• dawson's creek'te tövbekar orospu karakterini canlandiran, bingil bingil genç kizimiz...
  • çirkin demeyeceğim de, çok itici bir tipi var. hoşlanmıyorum niyeyse.
  • saçını kısa tutmasının sebebi heath ledger'ın onu bu şekilde beğeniyor oluşuymuş.
  • dawson's creek gibi bir ergen dizisinden çıkıp oscar'lık bir oyuncu oldu kendisi. ben şahsen hiç sempati duymuyorum ama sempati duyanlara da saygım sonsuz. kötü bir oyuncu mu , değil. ayrıca katie holmes tom cruise'la evlenmeseydi unutulup gidecekti ki, kariyeri adına katie hiçbirşey yapmazken bu kadın aldı başını gitti. üstelik kızının babasını kaybetmesine rağmen dibe vurmadan oyunculukta parladı. eh ne denir ki, bravo.
  • kimse bahsetmemiş ama destiny's child'ın beyoncé knowles ve kelly rowland'dan sonraki üçüncü üyesinin ismi de budur. gruba stepne niyetine alınmış olmasına bir de bu kadar popüler bir aktrisle aynı ismi taşıyor olması eklenince sözlükte ismi bile geçmeyecek kadar silik kalıyor kızcağız ne yapsın.

bir de tuttu beyoncé ve kelly'nin aksine gospel tarzında albümlere verdi kendini, dc'nin ekmeğini yeme şansını da kendiliğinden kaybetti. şimdi arada beyoncé'nin konserlerinde sürpriz konuk sanatçı olarak falan çıkıyorlar kelly ile birlikte de, kelly'nin iyi kötü bir solo kariyeri var yine. ya bu garibin?
  • bağımsız filmlerde oynayıp duran büyük bütçeli projelere pek yanaşmayan aktris. kariyeri bağımsız filmlerle dolu: blue valentine, prozac nation, the united states of leland, the hawk is dying, wendy and lucy, mammoth, meek's cutoff, take this waltz, certain women. arada stüdyo filmi de yapmıştı oz the great and powerful gibi. genelde hep başroldeki erkeğin eşi/sevgilisi rollerinde oynasa da (mesela the greatest showman, blue valentine, venom, manchester by the sea, take this waltz, shutter island, synecdoche new york, brockeback mountain vs) bütün işlerinde iyi performans ortaya koyuyor. blue valentine'da, take this waltz'da, my week with marilyn'de ve brokeback mountain'da şahaneydi. shutter island'ta fena değildi. manchester by the sea'de ne yazık ki sadece 10 dk görünüyordu. keşke daha fazla görünseydi. gene de bu 10 dk'lık rolden oscar adayı performans çıkarmayı başarmıştı. brokeback, my week, manchester ve blue filmleriyle oscar'a aday olmuş ama ödülü hep başkalarına kaptırmıştı: 2006'da rachel weisz'a, 2011'de natalie portman'a, 2012'de meryl streep'e, 2017'de viola davis'e ödülleri kaptırmış. bence streep'ten daha iyiydi, ondan daha fazla hak ediyordu ödülü.

kariyeri 2017'den itibaren değişiyor gibi görünüyor. zira bağımsız filmlere ara verip stüdyo filmlerinde oynamaya başladı. all the money in the world, the greatest showman, i feel pretty, annette, venom, wonderstruck ve let it fall back oynadığı-oynayacağı stüdyo filmleri. all the money'de döktürmüş deniyor. film torrente düşse de izlesek. bakalım all the money'le oscar adaylığı alacak mı? alsa da ne yazık ki bu yıl da iddialı değil. all the money demişken... çıkan haberlere göre sony 9 günlük tekrar çekimler için yardımcı roldeki mark wahlberg'e 1,5 milyon dolar öderken williams'a sadece 1000 (bin) dolar ödemiş. wahlberg'in ücretinin % 1'i bile değil yani, ki williams filmin başrolü. ayıp sony ayıp. wahlberg'e 1,5 veriliyorsa ona 2 verilmeliydi.

heyecanlandıran projelerde yer alıyor ama yeteneğinin hakkının tam anlamıyla verilmediğini düşünüyorum. yani hep lead actor'ın eşi-sevgilisi rolleri geliyor ona. bazen bu roller iyi yazılıyor, bazen greatest showman'de olduğu gibi epey vasat yazılıyor. umarım daha iyi ve farklı rollerde görürüz ilerleyen yıllarda. çalıştığı yönetmenleri de yazayım: ridley scott, ang lee, kenneth lonergan, kelly reichardt, martin scorsese, derek cianfrance, todd haynes. yakında luca guadagnino'yla da çalışacak. hugh jackman'la ve ryan gosling'le ikişer kez çalışmış. philip seymour hoffman, casey affleck, james franco, eddie redmayne, leonardo dicaprio, mark wahlberg, tom hardy, ewan mcgregor, jake gyllenhaal-heath ledger'la birer kez çalıştı. gyllenhaal'la bu yıl 2. kez çalışacak. venom teklifini kabul etmesinin nedeninin tom hardy olduğunu da yazayım. kariyerini özetlemiş oldum. anlaşılacağı üzere sevdiğim aktrislerden. umarım bu denli underrated kalmaz.
  • canim.

kendisini takriben 12 ya$larimda tanidigimdan adeta eski bir arkada$im, mahalleden bir kiz saniyorum i$te. dawson's creek adli ba$ belasi dizinin iki igrenc karakteri haric (dawson ve joey) butun karakterleri iyi oldugu uzre, bu ablamizin canlandirdigi jennifer cocukluk idolum ve a$kim olmu$tu hakikaten. yahu kadin tuzu uzat derken bile oyle anlamli bakiyor ki, of ki of.

sonra heath ledger oldukten sonra sirf bu kadin ne olacak diye pek cok uzuldum oturdugum yerden. paparazzilere hareket cektikleri inanilmaz guzel fotograflari geldi aklima, cirkin bebeklerini gezdirdikleri fotograflar filan. $imdi yeniden eski haline donmu$ gibi, gozlerinin altindan anla$iliyor ba$indan gecenler, ama o boyle de cok guzel, cok asil.
  • hiçbir dawson's creek bölümü, hiçbir oscar töreni izlememiş biri olarak çok çok zaman önce keşfettiğim ve fakat nereden keşfettiğimi hatırlamadığım, bunca zaman sonra sözlükteki başlığına öylesine bir bakıp "vay anasını tanıyan ne kadar insan varmış" demekten kendimi alamadığım, eşiyle tanışmadan önce karşısına çıkıp kapısına köle olamadığım için zaman zaman kendimle polemiğe girdiğim, "özel ilgi nedeni" bir yüz ifadesine ve hatlarına, green/hazel diye tabir edilen ela-yeşil arası tapılası bir göz rengine sahip, tam adı michelle ingrid williams olan sarışın beloved.

(bkz: öyle)
  • heath ledger'ın "oscar'ı kazana­madım ama bu film sayesinde çok değerli bir hediye kazandım" diyerek kompliman yaptığı oyuncu.
  • bana öyle geliyor olabilir ama heath ledger' in ölümünden sonra hep hüzünlü bir hali var bu kadının. gözlerindeki o canlılık hayat enerjisi gitmiş gibi her fotoğrafında,videosunda. ya da ben bir heath ledger hayranı olarak böyle görüyorum, bilemedim.
hesabın var mı? giriş yap