• suspiria'nın yeniden çevriminde de oynuyormuş. a cure for wellness ve marrowbone'dan sonra bu da eklendiğine göre bu kıza oynayacağı projeleri kimler buluyorsa o kadar başarılılar ki, karanlık atmosferli filmlerin aranan genç yüzü olup çıkıyor gözümüzün önünde, hem de başrolde olmadıklarında bile ben başroldeki daha güzel kadınlardan çok kendisini izler oldum. büyüleyici bir garipliği var kendisinin, tam bir korku/dram/gotik/gerilim kadını, dış görünüşünün tamamen bilincinde olup her mimiğini bu kadar bilerek kullanan, güzelliğe değil de jestlere sırtını dayayan sayılı güncel kadın oyunculardan çünkü, bravo. bence bu çok önemlidir, insan her hareketinin nasıl göründüğünü bilemez ve çoğu oyuncuda doğal bir karizma ya vardır ya da yoktur hani. mia goth'un her hareketi o kadar kontrollü ki, doğal görünüşünü bilinçli jestler ve mimiklerle iyice kullanabiliyor, bu muazzam bir yetenek. hatta arada bir kontrol edemediği muzip bir sırıtış da konuyor suratına, o da öyle hoş bir kontrast oluyor ki o sağlıksız, hastalıklı, karanlık görünüşüyle, tam bir katil civciv gibi görünüyor iyice. soyadıyla müsemma ya, yerim. hatta tam adı da mia mello da silva goth imiş, oha ya, tam olarak olması gereken kişi olmuş.
  • geçen senenin cüretkar filmlerinden la vie d'adele'deki adele exarchopulos'ya hem rolce* hem tipçe benzeyen kız. aynı alık bakışlar, aynı minnak burun, aynı köfte dudaklar. ancak adele daha güzel*
  • doğuştan vintage hatlara sahip über oyuncu. o nasıl oluyor demeyin işte... alınmış kaşları, dolgun dudakları, küçük burnu ile yetmişlerden fırlamış gibi.
  • dişi norman bates
  • taş gibi güzel bir aktrist. harika dudaklara sahiptir.
  • çok güzel harley quinn olacak aktris
  • pearl performansı müthiş olmuş aktris. özellikle monolog sahnesi harikaydı.
  • son zamanlarda izlediğim en mükemmel oyunculuklardan birini sergilemiştir (bkz: pearl) filminde. ağzım açık izledim gösterdiği performansı. bu filmden sonra eğer kötü senaryo tercihleri yapmazsa alır yürür.
  • belki x ile değil ama pearl ile aklımla oynayan aktris. "it’s not about what i want anymore, mitsy. it’s about making the best of what i have" diyerek baltasını zihnime bir sonsuzluk boyunca sallamayı başarmış kadın. nymphomaniac'tan beri önyargıyla yaklaştığım mia'nın hakkını nihayet pearl ile bulması beni heyecanlandırıyor. sevecek yeni biri girdi hayatıma, mutluyum.
hesabın var mı? giriş yap