• efenim, emily haines*, james shaw, joshua winstead ve joules scott key'den terkip 98 new york kurulu$lu muzik grubu. ama ne muzik o oyle! indie rock diye damgalayip geçi$tiremiyorum açikçasi kendilerini.
    $imdi du$unelim: electro pop bazli bir yapiya (ki baslarin gucu,yogunlugu ve perkusyonlarin baticiligi* bunun en basit delili) kirli bir elektrogitar sound'u bastirin, sonra bunlari kari$tirirken içine bol bol bunalim koyun. oyle bir $ey olsun ki bu kari$im michael andrews filtresinden geçtikten sonra butun karma$asina ragmen dupduru bir $ey olsun. hatta oyle bir zehir olsun ki insan bagimlisi olsun.
    emily haines'in sesinin iki damlasi zaten ba$li ba$ina bir tone deaf'i oldurmege yetecek olsa da; e$ini benzerini daha duyamadigim rock soundlari beni yiyor yiyor bitiriyor a dostlar.
    efenim sadede gelelim kendilerinin muzigiyle tani$mam pek sevmedigim bir alet olsa da televizyon sayesinde oldu. $oyle ki; bu $ahislarin $u anda kulaklarimin ya$adiklarini hissetmelerini saglayan albumleri "old world underground, where are you now?" albumlerinin 7. parçasi olan on a slow night
    yamulmuyorsam moskova metrosunda geçen magnum chocolate possesion reklaminin muzigi. kendisini ilk duydugum anda ne moskova metrosu oldugunu tahmin ettigim mekanin* guzelligini, ne de reklamdaki afet-i devran hanim efendiyi gorebilir hale getirdi. iyi de etti. oh olsun.

p.s: $imdi derseniz ki "murdur doldurmu$ sozlugu yok efenim elk city, dover, imogen heap, gibi kadin vokal muzikleriyle, dedigine bakarsak da her biri digerinden iyi olacakmi$. peh!" derim ki: "bunlar daha ne ki? ohoooo"
  • fantasies orgazmin compact halidir. bagimli oldum.
  • babalar babası indie grubudur.

insan istiyor ki guitar hero metric cd'si çıksın, 2 tl olsun, mikrofona konuşalım. o kadar iyi o kadar içten o kadar bizden. sanki dersin batmanlı hepsi.
  • interpol'ünden muse'una, the noisettes'ten suede'ine kadar herkesler türkiye'ye geldi, bi bu bunlar gelmedi. buradan organizatörlere sesleniyorum, metric'i istiyoruz. memleketteki indie severleri sevindirin. bi buldurun be!
  • genelde işten geldiğim saatlerde mtv türkiye'de karşıma çıkan black sheep adlı vidyoları ile tanıdığım grup. şarkının bendeki ilk izlenimi, daha gençlik tarzı, biraz popüler müziğe kayan bir sounda sahip indie rock bir müzikti, hoşuma gitmiş olmasına rağmen 16-20 yaş aralığına daha çok hitap edici bulmuştum. yine de grup ilgimi çekti, youtube'dan fizy'den birkaç şarkısını dinledim, sözlükte beğeni ile bahsedilen şarkılarını da. şarkılarını dinleyince genel soundlarının black sheep'ten farklı ve istediğim gibi olduğunu anladım. uzun zamandır yeni bir grup keşfetme isteğim vardı içimde, birçok kişinin benden önce keşfetmesine rağmen, benim için çok yeni olan bu keşfimden mutluyum. hatta mtv türkiye'de dinlediğim black sheep soundtrack müziği olduğu için sanırım soundu özellikle popa biraz daha kaydırılmış. şu an dinlemekte olduğum fantasies albümündeki black sheep kendi soundlarında ve oldukça güzel.

vokalin müthiş sesine değinmeden entryi bitirmişim ama bazen bitmiş olsa da geriye dönüş yapma olanağı veren ender şeyler oluyor, edit gibi... kısaca editlersem; vokalin sesi, bahsi atlanacak gibi değil, çok beğendim.
  • güzel olmayan bir tane şarkısı yoktur. güzel olan bir tane şarkısı için ise dıhlayınız: (bkz: collect call) (bkz: http://www.youtube.com/watch?v=afrwk2mldrg)
  • scott pilgrim vs. the world filminde kullanılan black sheep parçaları beni bi 10 yaş gençleştirdi. liseden yeni çıkmış gibiyim lan...
  • sanılanın aksine metric türkiye'ye gelmiştir. 2006 senesinde bir perşembe akşamı indigo'da çıktılar.

ha, allah'ını seven bunları bir festivale getirsin.
  • yorum yapamayacağım kadar iyi grup.
  • yemiş bitirmiş grup. her dinleyişimde "ulan daha önce nerelerdeydi be bunlar peh bee" tepkisi verdiğim , hastasi , delisi , manyaği olduğum müthiş grup.

lets drink to the military!..
hesabın var mı? giriş yap