar yarın anne baba olcak ise girmek için şirketlere başvuracak. hayatlarını karartmayin. sadece bu olay degil, sosyal medyada çıkan ifşa haberlerini görünce sinirden cildiriyorum size ne amk. bu tür yaklaşımlar vatana ihanetten, terör örgütü kurmaktan bile daha beter daha aşağılık bir suç. en azından diğerinin "goreceli" olarak bile haklı/haksız kendine ait bir ideolojisi bir inancı var.

eğer bu ülkede kolluk kuvveti varsa adalet hak hukuk varsa derhal bu ifşa haberi yapanları cezalandirmali. en azından olayın baş aktörlerine soruşturma gizliliği çerçevesinde görüntülerin yayilmasina rızası olup olmadığı sorulup(18 yaş altında rıza gözetilmez) ona göre ifsacilara işlem yapılmalı. buna bu goruntuleri twitter da eksi de paylasan yazarlar da dahil. adam diyor ki"yuzunu sansurledim" ulan neresi sansur onun adamin anasi babası eşi dostu tanımayacak mı o fotodan neresi sansür onun.
    sadece bu gençlerin değil ailelerinin de hayatlarını karartıyorsunuz.

edit:
    bazı gerizekalılar "bu nasıl gençlik, yaptığının cezasını çeksin, artislik yapmasın", "sanki erkek değilsiniz o gelse siz de yaparsınız" minvalinde şey ler demiş.

1-her insanın gençlikten anlayışı seninkiyle aynı olmaz. senin malına canına kastı yoksa herkes özgürdür. kaldı ki bu insanlar 18 yaşının altında mı üstünde mi o sorgulanmalı, 18 yaşın altında insanlarda "rıza" aranmaz, o çocuktur. o an yaptığı şey kendince "artislik, cool görünme vs.vs." olsa bile bu yetişkin akılla verilmiş karar değildir, muhtemelen ilerde büyüyünce kendisi de hayatının hatasını yaptığını anlayacaktır(böyle 3.sınıf bi ülkede yaşamamış olsa belki pişman bile olmaz çünkü insanlar belki bu olayla yargılamayacaklar ve kendisi de olaya gülüp geçecek neyse burası uzun konu.)

2-evet erkeğim ben olsam ben de sevişirim ama rızası varsa ve rızası olabilecek bir yaşta ise. reşit olmuş ve ilişkiyi kabullenen herkesle yatarım ama fotosunu çekmem. foto çekmek isterse çekerim ama paylaşmam. paylaşmak isterse kendimi sansürler o zaman paylaşırım. paylaşım da yine hukuk kuralları çerçevesinde olur.

3-özelden bir arkadaşımız kibarca "haber değeri olan şeyley paylaşılır etik ahlak vs arıyorsan hayal dünyasındasın" demiş.
    cevap: ağzımdan etik ahlak çıkmadı, herkesin ahlak anlayışının farklı olduğunu söyledim. konu burda (belki de emin değilim) reşit olmayan insanların, rızası olup olmadığı bilinmeden, özel hayatın gizliliği kanuna aykırı işler dönüyor. konu ahlaki, etik değil zaten böyle insanlardan ahlak etik gibi değerler beklemek saçma olur. ayrıca atatürk'ün "sporcunu zeki çevik ahlak.." yine aynı mevzu. ahlak herkese göre değişen ve saygı duyulması gereken bir şey. doping yapan sporcularla dolu federasyon daha mı ahlaklı?

4-ekşi sözlük modları derhal bahsi geçen arkadaşların özellikle kızın sonra da erkeklerin isimlerinin olduğu ifşa edildiği entryleri silmelidir çağrı yapıyorum. meltem banko'nun osurmasından daha vahim bir olayla karşı karşıyayız. sporcu arkadaşların kendi twitter, instagra sayfalarına baktım pırıl pırıl gençler. böyle saçma işlerle hayatlarını karartmayın, yanlış yaptılarsa onlar pişman olur zaten.

5-(bkz: #76973387) "bana mı sordular yatağa girerken" demiş. yatağa girerken sana mı sormaları lazımdı ? sorun tam da bu işte çok güzel örnek vermişsin kokuşmuş mantalitenize. benim anlatmak istediğimi benden iyi anlatmışsın.

sonsöz: ben bu yazıyı onların bu paylaşımdan rahatsız olduğunu düşüneretek yaptım. eğer o fotodaki herkes reşit yaştaysa ve bilerek isteyerek bunu paylaştılarsa, o zaman bize laf sölemek değil bok yemek düşer. helal olsun kardeşim der güler "ulan ne adamlar var" der geçerim.
hesabın var mı? giriş yap