• hayatımda ilk kez bir şarkıcıyı (ya da herhangi bir insanı da diyebilirim) dinlerken bu kadar pozitif enerji depoladığımı hissetmemiştim. moralim mi bozuk, canım mı sıkıldı, ruhum mu daraldı hemen mika dinliyorum ve genelde düzeliyorum, işe yarıyor. ondan aldığım bu güzel enerji ve mutluluk sonunda anladım ki ben baya seviyorum mikayı onunla yaşamanın baya eğlenceli olucağını düşündüm ve sonra kendisiyle evlenmeye karar verdim. sanırım bir daha kimseye yapamayacağım birşeyi yapıp ona evlenme teklif ettim aldığım yanıt sevimli bir gülücük oldu ama olsun ilk ve son kez yaptığım bu şeyde bana bu cesareti verdiği için minnetarım kendisine. üstüne oturdum birde şiir yazdım;

yareppim yaratmışsın mika kulunu,
    vermişsin bu güzelim volumü,
    aşık oldum bu adama iyi mi,
    evlenelim dese kaçar giderim

onun için gay diyorlar desinler,
    iftira atanlar bamya yesinler.
    ben onu böyle de severim,
    hiç farketmez saygı duyar, geçerim...
  • ingiliz şarkıcı, besteci, her bişeyci.. 2006'nın sonunda çıkardığı single ve sonrasında bu sıralarda yavaş yavaş duyulmaya başlayan albümüyle ingiliz halkı tarafından 2007'nin ümit vaad eden şarkıcıları listesinde açık arayla 1 numarada.. kıvırcık saçlarıyla çıtır kızlarımızın yeni robbie williamsı bile olucakmış, valla ben bbc'nin yalancısıyım..

bu official web sitesi: http://www.mikasounds.com/
    şarkıları: relax, take it easy
    grace kelly
  • ilk radyoda duyduğunuzda sesini freddie mercury ilahına benzetmemeniz çok düşük olası bu yaratığın.. performansıda en az freddie kadar hareketlidir..
    inanmayan baksın;
    http://www.youtube.com/watch?v=mc9uzfhnlba
  • kendisi eski balettir.
    aynı zamanda falsettodur.
    ve o gayse artık bende gayimdir. yeter artık yani!
  • çok güzel better diye bağıran insan. allahım bu yaştan sonra bir kurugöte aşık olacağım aklıma gelmezdi :/
  • radyo dinlemeyip, müzik kanalı izlemeyip, müzikteki yenilikleri çok yakından takip etmeyen bir öküz olarak, şuan keşfetmekten ohannes bir mutluluk duyduğum şarkıcı.
    sanırsın biri yolda 5 milyar düşürmüş onu bulmuşum, öyle sevinçli, öyle içim içime sığmaz bir haldeydim. facebook sayfam adeta bir mika fanpage'i şuan.

hatırlıyorum bu hissi en son beirut ve amy winehouse ile yaşamıştım. onları da yine böyle tam bir dingil osman olarak 1 yıl sonra falan keşfetmiştim.
  • her şeyi bi şeye benzeten, her şeye "bilmemneyi taklit ediyo yea" diyenler sanırım bir efsanenin doğuşuna şahit oluyorlar, farkında değiller. zira kendisi efsane olmak için her şeye sahip. ayrıca bu adamı freddie mercury'e benzetenler tom smith'i ian curtis'e, damon albarn'ı da michael stipe'a benzetmektedirler eminim. vazgeçin artık, kimse kimseye benzemiyor, bu adamların hepsi güzel şarkıları güzel güzel söylüyo işte, o kadar..
  • plastik'ten biraz daha sert bi nesnedir... daha çok eşya yapımında kullanılir, bir de "mika cıncık"lar wardır, bunnar fevkalâde hafif olurlar ve oyunda hiç bi işe yaramaz, itibar görmezler.

ayrıca, finlandiya ciwarlarında, skandinav ülkelerinde bolca rastlanan bi isimdir. mika salo ve mika hakkinen dürzüsü bu isimdeki cüsseli insanlardır.
  • bulmacalarda çıkan "evren pulu" sorusunun cevabı.
  • kendisi hakkında duygu ve düşüncelerimi her zamanki gibi süper mi süper bir şiir ile ifade etmek istiyorum.

leylek gibisin ne de şirinsin
    uzun bacaklarına kurban mika
    tavşan gibisin ne de şirinsin
    ön dişlerine kurban mika

koyun gibisin ne de şirinsin
    lülelerine kurban mika
    bülbül gibisin ne de şirinsin
    sesine kurban mika

naçar trüger der
    hayvan var türlü türlü
    mika gel yamacıma
    öpcem seni tükrüklü tükrüklü

not: şu an yazılacak 3 paper, hazırlanacak bir sunum beni bekliyor. keşke rezil etmeden kendimi, öldürseydim kısa yoldan.
hesabın var mı? giriş yap