• bugüne kadar, adını sık sık unuttuğum ve benim için "bıçak sırtı'nda oynayan güzel kız" olarak varolan melisa sözen bugun itibariyle adını muhtemelen hiç unutmayacağım bir insan olmuştur.

nedeni ise; biraz once bir cafede yan masamda otururken, yanına gelen ve o sokakta yaşayan evsiz musa'yı masasına oturtarak, kendisine ısmarladığı afili cihangir tostunu, musa'ya da kalkıp bir peçete ve tabak getirerek paylaşması, ve onunla bir lütufta bulunuyormus gibi değil, bir arkadasiyla oturuyormus gibi sohbet etmesidir.

zaten hafiften audrey hepburn'e benzetirdim yüzünü, anladım ki, ruhu da ona benziyor. kadın 'iyi' yani, bildiğin iyi kalpli ve mutevazı insan örneği. ha bi de çok güzel sahiden...
  • daha önce de yazılmış ama ben de belirtmeden geçemeyeceğim.

benzer psikolojik temalı masumlar apartmanı dizisinde, gülben rolündeki merve dizdar ile kendisi, şu dönemlerde dizi sektöründeki en başarılı oyunculardan ikisidir. yan karakterlerin sıyrılıp başrollerin önüne geçebilmesi cidden saygı duyulası bir yetenek.

dizide meliha rolündeki evrim alasya da büyük oyuncu ama feryatları alya'nın sessiz gözyaşları kadar yüreğe dokunmuyor sanki.
  • 2000 senesinde bir hikaye yazdım. hanedan mensubu zengin bir aile ve onların gelinine aşık olan bir marangozun hikayesi. posta gazetesi' nde çalışan bir dostumun eline geçti. aradan da yıllar geçti. bu hikayeyi çoktan unutmuştum ki arkadaşım beni bir yere davet etti. bir yapım şirketinden bazı insanlar ve ismini duyduğum ama hiç tanışmadığım bir senarist; gaye boralıoğlu . hikayemi okuduklarını, bir diziye dönüştürmek istediklerini, hikayeyi satıp satmak istemeyeceğimi ve satarsam hikayeyi birlikte senaryolaştırmak isteyip istemeyeceğimi sordular. hikayemi veririm ama dizi olacaksa formatı değişmeli dedim. senaryo işinden de henüz çakmıyorum o zamanlar. ben sadece hikayeyi uzatır, karakterler ekler ve finalini güçlendiririm dedim. ama bana bu hikayeyi yazarken ne hissettin, asıl derdin neydi, kimler oynasın derseniz çok mutlu olurum dedim. uzun lafın kısası o hikayem bıçak sırtı adıyla kanal d ' de dizi olarak yayınlandı. fikret kuşkan ve mehmet günsür ü benim fikrimle o rollere seçtiler. diğer bütün oyuncuları yapım şirketi belirledi. ama melisa sözen i hiç bilmiyordum. hikayenin baş kadın karakterinin kim olacağı benim için çok önemliydi. çünkü gözleriyle oynayabilen, ruhsuz gibi durabilen ama tutkusu derinde saklı bir kadın yazmıştım. onu ekranda ilk gördüğüm anda ne mi hissettim. bir büyük hikaye daha yazmak istedim.

--- spoiler ---
    ali:-seni niye seviyorum biliyor musun?..
    nisan:-(gülümser) niye?
    ali:-(önce hafifçe yutkanarak) insanın aklını alacak kadar güzel olduğun için değil ...
    (nisan gülümser ve bakışlarına devam eder.. ali ise önce rakı bardakları ile dolu olan masaya bakar ve de devamla nisan'ın gözlerine tekrar bakarak)
    -harika bir anne olduğun için; oğlunu çok sevdiğin için de değil...
    (nisan yine gülümser)
    -ee..?
    (ali yine masaya bakar; ve de nisan'ın gözlerini tekrar yakalayarak devamla)
    -seni çok..,ama çok istedğim için de değil....
    (nisan ali'yi dikkatlice izlemektedir. bir süre sessizlik yaşanır; ali tekrar yutkunur.. ve de devamında merakla beklenen son cümlesini kurar..)
    -seni çok seviyorum... çünkü.. kalbimi yumuşatıyorsun.....
    --- spoiler ---
  • 7 haziran 2015 genel seçimleri'nde oy ve ötesi gönüllüsü olarak hem de esenler'de müşahit olmuş güzel yürekli insan. sırf vicdanını rahatlatmak için evine en yakın okulda da görev alabilirdi, ama eksikliğimizi bildiği için esenler'de bizle beraber sandık müşahiti oldu. çok da mütevazi, pek bir tatlı hanfendiymiş meğersem.*
  • ihaneti öğrendiği andaki yüz ifadesi şu şekilde olan oyuncu.

(bkz: http://img115.imageshack.us/…5/8319/10066468jr6.jpg)
  • şu kadını atiye rölünde hayal ediyorum. diziyi başka bir seviyeye taşırdı sanırım.
  • "iyi insan"ın tanımı bence bu kadın.

mesleki anlamda çok başarılı işler yapıyor fakat medyada o kadar yer bulamıyor kendine. sanırım böylesi daha iyi. paylaşamamak değil de bu, çevresinde sadece iyi şeyler olsun isteği gibi daha çok.

en son durumlarla ilgili yaptığı yorum ile de ne güzel biri olduğunu kanıtladı sanırım.

iyi ki varsın melisa sözen, bu dünyaya hep birlikte sığacağız merak etme.
  • kendisi 22 yaşında. bu yaşta olup 9 yaşında çocuk annesi bir kadını çocuğa olan yaklaşımıyla, bakışlarıyla, anne temasıyla, bir anneyi anne yapan herşeyle bu kadar muhteşem oynadığı için takdir ettiğim, keyif alarak izlediğim, ayrıca kimsenin gözlerini kolay kolay beğenmediğim halde çok güzel gözleri olduğunu düşündüğüm..
  • melisa sözen'i severim, bazen zayıflamaktan avurtları çökse de ezelden beri beğenirim, amma en güzel, en çekici hali bence av mevsimi'nde canlandırdığı asiye karakteri için büründüğü haldir. uzun koyu renk saçları, koygun gözleri, savuran hırçın halleri ne de güzel olmuş.
  • cim morrison'ın bi hikayesi vardır ya çok meşhur, ailesiyle arabayla seyahat ederken, o an kaza yapmış ve ölmekte olan bir kızılderili görür bizim küçük cim. ve o kızılderilinin ruhunun kendisine geçtiğini düşünür. sevgili melisa ile aramda 3 yaş vardır en fazla.vakti zamanında ailemle arabayla bodrum civarında seyahat ederken, birden kendisinin oynadığı bir dizi ya da filmin setinin önünden geçtik. araba geçiyor diye oyunu durdurdular. ergen ben ve kedi canlı melisa. durdu zaman, durdu dünya. göz göze geldik. hatırlamıyodur bile kendisi. o güzel canı sağolsun. göz gözeydik. en çok o kocaman gözlerini severim zaten. 2-3 saniye baktım. araba gidiyordu artık ve basit bir fizik 101 kuralından kelli ben de melisayı geri gidiyor gibi görüyordum. son bir kez kafamı çevirdim. boynumun esnekliğini en son ana kadar kullandım. ama melisa geçti gitti. öyle ruh geçme falan olmadı cim abi gibi. ama akıl kaldı işte.
hesabın var mı? giriş yap