• kendisini az önce kaldığım otelin lobisinde gördüm. sinirlerim tepeme çıktı. dayanamadım, 15 senelik hıncımı bir şekilde de olsa karşıma çıkmışken bir nebze olsun göstermek istedim.

asansöre doğru yürüyordu. yanına gidip "afedersiniz, siz metin tokat'sınız heralde?" dedim.

"evet" dedi. gülümseyerek el sıkışıp merhabalaştık.

"kusura bakmayın rahatsız ediyorum ama, hayatımda sizinle karşılaşmışken bunu söylemeden geçemeyeceğim... yoksa çok içimde kalacak" dedim.

gülümseyerek ve asansöre doğru ilerleyerek (muhtemelen tahmin de ederek) "söyle bakalım" dedi.

"hocam o vanspor maçını unutmadım... unutamam da..." dedim.

güldü, "ben de unutamam" dedi.

"çok üzdünüz hocam bizi... çok..." dedim.

"üzülüyor... herkes üzülüyor zaman zaman" dedi....

asansörü gelmişti, yukarı çıkarken yanındaki adam "neyi unutamamış?" diye sordu kendisine, "vanspor maçını" dedi, gülümseyerek asansöre bindi. son kez acı gülümsemeli yüz mimikleriyle vedalaştık.

(bkz: 26 ocak 1997 vanspor beşiktaş maçı)

http://alkislarlayasiyorum.com/…-en-unutulmaz-smaci

yaptığı kritik hata ile, fatih terim'in 4 sene üstüste şampiyon olduğu, kadroyu bozmadan geliştirip sonrasında uefa kupasını aldığı dönemin ilk yılında, şampiyonluk yolunda galatasaray'a avantaj sağlayan kritik maçlardan birine imza atmıştır.

bu yönden benzer, 15 sene geçmesine rağmen hemen ilk aklıma gelen diğer kritik maçlar ve hakemleri için:

(bkz: 20 nisan 1997 beşiktaş galatasaray maçı) (bkz: ahmet çakar)

(bkz: 12 nisan 1997 istanbulspor galatasaray maçı) (bkz: vahap beyaz)
  • türk futbolunun tümörü, fanatik bir galatasaray’lıdır. şu anda da mhk’de başkanvekili olarak aşık olduğu takımına hakem atamalarıyla hizmet etmektedir. bu adam ve kurmuş olduğu yapı türk futbolundan temizlenmedikçe galatasaray lehine yapılan eyyamlar bitmez. fenerbahçe düşmanı yeğeni serkan tokat ile beraber türk futbolundan temizlenerek yargılanmalıdır.
  • avrupa'nın en formda hakemi, avrupa'nın en başarılı hakemi, avrupa'nın en güvenilir hakemi olacak değildi ya, hakemliği döneminde "avrupa'nın en iyi koşan hakemi" gibi abuk bir ünvanı vardı. hatta efsane hakem, bizim kel kafalı collina'ya tur bindirmiş olmakla gurur duyuyordu.

fakat gözden kaçırdığı bir detay vardı :

"koşmuyor" eleştirisi sadece futbolculara yapılıyordu. "x'in koşanı" için yağmur duasına sadece futbolcular için çıkılıyordu. collina'nın koşanının umurumuzda olması gibi bir durum söz konusu değildi.

bunu fark ettiğinde çoktan fifa kokartını sökmüşlerdi. bozulmadı, daha az koşmaya karar verdi. milliyet gazetesinde pozisyon yorumlamaya başladı.

hala da "eyyam" kelimesini cümle içinde kullanmadı. alla alla. onu geçtim, benim bile kullanasım geliyor. "hakem eyyam yaptı" demek kadar haz veren bir cümle var mı bu dünya'da?
  • sıradan hakemliğe geçiş yaptığı maç 10 agustos 2002 bursaspor besiktas maci olan hakem. beşiktaş'ın 100. yılında şampiyon olduğu sezonun ilk maçı olan o maçta izleyeni öylesine hayretler içinde bırakan bir maç yönetti ki, sonrasında yapılan tartışmalar sonucunda beşiktaş yönetimi ve kendisi birbirlerine karşılıklı dava açtı.
    bu maç yüzünden uzunca süre dinlendirme aldı ve her fiyasko maça imzasını atmış hakem gibi geri döndüğünde ciddiye alınmayan ve arada bir küçük maçlara verilen bir hakem oldu..
  • ülkemizin en iyi hentbol hakemi..
  • hayatini be$ikta$'in $ampiyonluklarini engellemeye cali$arak kazanan hakem. 2002-03 sezonundaki ilk gorevini 10 agustos bursaspor - besiktas macinda verdigi penalti karariyla, ba$ariyla yerine getirmi$tir. kutlariz kendisini..
  • hakemliğinde galatasaray'ı şampiyonluğa taşıyan çok hamlesi olmuştur. örneğin şu penaltıyı vermemesi...

şimdi ise mhk'nın gediklisidir. başkanlar değişiyor kendi değişmiyor ve hakem atamalarını, gözlemci atamalarını bu şahıs yapıyor.

(bkz: galatasaray'ın hakem camiasını elinde tutması)

şimdi böyle bir ortamda türkiye nasıl ayağa kalkmıyor anlamıyorum. bu iğrenç yapılanmayı çökertmek için acaba hükümetimiz neyi bekliyor.
  • merkez hakem komite üyeleri arasına seçilmiş olması bir yana, kendisinin oğlu süper lig'de aktif hakemlik yapmaktadır. ne kadar daha kepazeliklere şahit olacağımızı artık kestiremiyorum.
    (bkz: serkan tokat)
  • yeni mhk'da olduğu söyleniyor. öyle de olmalıydı. zira adı şaibeye karışmış kim varsa bu ülkede kritik yerlere gelmiştir, onun gelmemesi büyük haksızlık olurdu. çok şükür hocam artık nice feteli yeni şampiyonluklarınıza diyebilir miyiz ? devam mı kaldığınız yerden ???

not: burayı okuyosan eğer o van maçında vermediğin smacı yapan el ananın taaaa..... çocukluğumuzu çaldın lan utanmaz
  • her hafta, istisnasiz, besiktas'tan ya bir futbolcunun atilmasi gerektigini, ya aleyhine bir penaltinin verilmedigini, ya lehine verilen penaltinin penalti olmadigini, ya da golünün ofsayt oldugunu yazan eski haakem. hem de "bana göre öyleydi" gibi ifadelerle degil, kesin bir dille yaziyor, "hakem haric herkes gördü, bariz kirmizi kart" falan diye.
hesabın var mı? giriş yap