• immigration iç göç demektir. dış göç söz konusu olduğunda, dışa göç vermeye emigration, göçe ilişkin diğer tüm fenomenaya da migration denilir. bu sonuncusu, genelde international migration olarak anlaşılmaktadır, ama bunun özel olarak belirtildiği durumlar da yanlış değildir.
  • bi de data migration vardır ki evlere şenlik bi iştir, özellikle iki veri tabanının yapısı birbirinden çok farklıysa sizi tırmalattırır. bi taraftan eksik olan dataları tamamlama işine bile girersiniz. kodunuzdaki abuk subuk sorgulamalardan bahsetmiyorum bile.
  • kahrolası şirketimde bir haftadır süren ve bilgisayarların hayatımızı nasıl kabusa çevirebildiğini gösteren iştir.
  • gayet eglenceli bir film, her ne kadar cocuklara hitap etse de sadece yetiskinlerin anlayacagi gondermeler de cok. cocukariyla gelen ebeveynleri de dusunmusler yani. koca salonda 5 kisiydik onceden bilseydim sinemayi ozel kapattim ayagi yapardim swh
  • migration (ördeklerin göçü), new england'dan new york city'ye ve bahamalar'a doğru göç ederken, aşırı korumacı babalarını hayatlarının tatilini yapmaya ikna etmeye çalışan bir ördek ailesinin hikayesini konu ediyor.

vizyon tarihi: 19 ocak 2024
    stüdyo: universal
    sinema dağıtım: uip türkiye
    tür: animasyon, 3 boyutlu, aile, macera, komedi
    yapım yılı: 2023
    süre: 83 dakika
    ülke: abd

filmin konusu:

“yeşilbaş ailesi biraz tekdüzedir.

baba mack, ailesini güvende tutmak için new england göleti üzerinde sonsuza dek kanat çırpmaktan memnundur.

anne page, bir şeyleri değiştirmek ve özellikle genç oğulları dax ile yavru kızları gwen'e tüm dünyayı göstermek ister.

göçmen bir ördek ailesinin uzak diyarların heyecanlı hikayeleriyle göletlerine inmesinden sonra pam, mack'i new york üzerinden tropikal jamaika'ya gidecekleri bir aile yolculuğuna çıkmaya ikna eder.

yeşilbaşlar kış için güneye doğru yol alırken sağlam planları kısa sürede ters gider.

deneyimleri; ufuklarını genişletmeleri, kendilerini yeni arkadaşlara açmaları ve düşündüklerinin çok ötesini başarmaları için ilham verirken kendileri ve birbirleri hakkında hayallerindekilerin çok ötesini öğrenmelerini sağlayacaktır.”

yönetmen: benjamin renner, guylo homsy
    seslendirme: kumail nanjiani, elizabeth banks, awkwafina, carol kane, danny devito, keegan-michael key, david mitchell, caspar jennings, tresi gazal
    senaryo: mike white, benjamin renner

vizyon tarihi: 19 ocak 2024

filmin fragmanını buradan izlemek mümkün.

filmin altyazılı fragmanını buradan izlemek mümkün.

filmin dublajlı fragmanını buradan izlemek mümkün.

filmin dublajlı 2. fragmanını buradan izlemek mümkün.
  • göç
  • enstrumantal olmayan ama sozleri de olmayan camel parcasi.
  • çok güzel, az bilindik bir tom adams parçası.

tık
  • continuous deployment süreçlerinde veritabanı senkronizasyonu icin fluent migration uygulamasının incelenmesini tavsiye ederim.

hali hazırda sybase desteği bulunmamaktadır.
hesabın var mı? giriş yap