• deniz zeyrek'e atarlanıyor şu an, kendisine fare dediğini iddia ederek. çok alınmış. stüdyoyu terkediyor :)

mevzunun özeti için:

video geldi: fare lafının döndüğü an ve mete yarar'ın atarlandığı an

5 dakika falan önce bir konudan bahsediyorlardı, mete yarar gece 12'den sonra kabağa dönüşüyormuş dedi deniz zeyrek için. deniz zeyrek de fareye dönüşmekten iyidir diye cevap verdi, karşılıklı gülüştüler.

5 dakika geçti, mete yarar elindeki cep telefonundan sosyal medya mesajlarını okuyup (kendisi için fare diyip dalga geçiyordu millet sanırım twitter'da), bir anda hiç bir şey yokken gaza geldi, deniz bana bir daha hayvan demeyecek, şu sosyal medya mesajlarına bak ayıp ya diyerek, deniz zeyrek'e atar yaptı, bir daha bu adamın olduğu programa çıkmam dedi ve stüdyoyu terk etti.

program reklama girdi, mete yarar gitmiş tabi, dönüşte kalan konuklar yine güldüler bunun terketmesine çünkü kırk yıl düşünse bundan daha saçma bir hareket yapamazdı :)
  • 2012'de sabah gazetesinden müjgan halis'in gerçekleştirdiği röportajda şöyle bir bölüm var :

- neden istifa ettiniz?

- hayatımı yaşamak istedim. önüme bir kağıt aldım ve yapmak istediğim 100 şeyi sıraladım; baktım askerlik yaparken bunları gerçekleştiremeyeceğim.

e git yaşa abi, niye kanal kanal, belediye belediye gezip bişeyler kovalıyosun ? bu mu hayatın ? askerlik değil de askerlik muhabbetinden daha fazla para kazanmak mı senin hayat dediğin şey ?
  • 74'te ecevit döneminde devlet borç içindeydi dedi ama karşısında fatih altaylı ve erol mütercimler olunca lafı öyle bir yuttu ki bu ona bir sene yeter diyecektim ama bu omurgayla gece yastıkta unutacağını düşünüyorum.

mete bundan sonra karşında akp'li kimse yoksa ona göre konuş. katıldığın programların çoğunda karşında veyis olduğu için güzel güzel konuşuyordun. neyse fatih altaylı' dan bugün bir şey öğrenmiş oldun. lütfen aynı hatalı cümleleri tekrar sarf edip ecevit' i uyuduğu yerde rahatsız etme.

edit: bazı arkadaşlar videoyu istedi video şu

https://youtu.be/4st-anhpgoc

altaylı'nın belgeleriyle konuşması 1.09.30 ile başlıyor. öncesini bulunca tekrar editlerim. mete bu konuşma sonunda eyvallah deyip geçiyor. :)

2021 editi: yazım hatası.
  • zamanında akın öztürk hakkında şöyle bir entry yazmıştım.

akın öztürk/@alt epidermis

15 temmuzdan sonra ben bu adam hakkındaki her ifadeyi, haberi okudum, takip ettim. ve haberler bir anda kesildi. sadece " komşusu görmüş evine hakimler savcılar geliyormuş " tipi haberler var hakkında.

entry çok uzadı yapılan editlerle. o nedenle kısa bir özet geçeyim.

akın öztürk'ün ifadesi ve ona paralel ifadeler çok enteresan. akıncı üssünde o gece neler olduğu çok enteresan. o kadar çok soru işareti var ki, bu soru işaretleri akın öztürk'ün masumluğuna ve darbenin kontrollü bir darbe olduğuna işaret ediyor.

ben o dönem bunları yazarken sürekli cnn falan izliyordum. mete yarar da denk geliyordu tv'de.

bu adam özel kuvvetlerde ne olduğunu harfi harfine anlatıyor, " gizli kahramanlarımız"'ın reytingini yiyor, her şeyi bilen bir adam olarak takılıyordu.

oysa akıncı üssüne dair yüzeysel olmayan hiçbir şey söylemedi. ki bence konuşması gereken en önemli konu özel kuvvetler değil akıncı üssüydü.

ama konuşmadı.

bu hikayeden arkadaşın tarafını, ne yapmaya çalıştığını siz çıkartın. daha bir şey yazmıyorum.

edit: ya da yazayım, gezi zamanında yiğit bulut'un nasıl parladığını düşünün,

mete yarar aynısının 15 temmuz versiyonu. yakında erdoğan'ın güvenlik danışmanı falan olursa zerre şaşırmam.
  • 50 iqlu milliyetçi muhafazakarların gazını almak için ekrana çıkartılan figür.

edit: aktroller eksileyin tabi. f35'lere s400'lere ne olduğunu sormayın, anca ana avrat sövün ve eksileyin. kendinize yakışanı yapın bravo size.
  • kendisine deniz zeyrek tarafından fare dendiğini iddia ederek yayını terk eden habertürk’ün zimmetli güvenlik görevlisi :)
    edit: işin ilginç yanı deniz zeyrek bu fare benzetmesinden sonra mete beyimiz buna 2 defa ‘katılıyorum’ dedi. sonra herhalde twitter’da ‘oouu sana ne dediii’ tarzı ergen tweetleri görünce kendi kendini gazlayıp yayını terk etti.
  • yaptığı şey "benim söylediklerim doğru, sizinkiler yanlış. nedenini biliyorum ama ben burada bunu anlatamam" olan adam.

o zaman sn. mete yarar, sen haksızsın. bu tartışmasız bildiğim bir şey. ama şimdi bunu sözlükte yazamam :/
  • jeton kaç köşeli bunda jdndjdnd

mete: 12’den sonra balkabağına dönüşüyor hehehe
    deniz: fareye dönüşmekten iyidir mete
    mete: katılıyorum heheheheh

10 dakka sonra...

+seviyesiz herif!!!! senle bi daha programa çıkanın tamam mı?!!! bana bir daha hayvan lakabı takamazsın!!

hushdjdndkdnf

twitterdan edit: deniz zeyreğin yağmur yağıyor lafına mete yarar sen bana nasıl ördek dersin diyerek stüdyoyu terketti kfnfkfmfkfndk

edit2: twitter’dan deniz zeyreğin konu hakkında programı ilk meteler terkeder yorumu yapması isteniyor kfnfjfnfnf
  • bugün canan kaftancıoğlu hakkında konuşurken kaftancıoğlu'nun söylemediği ama düşünceleri olduğunu bildiğini iddia ettiği şeyler için "bazen susmak bile parti kapatma sebebidir" dedi.

yani aslında şunu demeye getirdi, evet kaftancıoğlu'nu direk terörist ilan edemiyoruz ama terörist işte terörist olarak görmeliyiz, ne dediği önemli değil ne düşündüğünü biliyoruz o yüzden yargılamalı ve yakmalıyız demek istiyor.

(bkz: faşizm konuşma yasağı değil söyleme mecburiyetidir)

olayın vahametine bakar mısınız?
    böyle insanlarla hala televizyonları işgal ediyorlar. bu dediğin lafın ne büyük bir pislik olduğunu umarım idrak edersin mete bey.
    ne kadar rezil bir adam olduğunu, ne kadar alçabileceğini sana her zaman hatırlatmak da bana görev olsun.

kibrit gibi insan yakan faşistler, o iktidar gidince hepiniz yargılanacaksınız hepiniz.
  • meşhur külkedisi masalında gece 12’den sonra külkedisinin faytonu balkabağına dönüşürken faytonu çeken atlar da sihrin etkisi geçince fare formuna geri dönecektir. külkedisinin arabacısı sıçan, arabayı takip eden uşaklar ise kertenkeledir.

deniz zeyrek tüm bu seçenekler içinden balkabağına dönüşmeyi yeğleyeceğini belirten esprili bir cevap vermiş.

deniz zeyrek, kendisine söylenen cümlede gönderme yapılan klasik çocuk masalının içeriğini bilen kültürlü bir birey olduğunu göstermiş. muhattabı mete yarar ise kaynağı hakkında bilgi sahibi olmadığı benzetmeleri cümle içinde kullanan alelade bir kişi olduğunu ispatlamış.

ikisinin anlaşamıyor olma sebebi siyasi görüş farklılığı gibi görünse de anlaşmazlık sebebi aslında tam olarak bu kültür düzeyi farkıdır.
hesabın var mı? giriş yap